Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
Benediktas 2023-10-02 16:44
Trumpas darys viską, kad ilgalaikėje perspektyvoje suzlugdyti ne tik Ukrainą, Europą, bet ir Ameriką. Jei jam niekas nesutrukdys to padaryti. Kinijai su Rusija nuo to geriau irgi nebus. Gerai bus tik diktatoriams, nes niekas nebus pajėgus jų nuversti. Bus tamsus 21 a., visam pasalyje mažės žmonių teisės ir augs korupcija, daugės karų, jei bus sugriauti demokratiniai institutai JAV.
vanduo4 2023-10-02 22:37
"Gali bandyti" - iš kur tokios fantazijos?
cave_dweller 2023-10-03 08:53
Politico straipsnis- šizofreniko paistalai. Daug trydos ir bereikšmio oro virpinimo, pagal visas geriausias marksistinių leftistų tradicijas.
PS Benedikto komentaras lygiai toks pats.
Benediktas 2023-10-03 09:31
Jei išrinks Trumpą, matysi, kaip jis iš karto užsims santykių bloginimu su demokratijomis ir gerinimu su diktatūromis. Bei pratęs visuomenės skaidymą Amerikoje - šito dar jis net nebuvo sustabdęs. Baidenas appsatbdė šias tendencijas ir sutvarkė Amerikos užsienio politiką. Trumpas vėl bandys viską sugadinti.
cave_dweller 2023-10-03 11:29
Kažkoks fobijų ir šizos kratinys. Žmogau, man neramu dėl tavo psichinės būklės
Kyborg 2023-10-03 18:51
Man asmeniškai neramu dėl tamstos atminties. Priminsiu, Trumpas jau buvo prezidentu.
cave_dweller 2023-10-04 12:13
Tai gal tuomet faktais kaip velnias Trumpas rėmė diktatūras ir skaldė pasaulį.
Keletas Trump nuodėmių (iš atminties).
Putino Rusija bent du kartus riebiai gavo per snarglį Sirijoje (1: garsusis Wagner galvažudžių sutriuškinimas, kai jie bandė pulti vieną iš JAV pajėgų saugomų naftos gręžinių. 2: didelio kiekio rusų aviacijos sunaikinimas ir apgadinimas vienoje iš Sirijos oro pajėgų bazių). Smūgis Rusijai buvo ir JAV išstojimas iš vidutinio nuotolio reketų nekūrimo ir mažos galios taktinio branduolinio užtaiso gamybos ribojimo sutarties, kurios viena pusė nesilaikė (Rusija).
Š. Korėjos Kimas buvo pastatytas į vieta 2018 m atšaukiant jo ir Trump susitikimą (berods Indijoje). Kimas prieš susitikimą ėmėsi senos Š. Korėjos iki derybinės taktikos, pradėjo žvanginti ginklais, išbandinėti balistinę raketa, tipo bandė paspausti JAV. Visgi susitikimas įvyko Singapūre, bet žinutė buvo perduota, Kimo derybinis apetitas buvo gerokai kuklesnis.
Pasitraukė iš "branduolinio susitarimo" su Iranu. Iranas Gaudavo solidžias sumas iš vakarų bet vis vien tęsė branduolinius tyrimus, urano sodrinimą. JAV apribojo finansavimą ir uždėjo papildomas sankcijas, kas tuo metu praktiškai sustabdė Irano branduolinę programą.
Buvo iškelta mintis trauktis iš JT arba bent jau mažinti jos finansavimą. JAV viena iš stambiausių JT finansuotojų, deja patys matome kieno interesus ši organizacija aptarnauja.
Spaudė NATO partnerius dėl didesnio gynybos finansavimo, buvo daug dėl to nepatenkintų. Turbūt visi prisimena, kaip per kažkokį summit'ą, Trump sakant kalbą ir tarkuojant vengiančius didinti gynybos išlaidas, vokiečių delegacija atvirai žvengė. Kokios būklės vokiečio kariuomenė dabar
Nebent diktatorių ir jų režimų spaudimą ir iš JAV kišenės vegetuojančių Europos partnerių spaudimą prisiimti daugiau atsakomybės bent jau už savo žemyną jūs laikote nesantaikos kurstymu ir santykių bloginimu, tai taip, Trump tai darė.
Trump arogantiškas, šlykštus keistuolis su savais bendravimo ypatumais, bet pasauliui, o ypač mūsų regionui jo politika buvo naudinga, nuo jo sprendimų spjaudėsi visokie režimai ir dykaduoniai. Jei jūsų pagrindiniai informacijos šaltiniai, demokratus remiantys ir patologiškai Trump nekenčiantys portalai (WP, NJT, CNN) ir antrinės juos atkartojančios medijos, tuomet nestebina jūsų nuomonė apie jį.
PS minėtų medijų stiprus populiarumo kritimas ir auditorijos nubyrėjimas per pastarąjį dešimtmetį daug ką pasako apie jų informacinę kokybę.
Benediktas 2023-10-04 22:50
Su mielu noru.
Įvertinant Donald Trumpo kadenciją kaip JAV prezidentą (2017–2021), galima nurodyti kelias sritis, kuriose jo politika ir veiksmai sukėlė įtampą ar netgi pablogino santykius su Europos šalimis, NATO, aplinkosauga bei demokratijomis:
### Santykiai su Europos šalimis
1. Prekybos karai: Trumpo administracija įvedė muitų tarifus Europos Sąjungos produkcijai, įskaitant automobilius ir aliuminį. Tai sukėlė atsakomuosius tarifus ir prekybos įtampą.
2. "America First" politika: Trumpo pasirinkta užsienio politika sukėlė įtampą tarp JAV ir jos tradicinių sąjungininkų.
3. Išstojimas iš Irano branduolinio susitarimo: Trumpo sprendimas išstoti iš JCPOA susitarimo sukėlė nesutarimus su Europos šalimis, kurios liko susitarimo dalimi.
4. Kritika dėl Brexit: Nors Brexit yra vidaus JK reikalas, Trumpo aiški parama Brexitui ir kritika Europos Sąjungai kėlė nerimą dėl JAV ir ES santykių stabilumo.
5. Pasitraukimas iš sveikatos apsaugos susitarimų: Trumpo sprendimas nutraukti bendradarbiavimą su PPO (Pasaulio sveikatos organizacija) sukėlė susirūpinimą Europoje.
### Santykiai su NATO
1. Dviprasmiškumas dėl kolektyvinės gynybos: Trumpas kėlė abejonių dėl to, ar JAV tikrai gintų NATO narius, jei jie patirtų agresiją.
2. Trumpo elgesys NATO susitikimuose: Jo elgesys ir retorika šiose konferencijose kėlė abejonių dėl JAV įsipareigojimų aljansui. Donald Trumpas paskatino diskusijas ir susirūpinimą dėl to, ar JAV tikrai įvykdys savo įsipareigojimus pagal NATO 5 straipsnį, kuris numato kolektyvinę gynybą. Ypač buvo daug diskusijų apie tai, ar JAV gintų tam tikras šalis, jei jos patirtų agresiją, ypač kai kalbama apie Baltijos valstybes.
3. Turkijos ir JAV ginklo sandoriai: Trumpo sprendimas tęsti ginklų pardavimus Turkijai sukėlė nerimą NATO, ypač dėl Turkijos veiksmų Sirijoje.
4. Trumpo fokusas į kitas regionines problemas, pavyzdžiui, Kiniją ir Šiaurės Korėją, kartais suvokiamas kaip nuožūlio signalas transatlantinei partnerystei. Tai sukėlė klausimus apie tai, ar JAV išlaikys savo įsipareigojimus Europoje ilguoju laikotarpiu.
Visi šie veiksniai kartu sudarė įvaizdį, kad JAV įsipareigojimai NATO gali būti mažiau patikimi, nei anksčiau buvo manyta. Tai turėjo įtakos ne tik JAV ir NATO santykiams, bet ir visai transatlantinei partnerystei.
### Aplinkosauga
1. Išstojimas iš Paryžiaus klimato susitarimo: Trumpo sprendimas išstoti iš šio susitarimo buvo rimtas žingsnis atgal kovoje su klimato kaita.
2. Mažesnė reguliacija: Trumpo administracija sumažino daugelio aplinkosaugos reguliavimų griežtumą.
3. EPA (Aplinkos apsaugos agentūra) finansavimo mažinimas: Trumpo administracija sumažino EPA finansavimą, kuris yra atsakingas už aplinkosaugos standartų laikymąsi JAV ir tarptautiniu lygmeniu.
4. Naftotiekio projektai: Trumpas paskatino projektus kaip Keystone XL, kurie sulaukė pasipriešinimo dėl aplinkosaugos priežasčių.
### Demokratija
1. Ryšiai su autoritarinėmis valstybėmis: Trumpas pasižymėjo šiltomis sąsajomis su autoritarinėmis režimais, kas yra prieštaringa demokratijos vertybėms. Oficialiai susitiko su diktatoriais? Kokia to prasmė, ką pasiekė? Nieko. Tik suteikė jiems dėmesio ir sudarė iliuziją, kad galima tartis su diktatoriais, kurie nepaso, jokių susitarimų.
2. Vidaus politika ir dezinformacija: Kritikai teigia, kad Trumpo retorika ir nepasitikėjimas demokratiniu procesu, ypač susijus su rinkimų integritetu, pakenkė demokratijos institucijoms.
3. Kritika žiniasklaidai: Trumpas dažnai vartodavo terminą "fake news" ir kritikavo žiniasklaidos šaltinius, kuriuos laikė nepalankiais. Tai kėlė susirūpinimą dėl spaudos laisvės ir informacijos tikslumo.
4. Teisinės sistemos nepriklausomumo kritika: Trumpas kritikavo teisėjus ir prokurorus, kurie sprendė bylas, susijusias su juo ar jo administracija, keldamas abejonių apie teisinės sistemos nepriklausomumą.
Pats paskutinis įvykis. Trumpas su savo respublikonų MAGA, išmetė parlamento speakerį, sustabdė valdžios darbą ir daro viską, kad tik Ukraina negautų pinigų, ginklų ir pralaimėtų Rusijai. Jis gali tai pavadinti visaip daugiau liks pinigų Amerikai ir pan. Bet tai esmės nekeičia.
qrad 2023-10-04 23:18
Nu dar verta paminėti, kad Trumpas labai gerai bičiuliavosi su Epsteinu ir nekartą skrido su privačiais Epsteino lėktuvais. Žinom, kuo baigėsi Epsteino likimas, kai Trumpas tuo laiku prezidentavo.
cave_dweller 2023-10-05 10:03
Puiki copy paste santrauka, tik beveik viskas paremta subjektyve nuomone, nulemta ideologinio požiūrio, o ne faktais. Su kai kuriais punktais galima sutikti, kitus reikia papunkčiui nagrinėti, kad suprastum kodėl tokie sprendimai buvo priimt. Kaip pavyzdys, kur vieni įvardija kaip "santykių bloginimą", kiti tai vadina raginimu laikytis įsipareigojimų ir prisiimti daugiau atsakomybės. Išstojimai iš įvairių susitarimų dažnu atveju buvo nulemti kitos pusės susitarimų nesilaikymo, ekonomiškai ir politiškai nenaudingi JAV, praradę savo pirminę paskirtį. Trump ir žiniasklaidos karuose kaltė labiau ne jo, o žiniasklaidos kuri be jokių moralinių ir reputacinių stabdžių pylė š... ant jo. Visuomenės skaldymu užsiėmė būtent ji o ne Trump.
Aplamai tavo kažkur internete surastas sąrašiukas labiau primena žaliojo vegano/pacifisto sudarytą, emocijomis paremtą Trump hater'io starter pack'ą.
PS Trump, man kaip asmuo yra bjaurus, arogantiškas tipas, su daugybe ydų. Bet aš jį vertinu ne per patinka/nepatinka asmuo prizmę, o kokią jo administracija politiką vedė, kokią tai įtaką turėjo ne tik JAV, bet visam pasauliui, o ypač mūsų regionui. Sprendimų buvo ir gerų ir blogų, bet visumoje vertinu gerai, geriau nei Obamos ar Biden administracijos. Manau kad pastarųjų neryžtingumas, santykių perkrovimas, raudonų linijų perstumdymas ir geopolitiniai fail'ai lėmė Putino nebaudžiamumo iliuzija ir priešingai iš Trump administracijos Putinas gavo kelis kartus per snarglį, suprato savo vietą ir nebuvo jokių atsakomųjų veiksmų (kuriais vis gąsdina dabartinė administracija).
Dabartinė Trump retorika man labai nepatinka, bet aš tai vertinų kaip priešrinkiminius viražus, kurie abejoju ar po rinkimų būtų įgyvendinami. Amerika paprasčiausiai negali nusisukti nuo Ukrainos, būtų per didelis smūgis JAV reputacijai, prarastų tiek pasitikėjimą, tiek dalį sąjungininkų. Smūgis JAV reputacijai buvo chaotiškas pasitraukimas iš Afganistano, dar vieno tokio smūgio negali sau leisti. Ir netgi Trump tą tikrai suvokia. Jeigu jį išrinks, net neabejojų, kad spaus Europą ištraukti galvą iš smėlio (ar rusiškų dujų vamzdžio) ir tvarkytis saugumo srityje savo žemyne, o ne vegetuoti JAV sąskaita. Tą jis nuolat ir kartojo, bet kažkas tai įvardija kaip nesutarimų kurstymu. Vienu žodžiu nereikia panikuoti, nebus katastrofa jeigu jį išrinks, nebus jeigu ir neišrinks.
Dannas3 2023-10-05 12:34
Cave dweler pats rasai, kad Benediktas copijuoja ,bet pacio ankstesnis postas yra copy paste is trumpistano almanacho. Ypac juokingai skamba, kad atseit trumpas parode kiausus, subombarduodamas vagniorkas sirijoj. Ble jis pries tai paskambino putinui ir liepe patraukt savo pajegas, nes tuoj bus smugis toj vietoj, i ka rusai atsake, kad ten ne ju pajegos, darykit ka norit:) tingiu toliau debunkit, tik pasakysiu, kad paskutinis postas, man jau kur kas labiau patinka ir sutinku su daug kuo. Kad ir koks idiotas butu valdzioj, uz jo visvien bus kazkas, kas neleis daryt nesamoniu ir kardinaliai keist salies politine krypti. Amerikos izoliacine politika, toli grazu ne trumpo pradeta.
donatasv 2023-10-05 17:13
Santykius su nato aš traktuoju kitaip.
Trampo retorika buvo tiesmuka atsistojo ir pasakė kaip yra. Žiūrėti toli nereikia po trumpo išsišokimų kas nutiko Lietuvoje? Nieko nelaukiant karinis biudžetas buvo pakeltas iki 2%. Čia ne trumpas nesilaikė susitarimų bet mes ignoravome savo saugumą. Taip kad trumpas šioje vietoje mums padarė paslauga, nepatiko? Bet tai buvo tiesa ir putino karas tą labai puikiai parodė. Susiimti reikė nato valstybėmis ir neignoruoti grėsmių. Trumpas pasakė neginsime tų kurie nesilaiko įsipareigojimų.
cave_dweller 2023-10-06 10:09
Come on, ne Trump skambino ir ne jo tai reikalas, jo pareiga autorizuoti arba ne patį smūgį, ką jis ir padarė. Skambino iš generalinio štabo ir tai normali praktika siekiant išvengti nesusipratimo ir klaidingos ugnies. JAV susisiekė, iš rusų gavo atsakymą, kad tai ne jų pajėgos ir kad jie įtakoti ir apsukti vykstančio neidentifikuoto konvojaus negali. Buvo priimtas sprendimas eliminuoti pavojų. Smūgį turėjo autorizuoti prezidentas, kaip vyriausias ginkluotojų pajėgų vadas. Visi suprantam, kad amerikiečiai suprato kas ten per konvojus ir kokiu tikslu jis atvyksta, bet jei jau apsimetate kad jūsų ten nėra, tai ir mes apsimesime, kad eliminavome grėsmę keliančią teroristų grupę. Putinas žinutę suprato
Dannas3 2023-10-06 13:11
Tai as puikiai zinau, todel man ir juokingai skamba ta trumpo masturbacija, kai realiai putinas paaukojo savus.
qrad 2023-10-06 16:02
Galima verkti ir juoktis, kad Trumpas bus išrinktas prezidentu. Bet čia yra demokratija ir taip nuspręs didžioji dalis amerikiečių. Ir tas yra baisiausią, kad galingiausioje pasaulio valstybėje yra tiek daug naudingų idiotų. Filmo "Idiocracy" siužetas jau nebeatrodo toks siurrealistiškas.
Magnus 2023-10-06 17:32
Jei į tai pažiūrėtum kaip protingas, dirbantis amerikietis, neatrodytų jog balsavimas už Trump'ą blogas pasirinkimas.
- Nelegalių emigrantų problema labai didelė. Tai aiškiai matosi jei paskaitysi reddit forumus susijusius su darbu US.
- Amerikiečiai palaikantys nevaldomą emigraciją yra hipokritai ir yra ne vienas įrašas, kai jie pasisako už esamą atvirą "sienų" politiką, o kai pasiūloma jiems priimti tuos emigrantus, tuomet bėga ir slepiasi.
- Vaivorikštinių įtaka mokyklose bei darželiuose akivaizdi.
- Transgenderių ideologija kišama iki tiek jog neva normalu vyrams dalyvauti moterų sporte. Nesvarbu kiek tu progresyvus ir tolerantiškas, ribos visgi yra.
- Biden'as tikrai senas. Biden'as tikrai kartais nepašneka ir kartais nusišneka. Biden'as tikrai kartais nukrenta. Nesvarbu kiek nekenčiat Trump'o tai vistiek tiesa.
- Apie daugybę mėlinplaukių veganų protinius sugebėjimus net nekalbėsiu... Jie Demokratai visigi.. hm??? Jie arčiausiai tavo paminėtos "idiocracy"..
- Kas liečia Ukrainą. Mums europiečiams tai svarbu jų parama.. Bet Amerikiečiams svarbu kuo mažiau išleisti...
Tada dar pažiūrėkim kokia alternatyva? Kas dar kandidatuoja į prezidentus.. Taip prieiname prie išvados jog vienintelis protingas pasirinkimas panašu jog ir yra Trump'as tipiniam dirbančiam protingam Amerikiečiui.
Myslius 2023-10-06 18:18
Naujausias development'as
https://www.youtube.com/watch?v=0E5esOLuzBc
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
„Jis yra Europos košmaras. Tai nėra kažkas, kam tikrai galite pasiruošti...“ Europa su siaubu laukia 2024 m.