Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
g3n1us 2012-08-11 16:38
Namuose, backupai daromi automatiškai, bet taip, jei vagia kompą, tai ims ir išorinį diską. Už debesų mokestį gali įsivesti signalizaciją ir nepavogs ne tik kompiuterio. Atsimenu kažkada per konferenciją pasakojo hakeris, kaip pavogė jo kompiuterį su išoriniu backup disku.. Bet jis buvo įsirašęs keylogerį ar tai trojaną. Per konferenciją pasakojo, ką veikė vagis ir kaip sužinojo jo adresą, o galų gale policija atėjo paimti kompiuterio...
Ten labai linksmas nutikimas, nes vagis nuogas fotkindavosi ir dėdavo fotkes į kažkokį sex pažinčių puslapį.
Prie to pačio prisiminiau, kai bandė anglijoje patikrinti kompiuterių meistrus ar nesukčiauja. Blogai įstatė RAM'ą ir nešė vieniems ir kitiems. Rezultatai buvo stulbinantys, nes ne tik peržiūrėdavo nuotraukas, bet buvo kur vogdavo slaptažodžius, o vienas pavogė net bankininkystės duomenis. Negana to, visi sakydavo, kad sugedusi motininė. Viena firma sužinojus, kad čia patikrinimas išsigando ir tyčia sugadino motininę. Tarp tų visų firmų tik viena firmelė įstatė ramą į vietą ir nebandė apiplėšti.
Pasakoju todėl, kad negalima nešti kompiuterio su savo HDD jei jis neužšifruotas. Aklai pasitikėti negalima net stambiomis remonto įmonėmis, nes tarp tų patikrinimų net PC WORLD bandė apgauti.
Na, dėl to žmonėms pliusas, nes nereikėtų susidurti su tokiais atvejais, bet aš kaip protingas žmogus, tai dėl to labai nepergyvenu.
gmarko 2012-08-11 17:59
Ne visiems vat. Negalima taip suabsoliutinti. Pvz. mano bendradarbiui kompas, kad filmų parsisiūsti, tai nesenai nusipirko, mokinau kaip įsijungti, kaip parsiųsti. Jam kompas taip taip ir liks priedas pramogoms gauti. Apie mokslininkus aš nešneku, savaime suprantama skaičiavimo technika jiems reikalinga. O kasdieninė technologinė pažanga daug labiau priklauso nuo įrangos fizinės kokybės. Ir jei daiktas yra CCS (cheap china shit) gali ten būt kokia tik nori programinė įranga vis tiek tai bus gavno.
Vytax 2012-08-11 23:29
Debesys visų pirma yra naujos galimybės, o ne paprasčiausias lokalios programinės įrangos perkėlimas į serverius. Pavyzdžiui DropBox populiarus ne todėl, kad jame vien tik failus galima laikyti. Bet todėl, kad tai velniškai patogus sinchronizavimo įrankis, kuriam visai nereikia vienu metu įjungtų įrenginių, tam kad failų perkėlimas vyktų. Arba Google Docs, jo funkcionalumas lyginant su Libre/Microsoft Office švelniai tariant čiulpia. Bet tai labai puikus įrankis komandiniam darbui. Tas pats ir su verslu. Pavyzdžiui apskaitos programinės įrangos perkėlimas į nuotolinį serverį reikalingas ne tam, kad taip pigiau. O paprasčiausiai tam, kad verslas gali būti išsibarstęs per daugybę filialų, darbuotojai dirbti iš namų ir pan. Ir debesys tam paprasčiausias kelias.
O dėl saugumo, tai labai gaila, kad eiliniai kompiuterių vartotojai nešifruoja failų ir net nežino kaip tai daryti. O kažkada padėtis buvo geresnė. Kai failų perkėlimas vykdavo flopikais, ar kai karaliavo dial-up internetas, tai WinZip/WinRAR programas visi dažnai naudodavo. Ir praktiškai kiekvienas kurdamas archyvus pagalvodavo kur ir kada reikėdavo uždėti slaptažodį. O dabar koks nors kaimynas atneša sutvarkyti jo kompiuterį, o jo kietajame diske esančios nuogos žmonos nuotraukos mėtosi kaip ant delno.
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
Steve Wozniak rekomenduoja saugotis „debesų“ tarnybų