Vasario 16 d. KTU pakvies miestiečius sužaisti unikalų žaidimą - veiksmas vyks tarpukario Kaune  ()

KTU, minėdamas Lietuvos Respublikos atkūrimo dieną, rengia viešą pasirodymą universiteto teritorijoje. Dalyviai žais Kauno miestui pritaikytą stalo žaidimą „Welcome to ...“, sukurtą bendradarbiaujant su žaidimų dizaineriu Benoit Turpin ir „Blue Cocker“ stalo žaidimų įmone, o žaidimas nukels į 1918–1939 metų laikotarpį Kaune, kai miestas buvo laikinoji Lietuvos sostinė.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Tais neramiais laikais Lietuva buvo naujai įsteigta respublika, kuriai buvo itin svarbu užtikrinti infrastruktūros, gyvenamųjų ir viešųjų pastatų poreikį. Skaičiuojama, kad per šį laikotarpį Kaune buvo pastatyta per 12 tūkstančių pastatų. Savitu stiliumi išsiskirianti architektūra leido Kaunui tapti šiuolaikiška sostine, iki šių dienų žinoma savo unikalia modernizmo architektūra.

Kauno technologijos universiteto Statybos ir architektūros fakultetas (KTU SAF), minintis 80 metų nuo jo įkūrimo, tačiau ištakas skaičiuojantis dar nuo aukštųjų kursų įsteigimo, kviečia miesto gyventojus bei svečius atlikti architekto ar statybos inžinieriaus vaidmenį, projektuojant laikinąją Lietuvos sostinę.

Fakulteto dekanas Andrius Jurelionis tiki, kad žaidimai yra puikus būdas prisiminti savo istoriją.

„Džiaugiamės galėdami pranešti apie šį viešą žaidimų renginį, kuris, mūsų manymu, yra įdomus ir prisidedantis prie mūsų švietimo misijos. Dizainerio Benoito Turpino dėka „Sveiki atvykę į ... tavo tobulus namus“ tapo žaidimu „Sveiki atvykę į Kauną“. Žaidimas mus nukels į tarpukario Kauno gatves, Kiekvienas žaidėjas galės nuspręsti ar statyti fontanus, tiesti tvoras ir kuriuos sklypus užstatyti“ , – sakė A. Jurelionis.

Žaidėjus turėtų apimti įdomus jausmas supratus, kad jie patys žaidžia viename iš žaidime esančių pastatų – buvusiuose Žemės Ūkio banko rūmuose, kuriuose dabar įsikūrę KTU centriniai rūmai. 

Žinia, kad šia proga Kaune norima pritaikyti žaidimą sujaudino ir jo kūrėjus.

„Kai aš sukūriau žaidimą „Welcome to ...“ , aš nesitikėjau, kad jis bus žaidžiamas visoje Europoje ir pasaulyje. O dabar mano žaidimas tampa tokios svarbios šventės, kaip Lietuvos Respublikos valstybės atkūrimas, dalimi. Tai labai maloniai stebina. Tikiuosi, kad smagiai praleisite laiką jį žaisdami", – apie šią idėją sakė „Welcome to ...“ dizaineris Benoit Turpin.

Visi norintys išbandyti šį žaidimą tai padaryti galės Vasario 16 d. 12 ir 14 valandą KTU centriniuose rūmuose (K. Donelaičio g. 73, Kaunas).

Pasak organizatorių, žaidimą nesunkiai gali įveikti visi nuo 10 metų amžiaus.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: www.technologijos.lt
(3)
(1)
(2)

Komentarai ()