Atliktas tyrimas parodė kiek Lietuvos gyventojų gali sau leisti įsigyti viską, ko panorėję: rezultatai nedžiuginantys  (9)

Rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų kompanija „Baltijos tyrimai“ atliko apklausą apie lietuvių skolinimosi įpročius.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Rezultatai parodė, jog vos 1 procentas lietuvių gali įsigyti viską, ko panorėję. Dar 18 proc. nurodė, kad jiems prieinami didesni pirkiniai, tokie kaip televizorius ar šaldytuvas, bet jie negalėtų sau leisti įsigyti buto ar vasarnamio.

Beveik pusė Lietuvos gyventojų (46 proc.) turi pakankamai lėšų tik maistui bei drabužiams ir negali sau leisti įsigyti brangesnių trokštamų pirkinių, tokių kaip televizorius arba šaldytuvas. Taip pat net 24 proc. apklaustųjų teigė, kad nuo sumų, paskiriamų patiems būtiniausiems dalykams apmokėti, lėšų nelieka net drabužiams.

Bendrovės „Credit Service“, Lietuvoje valdančios „Vivus.lt“ ir „SMScredit.lt“ prekės ženklus, marketingo vadovė Justina Ambrasienė teigia, kad netikėtose situacijose atsidūrę gyventojai gali kreiptis, jei nori, kad būtų suteikta skubi finansinė pagalba.

„Pastebėjome, kad 2016 metais kreditus klientai vertino kaip patogią, paprastą ir svarbiausia greitą netikėtose situacijose panaudojamą pagalbos priemonę. Sulaukėme daug prašymų iš žmonių, kuriems pinigų reikėdavo tiesiog tą pačią dieną, nes neplanuotas klausimas reikalavo greito sprendimo.

Tačiau bet kuriuo atveju, greitasis kreditas laukiamą efektą suteiks tik tuomet, jei asmuo, prieš pasirašydamas sutartį, kritiškai įvertins savo finansinę padėtį ir galimybes“, – sakė J. Ambrasienė. Šalies gyventojų tyrimas apie skolinimosi įpročius atliktas 2016 m. lapkričio mėnesį.

Apklausa buvo atliekama kaip Lietuvos Nacionalinio Omnibuso dalis. Tyrimo metu apklausta 1010 Lietuvos gyventojų nuo 18 metų ir vyresnių.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(21)
(14)
(7)

Komentarai (9)