Artimiausi 30 m. žmonijai gali būti kritiniai: arba sukelsime pasaulinio lygio katastrofą, arba tapsime nesuvokiamai protingi  (2)

Dirbtinį intelektą tyrinėjantys mokslininkai neskelbia grėsmingų prognozių, tačiau tyrimus stebintys jų kolegos dažnai yra labai atsargūs. Anot jų, dirbtinai sukurtos sistemos, gebančios mąstyti ir mokytis, žmoniją gali tiesiog nušluoti nuo Žemės paviršiaus, rašo „Independent“.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Visgi yra ir gerų naujienų. Viskas mūsų rankose!

Jeffas Nesbitas, buvęs Nacionalinio mokslų fondo teisės ir viešųjų reikalų skyriaus direktorius, nuodugniai nagrinėjo naujausias dirbtinio intelekto galimybes.

Jis padarė išvadą, kad žmonija gali nustoti egzistuoti iki 2050 metų, nebent mes tapsime nemirtingi. J. Nesbitas paaiškina teoriją, žinomą kaip DSI – dirbtinis super-intelektas.

Ši teorija aiškina, jog dirbtinis intelektas tobulės ir evoliucionuos į superkompiuterį, kuris mokysis taip greitai, kad pranoks žmogiškąjį intelektą ir gebės išspręsti visas pasaulio problemas, tačiau tuo pačiu išstums žmoniją į užribį.

Kita vertus, yra tokių žmonių kaip Ray‘us Kurzweilas, kuris ragina taip nesibaiminti dėl dirbtinio intelekto grėsmių ir ragina atkreipti dėmesį į tokias žmonių sukeliamas problemas kaip biologinis terorizmas ar branduolinis karas.

R. Kurzweilas įsitikinęs, jog mūsų protinės galimybės kaip tik yra sustiprintos būtent dirbtinio intelekto ir būtent jo dėka tokie pasaulio rodikliai kaip smurtas, žmogžudystė ar karas pastaruoju metu gerokai sumažėjo. Maža to, dirbtinis intelektas padėjo išrasti vaistų nuo mirtinų ligų, sukurti atsinaujinančius energijos šaltinius ir t.t.

Specialistas įsitikinęs, jog žmogaus protines galimybes atitinkanti kompiuterinė sistema bus sukurta iki 2029 metų, o to pakaks, kad į dirbtinį intelektą būtų įdiegti saugikliai, apsaugantys nuo žmonijos išnaikinimo.

Visgi judėjimai prie dirbtinio intelekto vystymą tampa vis aktyvesni. Štai ir profesorius Stephenas Hawkingas ne kartą yra pareiškęs, jog dirbtinis intelektas gali tapti tuo elementu, kuris ateityje kels pačią didžiausią grėsmę žmonijai.

Anot profesoriaus, išmanieji ginklai gali atsigręžti prieš mus pačius, o tuomet sustabdyt i mašinas gali būti per vėlu. Kadangi ir S. Hawkingas neabejoja, jog per artimiausius 30 metų bus sukurtas už žmogų protingesnis superkompiuteris, kyla abejonių, ar ir žmogaus įdiegti saugikliai išgelbės nuo tragiškų pasekmių.

Aut. teisės: alfa.lt
(44)
(10)
(34)

Komentarai (2)