Įvairūs galvosūkiai savaitgaliui: kas negerai su šiuo medžiu, kuris vyras suprato, kad į juos šaudo, ir kiek Kęstučiui metų  (3)

Vėl savaitgalis ir vėl siūlome pamankštinti protą trimis galvosūkiais. Šįkart jų parinkta įvairių. Pirmasis skirtas mąstymui skatinti ir neturi teisingo atsakymo. Tokie galvosūkiai lavina loginį mąstymą ir problemų sprendimo įgūdžius. Antrajame reikės surasti neatitikimą paveikslėlyje. O trečiasis galvosūkis matematinis - jam reikės susikurti kelias lygtis.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Būtina pasakyti, kad pirmojo galvosūkio atsakymas priklauso nuo galybės faktorių - teisingiausio atsakymo nėra.

Trys vyrai vienoje valtyje ežero viduryje ruošėsi žvejoti. Jie žinojo, kad vienoje vietoje yra labai gausu žuvies, todėl prie jos priartėję visi įsistebeilijo į vandenį ir nuo jo akių nepakėlė, tikėdamiesi pamatyti bent vieną žuvį. Ir iš tiesų, greitai jiems prieš akis vandens paviršiuje pradėjo žaisti mažos žuvelės. Tuo metu ant kranto stovėjo vyras su senu šautuvu - jis nusitaikė į vyrus ir paleido kulką. Bet nepataikė.

Vienas valtyje buvęs vyras pamatė suraibuliuojant vandenį, kitas - girdėjo šūvį, o trečias pamatė virš šautuvo kylančius dūmus. Pasamprotaukite, kuris iš vyrų pirmasis sužinojo, kad į juos šaudo?

Panašių galvosūkių šioje svetainėje jau esate matę ne vieną. Tai - sena galvosūkių kortelė, kuriomis anksčiau domėdavosi vaikai.

Kas negerai šiame paveikslėlyje?

Trečiasis galvosūkis yra matematinis, todėl gerai įsiskaitykite į sąlygą ir įsidėmėkite visas jos dalis.

Vieną kartą vienoje klasėje pasirodė naujokas Kęstutis. Jis buvo gana mažas, todėl mokytoja nusprendė paklausti, kiek jam metų. Visgi, jis atsakė gana neįprastai. 

„Tikslių savo gimimo metų neprisimenu, bet kai aš gimiau mano sesuo Ona buvo keturis kartus jaunesnė už mūsų mamą. Dabar ji yra tris kartus jaunesnė už mūsų tėvą“,  - postringavo Kęstutis. Mokytoja tik kraipė galvą – „Juk aš ne Onos amžiaus klausiu“. O Kęstutis savo istoriją dėstė toliau: „Dabar aš keturis kartus jaunesnis už mamą, o po keturių metų būsiu keturis kartus jaunesnis ir už tėtį“.

Šios informacijos mokytojai pakako ir ji iš karto suprato, kiek Kęstučiui metų. Kiek jam metų?

Savo spėjimus galite pasitikrinti antrame straipsnio puslapyje pateikiamuose atsakymuose.

(17)
(9)
(8)

Komentarai (3)