Lietuvos akademikas: lenkai tiksliai susiskaičiavo atominio projekto žalą

Komentarai Prisijungti

Viršuje:   Seniausi | Naujausi

blizzard 2011-12-20 20:10
Man atrodo kad ponas pats nelabai protauji tokius komentarus rašydamas gal pasidomėk kiek valstybių mum galėtų tiekti branduolinį kurą ir kiek valstybių gali tiekti tuos pačius traktorius. Arba kiek traktorius kitoms valstybėms svarbesnis saugumo atžvelgiu lyginant su branduoliniu kuru, kuris gali būti naudojamas branduolinio ginklo gamybai. Manai apie tai negalvoja tokios valstybės kaip rusija? Valstybė kuri turi atominę elektrinę potencialiai turi galimybę ir gaminti atominį ginklą.. Manau ir pats supranti kad atominio kuro tiek kiek vėjo laukuose nėra ir palyginti valstybių kurios jį mum gali tiekti su tomis kurios galbūt gali mum gamint traktorius biokurui, mažiau nei kvaila mintis.. Pirma reikės sukurti infrastruktūrą elektromibiliams iki to laiko dar pusė tos Lietuvos išemigruos arba išmirs. Elektromobiliai irgi vietoje nestovi. Kažkodėl neįsivaizduoju vienos atominės aprūpinančios mus visus tokiu atveju. Taigi bet kokiu atveju to poreikio neaprūpinsi. Tuos pačius elektromobilius labai patogu pakrauti saulės energija ir toks energijos apsirūpinimo būdas turėtų gana greitai atsipirkti, viskas remiasi į konkrečius skaičius todėl neverta kažko spekuliuot šiuo metu šia tema. esmė ta kad šiuo metu atsinaujinantys šaltiniai, jeigu būtų pilnai vystomi manau sugebėtų mus aprūpinti elektra, o jeigu ne tai šiluma 100proc..
immortallt 2011-12-20 20:20
Pataisysiu blizzard, siuo metu vien biokuras aprupinti galetu 100% siluma ir ~90% elektra garantuotai.
bahuriux 2011-12-20 20:31
Kazkas anksciau rase komentara, kam mum atomine eklektrine uz kiek ten tu milijardu nepamenu dabar. Bet esme ta, kad vejo jegainiu bendra galia uz ta pacia suma virsija kelis kartus atomines galia. Ir nereikes rupintis jokiu branduoliniu kuru, visi pinigai paliks lietuvoj, dalis ju grys i biudzeta PVM ir pelno mokesciu pavidalu, kita dalis bus isnaujo investuojama. O kiek truktu tos elektros kai nera vejo dasipirktume is draugisku kaimynu, kurie atiduos uz savikaina ta elektyra. Nepakenktu ir kuo daugiau pastovios sroves jungciu su vakarais. Tada pirktume is tu kurie duos pigiausiai. plius dar suskystintu duju terminala Grybauskaite per telika zadejo iki 2014 m, tai kokios problemos, kam ta atomine elektrine?
immortallt 2011-12-20 20:47
Vejo jegaines irgi turi problemu, nestabili elektra nera pats didziausias, bet sakyciau turi tas pacias problemas kaip ir atomine - negamina silumos. Todel mano nuomone - reikia hibridinio sprendimo: dujos, biokuras, vejas, hidroenergija.
Arthuras 2011-12-20 20:59
Kad imti iš visų paminėtų šaltinių, reikia investuoti tikrai daug. Ir ar galų gale taip išeis pigiau, nei pastatyti elektrinę?
immortallt 2011-12-20 21:03
Pigiau, gal ir ne, bet ekonomikai naudingiau bei issprendzia daugiau problemu.
Arthuras 2011-12-20 21:11
Gal ir būtų naudingiau, jei patys pasigamintumėm vėjo jėgaines, saulės modulius ir kitą techniką. Galų gale, kam trukdo ta atominė elektrinė? Pirmyn, kurkit savo būdus ir bandykit pasiūlyti pigiau, nei tai darys atominė. Galų gale, dar labai daug laiko, kol ta atominė bus pastatyta. Pirmyn užvaldyti pasaulį su atsinaujinančia energetika. O gal konkurencijos bijot?..
blizzard 2011-12-20 21:14
Arthuras 2011-12-20 21:25
Em, energijos kiekio reikės lygiai to pačio, nesvarbu, kokia baterija. Elektros variklių NK ir taip labai didelis, didesnio nelabai ir išgausime. Automobilio baterija yra apie 60 kwh talpos. Tikint šituo šaltiniu: http://saule.lms.lt/main/solarl.html , per valandą vidutiniškai galima sukaupti 0,12 kwh į 1 kvadratinį metrą. Vadinasi, vidutiniškai mums tam reikėtų 5h, jei saulės modulio NK būtų 100proc. ir jo dydis 100m^2 . Žinoma, čia įskaičiuotos ir naktys, tačiau vaizdelis vis tiek nekoks. Tai tiesiog įrodo, kad mūsų gaunama energija iš saulės - nepakankama.
immortallt 2011-12-20 21:36
Arthuras, paaiskink, kaip galima konkuruoti pries valstybes kuriama monopolija ? Kaip galima konkuruoti pries kazka, kam sukuriamos isskirtines teises ? Kaip galima konkuruoti, kai tu net finansavimo negausi, nes situacija visiskai nestabili ir nuolat keiciasi politika energijos klausimu. Biokuras yra pigiausia alternatyva sildytis - faktas. Jei kas gincysis, tai net nekreipsiu i tai demesio, bet kazkodel pletojama itin vangiai. Privaciam sektoriui prieiti - itin sudetinga. Reikia tureti daug pazinciu, prasideti net ne su lobizmu, o papirkinejimais. O cia valstybe pasikviete partneri, kuris duos reaktoriu + dar pats gaus pajamu bei iskart jam sudaromos siltnamio salygos. As ir tokiu noriu. O siaip biokuro projekta viena vystau. Ziuresiu kas gausis.
Arthuras 2011-12-20 21:48
Valstybė turi garantuoti patikimą energijos šaltinį, kurio kaina būtų daugmaž stabili. O pvz. vėjo energiją elektros tinklai taip pat superka. Tai kame bėdos? Būtų kur kas blogiau valstybei, jei keli žiauriai stambūs verslininkai valdytų visus atsinaujinančios energetikos šaltinius ir mes energiją gautume tik tokiu būdu, ir pvz. įsipareigotume supirkti už labai didelę kainą.
sigun 2011-12-20 21:54
Va atsiverčiau šildymo sąskaitą. Šildymas ir karštas vandens paruošimas iš gazpromo valdomos šiluminės elektrinės 28,01 cnt/kWh. Be PVM. Su PVM - ~30,5 cnt/kWh. Čia ne elektros kaina - čia pašildyto vandens kaina. Jeigu būtų tokia pat kaina už kWh energijos gaunamą pašildyto vandens pavidalu ir elektros pavidalu spėk iš trijų kartų ką rinkčiausi?
Arthuras 2011-12-20 21:59
Reikia dar nepamiršt, kad už vėjo elektrą mokame 31ct/kwh.
immortallt 2011-12-20 22:01
Kokia beje elektros kaina yra ? Kartais ne 43ct/kwh ? Jei tu svajoji, kad atpigs elektra, tai maziau zoles rukyk. Taip tikrai nebus. Lygiai del sito pacio galiu pasiulyti lazybu eiti (kalbant apie dienini tarifa, o ne naktini).
Arthuras 2011-12-20 22:39
Elektra apskritai nepigs. Tik klausimas, kuriuo atveju labiau brangtų...
sigun 2011-12-20 22:40
Nerūkau. Ir kainą elektros žinau. Bet kai šiluminės elektrinės tiekiama šiluma artėja prie elektros kainos, tai nafik tokią šilumą. O mano atveju pridėjus gyvatuką, priežiūrą, nedaug betrūksta, kad pradėčiau norėti centrinį keisti netgi į elektrą. Tad jei ir toliau taip su iškastinio kuro kainomis, elektros poreikis tik padidės. Ir labai stipriai.
immortallt 2011-12-20 22:45
Jei bus pereita prie biokuro, sildymo kaina pigs. Jei pastatys atomine, tai biokuras netures kur tiekti elektros, kai bus didziausias poreikis silumai - nakti, todel vel brangsta sildymas. Be to, jei paskaiciuosi nuostolius sildant ir pan. tai dar gerokai pigiau nei elektra + kapitalo kastai. Norejau isidet boileri bute - skaiciavau.
Arns 2011-12-20 23:21
naktį AE neturi kur dėti elektros, tai kaip gali ji brangti? Net dabar naktiniai tarifai vos ne per pus pigesni. O taip, dar pasakyk jog elektros transportavimo nuostoliai didesni nei šiluminės trasos, ypač lietuviškos, kai nte giliausią žiemą gali be klaidų nustatyti jos kryptį
immortallt 2011-12-20 23:37
Dabar naktiniai tarifai vos ne per pus pigesni ?! Keliais centais skiriasi man rodos. Nesupratau, ka tu turejai omeny del nuostoliu. As turejau omeny, kad termofikacines, tiek duju, tiek biokuro elektrines ir silumos generatoriai dirbs brangiau kai netures kur elektros tiekti, o tai ypatingai rysku bus nakti, kai atomine tieks daug elektros, kurios niekam nereikes. Kadangi nakti atomines elektrines pajamos nepadengs kapitalo kastu, nes energija teks dempinguot, tai kils dieninis tarifas, tam kad subalansuoti pajamas ir kad projektas spetu atsipirkti. O kaip pasirodo, atominiu elektriniu finansavimas tikrai nepigus reikalas ir turbut su savo 5% buvau optimistas.
punktyras 2011-12-20 23:47
Prajuokinai su „vos ne per pus“ elektros tarifai: vieno tarifo: 46 cnt/kWh dviejų tarifų: dieną 49.7 cnt/kWh naktį 37.2 cnt/kWh