Paauglys žaisdamas kompiuteriu kas mėnesį „Youtube“ užsidirba po 3,3 tūkst. JAV dolerių  (16)

Arba po 8250 Lt „į rankas“.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

17-metis britų studentas Fredas Pye per metus iš reklamų savo „Youtube“ kanale užsidirba daugiau kaip 24 tūkst. svarų. Per mėnesį – 2 tūkst. svarų (3,3 tūkst. JAV dolerių arba 8250 Lt). Kaip užsidirba? Tiesiog tįsodamas savo kambaryje ir žaisdamas kompiuteriu. Tiksliau, keldamas vaizdo siužetus, kuriuose demonstruojama, kaip jis žaidžia „Grand Theft Auto V“ (GTA V). Nors jis – per jaunas, kad galėtų žaisti šį žaidimą.

F. Pye įrašai peržiūrėti daugiau kaip 25 mln. kartų. Per dvejus metus jo kanalas „NoughtPointFourLive“ sutraukė 138 tūkst. nuolatinių lankytojų auditoriją, o per mėnesį kanalą aplanko 2,5 mln. unikalių lankytojų. Jo vaizdo siužetai žaidėjams demonstruoja, kaip įveikti kompiuterinio žaidimo GTA V užduotis.

– „Youtube“ kanalą įkūriau maždaug prieš 2,5 metų, kai man buvo 14 metų, – pasakoja F. Pye, „Shrewsbury Sixth Form College“ koledže studijuojantis matematiką, istoriją, anglų kalbą ir politiką. – Įkūriau šiaip, neturėdamas ką veikti. Ir pradėjau ten publikuoti žaidimo „Call of Duty“ scenas. Draugai šaipėsi, bet lankytojų skaičius vis augo. Kai pasirodė GTA V, įvyko kompiuterinių žaidimų revoliucija: grafika ir visa kita buvo neprilygstama. Tada pradėjau kanale skelbti vaizdo siužetus apie šį žaidimą.

F. Pye mano, kad jo patarimai ne tik padeda rasti kelią žaidime, bet ir sutaupo kitų žaidėjų laiką, ieškant žaidime paslėptų objektų. Dažniausiai žaidimo užduočių instrukcijos būna rašytinio teksto pavidalu.

„Sulaukiu labai daug padėkų, – neslepia F. Pye. – Žmonės dėkoja, kad padėjau greičiau įveikti žaidimą. Mano medžiaga irgi reikalauja laiko, nes vienas vaizdo siužetas trunka apie 3 val. Bet, matyt, tai verta daryti, nes peržiūrėjimų vis daugiau. Ir vis didesnės pajamos.“

Vaikinas sutinka, kad kartais pomėgį suderinti su studijomis būna sunku, tačiau, anot jo, jis sulaukia didelio tėvų palaikymo. F. Pye planuoja po brandos egzaminų metus pailsėti, tačiau tikina „Youtube“ kanalo neapleisiąs – gal kaip tik publikuosiąs daugiau vaizdo įrašų.

– Tikiuosi, kad iš to pavyks užsidirbti pragyvenimui, – svajoja Fredas. – Būtų nuostabu. Tai – kiekvieno kompiuterių žaidėjo svajonė.

F. Pye – naujausia „Youtube“ žvaigždė, pinigus uždirbanti iš kompiuterinių žaidimų. Universiteto absolventas iš Portsmuto Josephas Garrettas (23) užsidirba įrašydamas, kaip jis žaidžia „Minecraft“. Jo kanalą žiūri 1,9 mln. nuolatinių lankytojų, o per dieną kanalo turinys peržiūrimas 5 mln. kartų. Jis yra vieno iš 10 žiūrimiausių „Youtube“ kanalų savininkų, o gerbėjų turi daugiau nei „One Direction“ ar Justinas Bieberis. J. Garrethas skelbti savo vaizdo įrašus „Youtube“ pradėjo prieš 1,5 metų. Kai jo kanalo nuolatinių lankytojų skaičius perkopė 10 000, jis metė darbą ir visą savo laiką skyrė kanalui.

5 daugiausiai peržiūrų sulaukę „Youtube“ kanalai (2014 vasario mėn. duomenimis pagal Social Blade)
Nr.KanalasMėnesinis uždarbis, $Metinis uždarbis, $
1.Felix Arvid Ulf Kjellberg's PewDiePie138 000 – 1,4 mln.1,6 mln. – 16,6 mln.
2.DisneyCollectorBR85 300 – 852 6001 mln. – 10,3 mln.
3.Stampylonghead: 88 300 – 882 8001,06 mln. – 10,6 mln.
4.Machinima24 100 – 241 000289 000 – 2,8 mln.
5.Katy Perry VEVO114 500 – 1,1 mln.1,4 mln. – 13,8 mln.
(19)
(0)
(3)

Komentarai (16)