Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
pinkiss 2010-06-17 21:11
Atavar 2010-06-17 21:26
Atsiprasau nesusilaikiau nepakomentaves
skacukas 2010-06-17 22:05
Mane asmeniskai siurpas ima vien ziurint filmus, panasius kaip "As robotas". Taciau manau, kad zmones, kaip ir dabar yra, pasidalins i dvi stovyklas: uz ir pries. Tikiu, kad liks zmogisku zmoniu, ju visada buvo ir bus. Kaip ir tu, kurie beatodairiskai pasineria i technologines naujoves, net uzmirsdami dali savo realaus gyvenimo.
Sloth 2010-06-17 22:40
Mano galva, to niekada nebus. Visų pirma, daugelis fantastų lieka fantastais. O apskritai, dabartinis loginio ir argumentuoto mąstymo iškilimas yra labai nežymus. Taip, jis aiškiai matomas tokiose portaluose kaip technologijos, ar dar kokiam nors intelektualesniame forume. Tačiau yra uždaras ratas. Pripažinkim faktą - dauguma visuomenės yra neišsilavinę toje pačioje Europoje ( Reikia paminėti, kad mokyklos baigimo, neretai tuo pačiu ir universiteto baigimo išsilavinimu nelaikau ) . O plačiajame pasaulyje iš vis, tokie, kokių čia, technologijose, žmonių yra dauguma, manau sudaro tik mažąją dalį, laaabai mažą.
Be to, tie patys mokslininkai, neretai yra širdyje "humanitarai" . Kiek teko domėtis pavieniais žymiais mokslininkais, tai jie nėra kažkokie loginio mąstymo ir skaičių vergai. Tai sakyčiau labai būdinga paprastam gyvenimu nusivylusiam žmogui.
Nereik nuvertint tiek jausmų, tiek proto. Žmogus yra žmogus tada, kai funkcionuoja abi sritys.
Apskritai, ateities ne priprognozuosi, ypač technologiniu požiūriu, nes realiai, niekada negali žinoti, kada bus padarytas proveržį sukelsiantis atradimas.
Man realiausios atrodo tokios ateities vizijos :
1. žmonija kolonizuoja kosmosą, tačiau socialine prasme smarkiai nepasikeičia.
2. Žmonija pasitelkusi genų inžineriją prikuria dirbtinių gyvių, kurie ilgainiui pakeičia visą mums įsivaizduojamą pasaulį.
Mitas 2010-06-17 23:12
O aš siūlau perskaityti šitą http://www.spauda.lt/skaityti/manifest/laugher.htm
Sloth 2010-06-17 23:31
Heh, dėkui už nuorodą. Daugeliui šio forumo komentatorių tikrai praverstų paskaityti. Sužavėjo autoriaus sugebėjimas taip absurdiškai viską išreikšti
tomas300 2010-06-18 08:21
jei kas bent kiek susidomejo toje knygoje aprašomu pasaliu, bet tingi skaityti (aš irgi neskaičiau ir net nesiruošiu) siūlau pažiūrėti filmą equilibrium. Iš čia duotos ištraukos pastebejau kad šiame filme atvaizduojamas pasaulis praktiškai identiškas, plius, čia net matematiškai išrastas (išskaičiuotas) tobulas kovos menas
Indigo89 2010-06-18 17:09
As manau kad visi fantastai pernelyg isaukstina vieno zmogaus svarbuma dirbant. Kokia prasme ateityje versti zmones vergauti duodant jiems dirbt mechaniskus darbus? As manau, kad ateis laikas, kai praktiskai visi darbai, kuriuos reiks atlikt zmonems, bus kurybiniai.
nondescript 2010-06-18 19:16
kodel ateiti butina vaizduot liudna, niuria ir pilka?
nejau truksta fantazijos sugalvot graziam ir laimingam scenarijui?
tokiom pasakom zmones tik nuteikinejami pries technologijas
Seip 2010-06-18 19:50
ir milktelejo mintis jog straipsnije pateiktas pasaulis gali tapti realus... bet cia aisku daug "jeigu".
nondescript 2010-06-18 21:02
na ka zinau, gyvenu ir nesiskundziu
jei galvosi, kad robotai gali buti tik sukilusios naikinimo masinos, tai taip ir bus
Always Look On the Bright Side of Life
kionig 2010-06-19 20:56
+1 O as jau sakyciau, kad tas laikas jau ir atejo. Knygos interpretacija tingejau skaityt... Pakako komentaru.
Lande 2010-06-21 10:19
Atsizvelgiant i fakta, kad romanas buvo parasytas 1920 ir jam isejus buvo vertinamas tiesiogiai kaip sovietu sajungos ("naujojo pasaulio") kritika ir tik veliau pradetas vertinti kaip bendras futuristinis romanas - man labai ryskiai jame skamba butent sovietu sajungos veikimo elementai tie demokratiniai rinkimai, taloneliai. Ideali sios salies ateities vizija ir buvo tokai kaip romane...
Zinoma jo bendra mintis pritaikoma visam pasauliui- apie bandyma kurti ateityje idealu pasauli pagal is auksto nuleistas taisykles. Mes jau mateme gana daug tokiu bandymu sukurti idealia visuomene - ir kinija, ir siaures koreja ir daugelis kitu.. manau romanas kaip tik stengiasi pabrezti individualaus, mastancio zmogaus vertinguma, originaluma ir t.t.
Cia labiau visuomenes ir individo klausimas nei technologiju, be kuriu pripazinkim mes jau negalime gyventi, bet mano galva tai gerai, nes kitaip virstumem tokiais zmonemis kaip is J. Austen romano "Ema" pagr. herojes tevas - bijantis iseiti is kiemo ribu nes visur slypi pavojai, o ypac vaziavimas karieta tokiu beprotisku greiciu.... geriau sedeti namie ir gyventi simtmecius iprasta gyvenima
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
Jevgenij Zamiatin romanas “Mes”: technologijos prieš žmogaus prigimtį