Štai tokiu būdu klasikinio portreto žanrą pabandė traktuoti menininkė Alma Haser. Jos darbų seriją, pavadintą "Cosmic Surgery" ("Kosminė chirurgija"), sudaro portretai žmonių, kurių veidus dengia iš jų pačių veido fotografijų išlankstyti origami lankstiniai.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia
tik entuziazmo.
Menininkė aiškina norėjusi sukurti vaizdus kurie būtų ir puikiai pažįstami, tačiau kartu ir verčiantys sunerimti. Origami elementas į portretus įneša futurizmo ir net nežemiško proto auros. Darbų autorė mano, kad tokius portretus geriausiai supras jaunesnės kartos.
2010 m. baigusi universitetą, Alma dirbo autoportreto žanro srityje ir modeliu savo darbams būdavo pati. Dažniausiai savo darbus kurdama savomis rankomis, pastaruoju metu menininkė vis dažniau imasi fotoaparato ir darbo su kitų žmonių portretais, į kuriuos ranko darbo taip pat įdedama. Autorei įdomu kurti tokius portretus, kurie šiek tiek sukrėstų, šokiruotų, skatintų susimąstyti.
Serijos "Cosmic Surgery" nuotraukos daromos trimis etapais. Kurdama, pvz., savo sesers portretą, iš pradžių A. Haser ją nufotografavo, po to atsispausdino daug tos nuotraukos egzempliorių ir iš jų išlankstė sudėtingą origami struktūrą. Trečias etapas – origami uždėjo ant fotografijos vietoj veido ir šį darbą dar sykį nufotografavo.
Anot menininkės, origami – labai meditatyvi meno forma: gali atitrūkti nuo pasaulio ir lankstyti gali valandų valandas. Be to, tai ir nepaprastai trapus ir kruopštumo reikalaujantis menas.