Visiška radio-tylos zona, kur „Wi-Fi“ bei „Bluetooth“ yra uždrausti, važinėja tik dyzeliniai pikapai - neįtikėtinas miestelis JAV  (1)

Ar galite įsivaizduoti vietą, kur „Wi-Fi“ ir „Bluetooth“ būtų už įstatymo ribų, o pagrindinė transporto priemonė būtų dyzelinis pikapas? Būtent tokia vieta yra Grynbankas Vakarų Virdžinijoje.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Grynbankas (Green Bank) yra labai mažas miestelis, kuriame gyvena apie 150 žmonių. Tiesa, jų daugėja, nes vis daugiau žmonių sužino apie ypatingas šios vietos savybes. Čia neveikia mobilieji telefonai, nėra „Wi-Fi“, o už „Bluetooth“ naudojimą gali būti ir nubaustas. Negana to, pagrindinė transporto priemonė čia yra dyzelinis pikapas ir tikrai ne šiaip sau.

Reikalas tame, kad šalia Grynbanko veikia didžiausias vairuojamas radioteleskopas pasaulyje. Grynbanko Observatorijos (GBO) valdomas įrenginys yra net 100 metrų skersmens ir buvo statomas nuo 1991 iki 2002 metų. „Tylos! Visata su mumis šneka“ - taip skelbiama plakate GBO mokslo centre.

Ir tas „Tylos“ čia turi kiek kitokią reikšmę. Grynbankas patenka į visiškos radio-tylos zoną. Tai reiškia, kad niekas čia nesiklauso radijo, neveikia telefonai, o „Wi-Fi“, o už „Bluetooth“ yra uždrausti. Kai observatorija įsigijo kelis autobusus, meistrams teko iš jų lupti „Wi-Fi“ modulius.

Ir dyzelinis transportas pasirinktas ne be reikalo. Dyzeliniai varikliai neturi degimo žvakių, kurios taip pat skleidžia silpnas radiobangas. Būtent dyzeliniu pikapu po miestelį važinėja inspektorius, ieškodamas akivaizdžių taisyklių pažeidimų.

Į Grynbanką jau persikėlė nemažai žmonių, ieškančių „švaraus oro“. Jie mano, kad kuo mažiau belaidžio ryšio siųstuvų ir imtuvų, tuo žmogui sveikiau. Juolab, kad internetas čia veikia, nors ir tik laidinis.

Tiesa, vietiniai drąsiai kalba, kad radio-tylos zonoje ne vienas gyventojas turi „Wi-Fi“ ir niekada nebuvo pagautas. Vaikai prisipažįsta naudojantys ir telefonus, ir belaides ausines, ir kompiuterines peles. Dauguma elektrinių prietaisų taip pat skleidžia elektromagnetines bangas. Tačiau mokslininkai tai supranta ir į tai atsižvelgia. Tiesiog stengiamasi kiek įmanoma sumažinti radiobangų šaltinių skaičių. Nes kuo tyliau, tuo lengviau klausytis Visatos.

Aut. teisės: Technologijos.lt
(65)
(1)
(64)

Komentarai (1)