Aštuonkojis Ikaras: į dangų – raitomis ant delfino genitalijų  (3)

Įmanoma viskas. Svarbiausia – išradingas požiūris. Arba Jos Didenybė Savisauga… Praeitą savaitę Jonijos jūroje delfinų tyrinėtojai nufotografavo unikalų kadrą – delfinui po pilvu kažkokiu būdu įsitaisiusį ir sėkmingai sau ore skraidantį aštuonkojį. Jūrų zoologai iš Tetėjos tyrimų instituto (Tethys Research Institute) mano, jog Jonijos gelmių „Ikaras“ įsigudrino „prisišvartuoti“ prie delfino genitalijų vedinas savisaugos instinktų.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Čiuptuvuotą keleivį papilvėje skraidinantis delfinas buvo nufotografuotas keturių delfinų būryje netoli Kalamos salos, vakarinėje Graikijos pakrantėje, praneša „Livescience.com“. Stebėtojų akivaizdoje vienas delfinas staiga iššoko iš vandens su kažkokiu keistu, papilvėje tabaluojančiu objektu, kurį mokslininkai identifikavo tik įsižiūrėję į fotografijas. Paaiškėjo, jog neatpažintas ir, šiuo atveju, skraidantis objektas – aštuonkojis. Įsižiūrėję atidžiau, mokslininkai padarė išvadą, jog pakeleivis – raitas ant delfino intymių vietų. Unikalų kadrą užfiksavęs fotografas Chuanas Gonzalvo (Joan Gonzalvo) nesiryžo spėlioti tikrųjų aštuonkojo užmačių, tačiau portalui „Newscientist.com“ jis išsakė versiją, jog galbūt kalčiausias dėl šio akibrokšto buvo delfinas, kuris, ko gero, mėgino galvakojį suėsti, o šis gelbėjosi ir čiuptuvais griebėsi agresoriaus „Achilo kulno“. Delfinas, matyt, tokiu būdu mėgino atsikratyti įžūlaus svečio – pradėjo šokinėti iš vandens. Nusimetęs aštuonkoję naštą, žinduolis sugrįžo į savo povandeninę kasdienybę, nedemonstruodamas jokių diskomforto požymių.

Kad ir kas iššaukė šią keistą konjunkciją, aštuonkojai garsėja kaip sukti ir klastingi sutvėrimai. Neseniai rašėme apie tai, kaip aštuonkojų giminaitės sepijos kaitalioja spalvas ir tokiais triukais geba hipnotizuoti savo aukas.

Žinia, delfinai garsėja ne tiek instinktyviomis reakcijomis, kiek protiniais gabumais ir socialumu, o apie kolektyvines delfinų klastas mėginant užkariauti pateles, taipogi rašėme.

(1)
(0)
(0)

Komentarai (3)