Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
Fikcija 2012-05-01 11:30
Gal ir neturetu ,bet toks koks jis jis dabar egzistuoja tikrai nera vertas pagarbos.
http://www.imdb.com/title/tt1645089/
http://en.wikipedia.org/wiki/Inside_Job_(film)
Nes bet kuri sistema be stabdziu ir kontroles naudinga tik vienetams,o ne visuomenes poreikiams.
SG 2012-05-01 11:58
Eilinio neoliberalo pezalai...
spindulys 2012-05-01 12:29
technologijos.lt yra embriono stadijoje, todėl veikiausiai tokio lygio rašliavas talpina savo svetainėje. Visumoje, galima apsilankyti tik vieną kartą mėnesyje, nes daugiau kaip 95% straipsnių yra neprityrusių studentų lygio, kurie yra ne daugiau nei paistalai. Tai nėra smerkimas ar pasityčiojimas, tai yra krypties atskleidimas, kuria turi judėti ši svetainė.
Apie šį nevykusį straipsnį. Pakako perskaityti pirmą pastraipą ir paskutinę, nes net neverta gaišti laiko tokiems trumaparegiškiems paistalams. Tai laiko švaistymas. IR ČIA PRISIREGISTRAVAU TIK TODĖL, KAD PADĖČIAU ŽMONĖMS. Kai perskaičiau autorės teiginį, kad neva kapitalizmui nėra alternatyvų, iš karto paklausiau, kas čia per autorius, kas ta Agnė, ką ji supranta, kad tokias įžvalgas daro?.. Užtrukau minutę, ir suradau, kad tai katalikišką mokykla baigusi Kaune mergina, kuriai jau ant nosies trisdešimties metų jubiliejus. Kaip tokią mokyklą baigusiai merginai, derėtų turėti skvarbesnę įžvalgą. VISADA YRA GERESNIS KELIAS. Ir tai, kad žmogus nemato jo, TIK PARODO, KOKS RIBOTAS YRA JO POŽIŪRIS IR SIAURAS MATYMAS. Miela Agne, kiek tu alternatyvų ieškojai? Kiek jų suradai, ar nerada? Kokiose šalyse ieškojai sprendimų? Ir kaip tu sugalvojai, kad nėra geresnių alternatyvų kapitalizmui? Yra dvi medalio pusės: meteriali ir dvasinė. Kada materiali pusė nustelbia dvasinę, tada bet kokia sistema pasmerkta žlugti, nes išlieka tik tai, kas remiasi dvasiniu pamatu. Ir ti yra faktas, kad ir kiek kas šauktų priešingai. Štai, miela Agne, tau siūlau pastudijuoti, kaip Jėzaus atneštą gerąją naujieną, kad visi žmonės yra broliai, įgyvendina THEVENUSPROJECT.COM - TAI VENEROS PROJEKTAS, KURIS JAU DABAR GALI BŪTŲ ALTERNATYVA KAPITALIZMUI, tai RESURSAIS GRINDŽIAMA EKONOMIKA. iŠSTUDIJUOK šitą projektą, ir dar kartą permąstyk savo teiginius.
Kietiems paaiškinsiu, kad tai yra naujas ekonomikos modelis, kuris remiasi viso pasaulio resursais. Reiškiasi šioje ekonomikoje nelieka tokių nereikalingų darinių kaip valstybės, nes sukuriamas globalus resursų stebėjimo ir administravimo tinklas. Tam pinigai yra panaikinami, ir vietoje to, atsižvelgiama tik į turimus resursus. Sakykime jūs išsiruošiate į kruizą laivu. Ką su savimi pasiimate? Tik tai, kas būtiniausia, ir tiek, kiek laivas talpina. Tai šioje resursų ekonomikoje vyksta taip pat. Namų statuma tik tiek, kiek turima resursų. Kas svarbiausia ir įdomiausia, nebelieka pelno akstino. Tuomet statomi ilgaamžiai namai, tausojantys resursus; daiktai taip pat gaminami ilgaamžiai. Žodžiu viskas paremta disponuojamais resursais, ir jūs tausojimu. Tokioje ekonomikoje iš karto panaikinamos mašinos su vidaus degimo varikliais ir jas pakeičia elektromobiliai su elektromagnetinės indukcijos principu veikiančiais varikliais. Trumpiau tariant, tokioje ekonomikoje viskas daroma visumos labui, o ne grupuotės, partijos, valstybės. Žodžiu prie šio projekto yra praleista žmogaus daugiau nei 70 metų, taip, kad ir jūs galite pradėti studijuoti alternatyvas, kaip kad ir šį projektą - veneros projektas. TIK VIENA BĖDA - ŽMONĖS NĖRA IŠSILAVINĘ IR TOKS EKONOMIKOS STAIGUS PERĖJIMAS BŪTŲ TRAGIŠKAS, NES NE TIK KAD NĖRA DVASINIO PAMATO, BET IR INTELEKTUALIAI NĖRA SUVOKIAMA VISUOTINĖ GEROVĖ. Žmonės tiek savanaudiškumo ir godumo apimti, kad jie nesuvokia, kaip kad ir šio straipsnio autorė, kad galima gyventi geriau ir visada yra alternatyvos.
Ieškokite tiesos, nes tik Tiesa išvaduoja.
Giedriusd 2012-05-01 13:11
Skamba labai panasiai i socializma, sovietu sajungoje irgi valstybes buvo sujungtos ir visi viska dare del bendros laimes. Bet kaip pats sakei cia yra viena problema, dvasinis pagrindas, kurio nera ir tikriausiai nebus. Zmones is prigimties, kaip ir visi gyvunai ir linke siekti sau naudos, ribos pas visus skirtingos, tad tikejimas kad zmones yra geri ir yra tik kelios isimtys butu pragaistingas bet kokiai sistemai, nes yra atvirksciai, zmones yra blogi ir tik isimtys yra geri. Kad pagrysciau savo teigini, prisiminkim tokius pavyzdzius, kai zmogus gauna pinigu ir tai ji pakeicia. Galia kuria suteikia pinigai ir valdzia, keicia zmones, ribos isauga ir kol sitai egzistuoja, nera jokios prasmes kalbeti apie dvasiniu pagrindu veikiancia sistema, nebent kalbesime apie kokia isvirkstine, bet cia jau kita tema. Tarkime taip, kad kol nera kokios aukstesnes jegos, kurios zmones bijotu kaip velnio, pvz. didysis brolis, tol nieko nebus, nes iprastines sistemos remiasi tuo jog zmones kontroliuoja kitus zmones, tokiu budu visuomet yra zmoniu valdzioje, taip atsiranda korupcija ir visi kiti blogiai.
Tavo sistemoje butu galima piknaudziauti savo padetimi lygiai taip pat kaip ir dabar, gal net labiau, nes kontroliuojamas viso pasaulio turtas butu ( kas tikrai nerealu atrodo siandien ), tad tikrai atsirastu zmoniu, kurie kazkaip atsilygintu, kad ir ne pinigais, kad butu priimtas geresnis sprendimas kazkam. O tai jau korupcija.
Jei tikrai butu geresne alternatyva kapitalizmui, mes ja matytume. O tiksliau ir matome, kaip straipsnyje minima, ir dabar kapitalizmas turi valstybes kontrole, kuri ateityje turetu isaugti. valstybes kontrole yra lygu socializmui. Taigi gautusi kad einame linkme, kur bus kapitalizmas su socializmu, panasiai kaip kinija dabar, tik ten einama nuo socializmo puses, o vakaru pasaulis eina nuo kapitalizmo puses. Kazkur bus ta santykio riba, kai sistema prades geriau funkcionuoti, bent jau to reiketu tiketis.
enternald 2012-05-01 13:32
Eilinio komuniūgos nuomonė. Ką nors su savo nuomone konstruktyvaus išreiškei? Ar tik uždėjai neoliberalo etiketę? Nesupyksi jei tave komuniūga vadinsiu?
Fikcija 2012-05-01 13:42
Ir vel bukas etikeciu kabinimas, neturint jokiu argumentu...
oGGis 2012-05-01 14:14
Jeigu jau tikrai nori padet zmonem, tai siulyciau pradet nuo saves. Gerbk ir mylek save, galbut gerbsi ir mylesi ir kitus. Tavo poste labai daug arogancijos ir jis zmones labiau pykdo, negu ka gero duoda.
Shinigami 2012-05-01 16:04
Žmogus iš prigimties yra savanaudis. Arba tiksliau pirmoje vietoje jam yra šeima, po to jis pats, jo įsitikinimai ir galiausiai valstybė. Dėl šios priežasties ir žlugo SSRS. Nes joje viskas buvo atvirkščiai. Viskas priklausė valstybei, o žmogus neturėjo nieko. Kadangi viskas ką daro žmogus atitenka valstybei jis nebe mato prasmės stengtis. Tad daro rusišką biznį, o atlyginimas juk vis tiek moka valstybė ir jis nepriklauso nuo rezultatų.
Todėl tam kad sistema veiktu sėkmingai kiekvienas turi gauti tai ką uždirba (ką sugeba uždirbti). O kai kiekvienas žmogus gauna tiek kiek užsidirba, atsiranda socialinė nelygybė. Nes ne kiekvienas sugeba uždirbti tiek kiek ir kitas. Kai kurie iš vis beveik nieko nesugeba. Vienintelis dalykas ko reikia kapitalizmui tai tinkama kontrolė. Bet kadangi ją prižiūri žmogus jis greitai tampa korumpuotas ir viskas lieka taip kaip yra.
Skeleton 2012-05-01 16:42
Kadangi čia technologijų forumas...
Kokių tamsta turi pretenzijų vidaus degimo varikliams?
Kodėl įsivaizduoji kad elektromobiliai gali pakeisti mašinas su vidaus degimo varikliais?
evaldosia 2012-05-01 17:10
švedijoj valstybė kontroliuoja kapitalizmą ,o lietuvoje kapitalizmas (monopolijos)kontroliuoja valstybę.reikia subalansuoto kapitalizmo:kada iš kapitalisto dar neatimtas noras organizuoti gamybą(pinigine prasme),o darbininkas dar nori dirbti ,o ne sėdėti namie ir gauti bedarbio pašalpą.apie spekuliantus atskira tema,jie beveik blogis.blogis ir valstybės kurios spausdina pinigus,o kencia valstybėlės kurių valiutos pririštos prie didelių valiutų.tie didieji gali paremti savo gyventojus,o mažų valstybių piliečių sąntaupos nuvertėja.
blizzard 2012-05-01 17:25
galiu pasakyti tik vieną, žmogus negali nušokt nuo laiptų ir tuo pačiu metu nulipt nuo jų lipdamas ant kiekvieno laiptelio. Mokslas kaip ir pasaulis tobulėja palaipsniu o ne šokinėja kaip koks žiogas ten kur jam papuola. Panašu kad dauguma to nesupranta ir pastoviai prikaišioja kad neva jie žino daugiau, jie gali daugiau ir t.t. tačiau čia tik jūsų pačių įspūdis ir nieko kito, jeigu šiandien bus atrastas pakaitalas VDV jūs vis tiek rasit ką nors ko mokslas dar neatrado.. Lygiai tas pats ir čia, vienas kvailelis paskelbia teoriją, šimtai patiki ir po to pradeda įrodinėt savo tiesas, kiek jie visko daug žino, kaip viskas gerai būtų jeigu būtų ir t.t. Viskas turi būti vystoma palaipsniui, o ne belekaip, linkiu tai suprast kada nors kad vieną dieną netektų gailėtis.
SG 2012-05-01 18:44
Nea, prašom.
Laurynas19 2012-05-01 20:28
netik šūkauja, bet ir tikrai viską supranta, tai perduos ir savo vaikams.
kionig 2012-05-01 21:41
Tamstele, jūs labai klystate. Žmonės puikiai supranta, kad galima gyventi geriau, bet ką jie dėl to, jog gyventų geriau padarė, o ne laukė išsižioję, kol nukris keptas karvelis iš dangaus?
Kitas aspektas, kad galima gyventi geriau tik su viena sąlyga. O, toji sąlyga yra ta, kad gali gyventi geriau, jei kiti gyvena blogiau Todėl nėra būtina kelti savų pačių pragyvenimo lygį, kai galima.. Manau jau toliau suprasi.
Shinigami 2012-05-01 21:43
Jei venus projektas toks koki ji aprašė spindulis - tai jis praktiškai ne įgyvendinamas. Bent jau šiuo metu ir dar bent koki šimtmetį. Nes valstybių panaikinimas lygų nuomonių panaikinimui. Nes yra didelės grupės asmenų kuriems patinka kapitalizmo tvarka, kitiem socializmas, tretiems dar kažkokia kita sistema. Tai tas pat kas vieniem patinka labiau žalia spalva, o kitiems raudona. Čia ne klausimas kas geriau, bet kas labiau patinka.
Bei nesuprantu kaip kažkokioje sistemoje galima apsieiti be pinigų. Jei plitų fabriko darbuotojas sugalvos išplaukti į kruizą, kaip jis atsiskaitys su laivo kapitonų? Plytomis? Ar ji už dyką plukdys? Ir jei viskas bus daroma už dyką. Kodėl kažkas tuomet turėtu dirbti, jei jam vis tiek viskas bus pateikta ant lėkštutės ir už dyką?
O gal tiems kas nedirbs bus tepamas šitas tepalas? http://www.amazon.co.uk/Veet-Men-Hair-R ... pg__header
skaityti komentarus
blizzard 2012-05-01 22:11
Tas projektas ne kas kitas kaip socializmo įdėja prisidengus kitu pavadinimu. Buvo vystoma 70 metų o asocializmas kiek metų buvo vystomas? kaip matom SSRS sugriuvo nors įdėjos buvo labai panašios, taigi ponai siūlau dviračio neišradinėt nes jis jau buvo išrastas ir negalėjo važiuot..
Kas man įdomu kad tokių įdėjų šalininkų velniškai daug post-socialistinėse valstybėse tokiose kaip Rusija ar Lietuva, nostalgiją užvaldžiusi ar kaip aš nežinau, bet tendencija aiški..
Atvirai pasakius aš kaip ir teksto autorė manau kad Kinija šiuo metu labiausiai pažengusi idialogijos kelyje. Puikiai matome ką gali padaryti tvirta ranka prižiūrinti kapitalizmą, žinoma tokiu atveju daug kas priklauso nuo tos rankos objektyvumo ir išminties, tačiau šiuo metu Kinų pavyzdys man atrodo gana priimtinas, bent jau toks koks yra kuriamas viešoje erdvėje. Beje Singapūro valdymas man irgi prie širdies, ten puikus pavyzdys ką gali pasiekti šalis kuri valdoma protingai ir išmintingai.
Arthuras 2012-05-01 22:55
Bet žinai ką, aš vidutiniu kinu būti nenorėčiau. Ir manau dauguma nenorėtų...
mykolas 2012-05-02 00:16
tiesą sakant daugiausia Venus Project šalininkų yra kapitalistinėse JAV. Po jų eina prancūzai, italai, skandinavai, vokiečiai ir P.Amerika. Lietuvoj ir Rusijoj jų procentas labai menkas.
Laurynas19 2012-05-02 00:25
Aš galiu būti lygiai toks kaip tu ir rašyti lygiai taip pat. Perkošdamas venus projectą (į kurį pats net nesigilinai) per savo supratimą ir pasaulėžiūrą. Tas visas projectas, tai ne tik ekonomika bet ir visa žmonių pasaulėžiūra ir supratimas. Ir beje kiekvienas tą supratimą turim, tik pažiurėk į save iš šono ir paklausk ko tu tikrai nori.
Aš pats to venus project pilnai nesuvokiu, ir vėl apsisukęs sakau: tai nesamonė. Bet tai sąmonė, iki kurios mums dar toli toli eiti. Ne atskirai kaip individams, bet kaip visai visuomenei.
P.S katik pažiūrėjau labai gerą filmą: "lušnyno milijonierius" , tai pamatai pamatines bėdas, bei pamatai kaip tikrai toli iki to totalinio venus project.
Tester 2012-05-02 09:56
Man yra priimtina Eliyahu M. Goldratt mintis apie tai, kad ir kokia sistema būtų sudėtinga, visada egzistuoja galimybė ją pagerinti pakeitus vieną du dalykus (kas buvo ne kartą įrodyta ir moksle ir versle). Toks mastymo būdas verčia ieškoti to vieno ar kelių esmingų dalykų, kurių pakeitimas pagerintų sistemą. Ekonominiai santykiai ir sistemos ne išimtis. Visi gerai suvokia, kad tai kas vyksta dabar nėra gerai. Nors ir bendrąja prasme gerovė auga, bet didėja ir atskirtis tarp turtingų ir ne (čia ne lozungai, o statistika). Turbūt sutiksite, kad pagrindinė problema yra kapitalo koncentracija siaurame rate, kas netiesiogiai iššaukia krizes, daro įtaką vyriausybės priimamiems sprendimams ir t.t.. Apie tai nesiplėsiu. Apie tai daug prirašyta. Tačiau kokie yra tie keli dalykai kuriuos pakeitus pasikeistu ir sistema? Dėl Veneriečių siūlomų sprendimų, tai manau, kad jie emociškai yra labai priimtini, bet... nerealūs dėl anksčiau paminėtų priežasčių - žmogaus prigimties.
Gilinantis į šią sritį ir skaitant įvairius straipsnius aš sau priėjau išvados (ne mano sugalvotos), kad visko esmė - pinigai. Ir ne pinigai kaipo tokie, o funkcija kurią jie atlieka. O jei tiksliau, dabartiniai pinigai atlieka atsiskaitymo ir kaupimo funkciją. Šių dviejų dalykų suplakimas ir yra, mano manymu, visos dabartinės sistemos problemų priežastis. Jei šios funkcijos būtų atskirtos viskas pasikeistų iš esmės.
Galvojant logiškai ir remiantis sveiku protu, tai pinigai yra paslauga, kurią tekia valstybė, t.y. valstybė jos piliečiams užtikrina likvidumo paslaugą. O už paslaugą logiška būtų gauti atlygi. Kitaip tariant - visi pinigai yra apmokestinami. Pvz. 20% metinių palūkanų. Ir tas mokestis skaičiuojamas kiek ilgai turi sąskaitoje pinigus ir proporcingai paskirstomas kiekvienai dieną. Logiškas sprendimas - tokius pinigus kuo greičiau išleisti ir pirkti vertus daiktus atsiskaityti kuo greičiau su tiekėjais, investuoti į tai kas kuria vertę ir t.t.. Tokie pinigai nesikaupia ir yra investuojami toliau. Tokių pinigų apyvartumas išauga kelis keliolika kartų, o tai per multiplikatoriaus dėsnį prilygsta papildomų didelių kiekių pinigų įliejimui į ekonomiką, o ką tai reiškia ekonomikai manau pasakoti nereikia... Nesiplėsiu toliau, bet taip galima išvengti pinigų kaupimosi.
Tiesa, yra buvę bandymų tai daryti regionuose, bet centrinė valdžia, dėl prarandamos kontrolės tuose regionuose, uždraudė tokius pinigus...
Manau, kad ši tema yra verta gilios diskusijos, nes yra daug dalykų kurie man neaiškūs ir smagu būtų išgirsti samprotavimus šia tema. Jei bus kam įdomu, galėsiu įdėti nuorodų apie tai.
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
Agnė Janutytė. Kapitalizmas neturėtų žlugti