K. Masiulis. Vokietijoje elektra kainuos brangiau ir vis tiek bus „atominė“

Komentarai Prisijungti

Viršuje:   Seniausi | Naujausi

blizzard 2012-03-27 09:55
Nesakau kad motyvacijos nėra, tiesiog akcentuoju vieną paprastą faktą, jokioje konferencijoje ar susitikime, politinio lygio niekas taip nekalba, kaip kad pateikta toje pastraipoje.. eilinis politikavimas ir bandymas populiarinti AE planą kuris šiuo metu irgi neturi stabilių ribų kainos neaiškios, pastatymo kaina neaiški, elektros kaina neaiški, panaudoto kuro atsikratymas irgi neaiškus..
Alchi 2012-03-27 17:24
Nu ir kiek nuo JAV skirsis kaina? 10, 20 $? Ne problema. Jeigu vėjas apytiksliai panašios kainos, tai yra didžiulis pliusas. Be to, man rodos, į branduolinės energijos kainą nėra įtrauktas atliekų laidojimas. Pagrindinis faktorius įtakojantis elektros kainą šiuo atvėju bus vidutinis vėjo greitis. O kadangi Vokietija yra prie šiaurės ir Baltijos jūrų, tai ten vėjo pakankamai, giliau žemyne šiek tiek problemų. Be to, ateityje iškastinis kuras tik brangs, taigi vėjo jegainės yra geriausia alternatyva. Neskaitant energetinės nepriklausomybės privalumų. Nesupratau ką norėjai parodyti liepdamas dar kartą perskaityti pastraipas. Be abejo, kad atskiruose regionuose kainos skirsis, tačiau aš norėjau iliustruoti, kad atsinaujinanti energetika nėra jau toks brangus reikalas, kaip žmonės įsivaizduoja. Decentralizacija čia ta prasme, vietinės vėjo ir jeigu tinka saulės elektrinės. Taip pat atsimenu Technologijose buvo straipsnis, kaip namus bus galima "nudažyti" specialiom medžiagom ir taip kaupti saulės energiją. O turbinos atsiperka žiemą su jomis apšildant būstą. Šita praktika, tarp kitko, Vokietijoje yra taikoma. Na taip, didinant generatoriaus galingumą jo našumas didėja, tačiau visa esmė yra šilumos panaudojime. Jeigu termoregenaracinė ir naudoja 2 skirtingo galingumo turbinas (neatsimenu, kaip tai vadinasi), tai viskas gerai, kol nereikia perduoti šilumos. Čia didžiausi švaistymai yra. O namie turint elektrinę ir sandarų būstą, praktiškai energijos panaudojimas yra... nežinau, kokia 90% tai tikrai, nes šilumos perdavimo nuostolių nėra.
MANTASM 2012-04-05 13:20
Vienas pastebėjimas. Uždarytos IAE bloko šiluminis galingumas buvo 4800 MW kai tuo tarpu elektrinis "tik" 1500 MW. Taigi didžioji energijos dalis 68,75% nueina ežero šildymui, kad neužšaltų, kita dalis per kaminą, kad debesis pašildytų. Taip, kad n.v.k. 31,25%. Yra žinoma, kad naujasis IAE statomas blokas bus žymiai efektyvesnis, bet ežerą vistiek šildys, galėsime ir žiemą važiuoti maudytis jeigu toks poreikis būtų. Kūrenant dujas Elektrėnų elektrinėje seno tipo bloko efektyvumas buvo 37%, naujo kombinuoto ciklo dujų turbininio bloko efektyvumas apie 60% ir tai tik galingose elektrinėse. Bet gi grįžkime prie nuosavos, negalingos energetikos.Taigi jeigu pasistatęs generatorių gaminsi energiją, o šilumą panaudosi šildymui, neturėdamas nuostolių dėl šiluminės energijos perdavimo, gal ir gausi pigesnės energijos. Teks pastebėti, kad šilumos tiekėjų iš didelių katelinių nuostoliai tinkluose sudaro apie 19-22%. Bet reikėtų atkreipti dėmesį ir į tai, kad dėl palyginti aukštos atidirbusio garo gaminant elektrą, vėliau virtusio vandeniu temperatūros, siekiančios 70-90 C (nes tokios temperatūros technologinio vandens reikia patiekti į namo šildymo sistemą) smarkiai sumažėja elektros generatoriaus ir visos sistemos n.v.k. , daug mažesnis nei didelių šiluminių elektrinių. Iš pažiūros savas elektros ir šilumos generatorius atrodo lyg ir gerai, kad energija turėtų būti pigesnė, bet ar tikrai? Reikia skaičiuoti.