Ko galima išmokti iš nesėkmės? Tai turėjo ištverti ir S. Jobsas, ir J. K. Rowling, ir O. Winfrey  ()

IBM tarptautinės divizijos įkūrėjas Thomas Watsonas yra pasakęs - „Jei nori, kad tau pasisektų, padvigubint savo nesėkmių statistiką“. Tačiau taip mano ne tik jis. Iš tiesų, daugelis sėkmingiausių pasaulio žmonių jaučiasi dėkingi už savo nesėkmes ir ragina kitus būti ryžtingiems ir nebijoti suklupti.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Tikriausiai nesuklysime manydami, kad daugelis žmonių mūsų aplinkoje nori ko nors pasiekti. Tačiau juos dažnai stabdo nesėkmės baimė. O kas jei naujas verslas sužlugs? O kas jei pasiūlymas bus atmestas? O kas jei visi ims juoktis iš idėjos ir ji bus sužlugdyta dar net neįgyvendinta? Iš tiesų nesėkmių nereikia bijoti, nes jos dažnai yra įprasto progreso dalis.

Nesėkmės skatina kūrybiškumą

Jei jums seksi nuo pat pradžių, progresas teiks mažiau džiaugsmo. Žmogaus psichologijai reikia kontrastų. Po sausros ir lietus atrodo malonus, o po ilgo lietaus norisi saulės. Nesėkmės taip pat skatina kūrybiškumą. Štai Steve'as Jobsas kadaise buvo atleistas iš „Apple“, nors pats ir įkūrė šią technologijų kompaniją. „Sėkmės sunkumą vėl pakeitė kelio pradžios lengvumas. Vėl buvau ne toks užtikrintas. Tai mane išlaisvino ir padėjo įžengti į kūrybiškiausią mano gyvenimo laikotarpį“ - taip Jobsas kalbėjo apie tą keistą periodą.

Daugelis žmonių nesėkmę supranta kaip kelio galą. Tačiau į ją reikėtų žiūrėti kaip į pamoką - dabar jau žinote, kas neveikia. Thomas Edisonas yra pasakęs – „Aš nesusimoviau 10 tūkstančių kartų. Tiesiog sėkmingai suradau 10 tūkstančių būdų, kurie neveikia“.

Nesėkmė padeda pažinti save

Oprah Winfrey jautėsi pažeminta, kai buvo atleista iš vietinių žinių programos Baltimorėje. Aplinkiniai teigė, kad ji tiesiog netinka žinioms, nors Winfrey tam prieštaravo. Ji buvo perkelta vesti nedidelę laidą „Žmonės kalba“. Čia ji greitai suprato, kad būtent pokalbių laidos žanras labiausiai tinka jos asmenybei. Visa kita - jau istorija, o Winfrey yra milijardierė, viena žinomiausių pramogų pasaulio asmenybių.

Nesėkmės įspaudžia jus į kampą ir užgrūdina

Prieš ko nors imdamiesi žmonės dažnai bijo suklupti. Tačiau jei nesėkmės kartojasi, greitai visos baimės dingsta. Tai užgrūdina ir padeda išsiugdyti užsispyrimą - jei jūsų idėjas atmetė 10 kartų, koks skirtumas, jei atmes dar kartą?

Su tuo susidūrė Knygų apie Harį Poterį autorė Joanne Rowling, geriau žinoma kaip J. K. Rowling. Rašydama pirmąją knygą ji gyveno pakankamai kukliai ir pažinojo vargo skonį. Tačiau pirmosios „Hario Poterio“ dalies nenorėjo daugelis leidyklų. Rowling juokauja, kad laiškais su neigiamais atsakymais tada būtų galėjusi apklijuoti kambario sienas. Tačiau ji ir toliau siuntinėjo rankraščius ir siūlė savo knygą leidėjams. Ji tiesiog neturėjo ko prarasti, todėl nematė reikalo pasiduoti.

Panašios nesėkmių istorijos lydi praktiškai kiekvieną garsų verslininką ar pramogų pasaulio žvaigždę. Tikimybė, kad pasiseks iš karto iš tikrųjų yra labai menka. Tačiau kiekvienas kluptelėjimas vis tiek yra žingsnis pirmyn, kuriuo reikia pasinaudoti.

Aut. teisės: Technologijos.lt
(11)
(2)
(9)

Komentarai ()