Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
Zergas 2011-01-17 14:19
manau problema yra ne zmoniu kiekis o besaikis vartojimas.kad ir toks pvz kaip automobilis.realiai juk galetu gaminti tikrai patikimus auto kuriu uztektu minimum 10 metu,bet tai juk neapsimoka,geriau pagamint toki kuris po 5 metu prades byreti ir klientas ateis pirkti naujo arba kis pinigus servisui.ir taip yra praktiskai visur,gamintojai skatina parduoti kuo daugiau,nors realiai zmonems daznai tiek ir nereikia,bet jie yra paveikiami per reklama ir perka jiems nereikalingus daiktus kurie veliau stovi nenaudojami.
ARGIRTAS 2011-01-17 14:24
Esate visi teisūs arba ne. Tikimybė, kad nutiks būtent taip, kaip išskaičiavo mokslininkai arba Jūs, gerbiamieji komentatoriai, yra lygi 50 proc., t.y. įvyks arba ne.
Visais amžiais buvo ir bus įvairaus plauko ateities spėjikų. jau ne vieną amžių universitetuose mokome tokius šamanus ekonomistus. ne vienas ekonomikos mokslų daktaras modeliavo pasaulines ar lokalias ekonomikos tendensijas. ar nors viena bent 60 proc. pasitvirtino? aš negirdėjau. o jūs?
vieni mokslininkai sako, kad šitaip žmonijai vystantis, laukiamas globalus klimato atšilimas, kiti - atšalimas, treti - žmonijos vystymąsis įtakos pasaulio klimatui mažai teturi (pvz., palyginus, kiek teršalų į orbitą išmeta ugnikalnis, žmonijos pramonė - tik dulkelė viso to). ir kuris iš šių trijų yra teisus, kuris ne? tai tas pats kaip su Šrėdingerio kate. Stephenas Hawkingas teigė, kad „jei negalima tiksliai išmatuoti net dabartinės Visatos būklės, tai ateities įvykių numatyti tiksliai neįmanoma!"
žmogus niekad nebus lygus Dievui. Jėzus Kristus, paklaustas, kada bus pasaulio pabaiga, nenurodė tikslaus laiko ir neapibrėžė įvykių, pagal kuriuos būtų galima spėti, kad ji artinasi. Jis tik pasakė, kad bus įvairių pranašų, kurie skelbsis žiną ateitį ir liepė netikėti jais...
ar galime tikėti šiais spėjikais?
Azuolas 2011-01-17 14:36
O tikimybė, kad po valandos iš mėnulio į Vilnių atskris ružavi drakoniukai ir pradės spjaudytis lego kiaušiniais irgi lygi 50%? atskris arba neatskris...
turiu nuvilti, bet tikimybių teorija kiek sudėtingesnis dalykas nei "įvyks, arba neįvyks" ir ne visi įvykiai turi 50% tikimybę įvykti, arba neįvykti...
Atlast 2011-01-17 14:42
ARGIRTAS ar girtas?
ligonis 2011-01-17 14:49
"Jėzus Kristus, paklaustas, kada bus pasaulio pabaiga, nenurodė tikslaus laiko ir neapibrėžė įvykių, pagal kuriuos būtų galima spėti, kad ji artinasi."
na tukstanciu metu senumo istorija nemanau, akd galima panaudot, kaip patikima saltini.
ir nebutina gi lyginti su tuo kaip dabar yra. perteklini vartojima ir blogas gyvenimo salygas dabar galima stebet.
mes turim tikslius matavimo prietaisus kurie gali pasakyt kaip keiciasi aplinka, ir pastebi jei zeme nuo nuolatinio vandens siurbimo is jos tiesiog nusmuko keliolika metru.
mes galim pasakyt, kad zmones purvinam sausakimsam mieste mire nuo kokios maliarijos, o ne rekaut, kad ragana prakeike.
zmoniu skaicius perdidelis ir tiek. kaikurie neprotingai naudoja resursus(dubaijui girdejau slidinejimo kurorto nori), las vegas - metropolis vidury dykumos. is tokiu dalyku gali pasipelnyt, bet kokia kaina aplinkai. tai nera islaikoma busena - tai tik laikinas technologiju pervertinimas(nesakau, kad blogai technologijos, bet kartais tikrai kvailu idejubuna)
zfroidas 2011-01-17 14:49
be to mes ne spejam aklai. yra dokumentai valstybiu oficialus planai kosmoso pletros, elektriniu gamybos, technologiju datempimo iki proverzio... dievais mes tapom kai klonavom zmogu. ir sukurem dirbtine sintetine gyvybe, ar dar kas bejoja ? o gal mes klonuodami uzsakom zmogaus sielas o dievai jas bega gamint kiek mum reikia? bet tada kas kam nurodineja ir kas tikras dievas?
kiesza 2011-01-17 14:50
nera nieko baisiau uz isbadejusi zmogu, o jei tokiu isbadejeliu bus 2 milijardai tai pasaulyje prasides didelis bardakas. Vienintelis problemos sprendimo budas yra karas, bet ir is to karo mazai naudos nes viskas vyktu per atstuma.. o kas galvoja kad yra kita iseitis tai negimdykit vaiku.
lape 2011-01-17 15:12
Žmonės taip dauginasi todėl, kad to reikalauja dabartinė ekonomika - jai reikia vis daugiau vartotojų. Ir kol bus resursai tol dauginsis, tai, kad žmonės savo protu nelabai nuo bakterijų skiriasi...
Zergas 2011-01-17 15:21
tai apie ka ir kalba,reikia keisti vertybiu sistema kuri skatina vartojima.
valdis5797 2011-01-17 15:48
nepamirsk, kad didziausias gimstamumas yra neissivysciusiose salyse, kuriose dar nera vartojimo kulturos.
nemanyk, kad visi zmones turi 'vertybes'. vertybes evoliucijoje atsirado visai neseniai. skirtinga genetika, ir jos deka suformuota skirtinga kulturos terpe nulemia, kad skirtingose vietose uzauga skirtingi pazangus ir primitivesni zmones
suselpk badaujati afrikieti, aprupink humanitarine pagalba, negalvok kad jis supras tavo padaryta gera,pasimokys is savo klaidu, pasimaitines jis dar intensyviau didins savo palikuoniu skaiciu
ir tai suprantama, naturalu, tai gamta, balandziai irgi taip elgtusi
lape 2011-01-17 16:04
Tai, kad nebėra pasauly tokių šalių, gal viena kita tautelė, kur nors amazonės džiunglėse. Jei turėjai galvoje Afriką, tai ten vartojimas pilnu tempu.
Zergas 2011-01-17 16:19
prie ko cia tas gimstamumas?speju kad 100 afrikieciu suvartoja maziau nei 10 europieciu.reikia naikinti persirijimo kultura,mokyti zmones pasitenkinti tik tokiu kiekiu koks yra reikalingas o ne tam kad vartojant daugiau parodyti savo isskirtini statusa.saikingumas turi tapti visuotine norma.
ARGIRTAS 2011-01-17 16:37
Ąžuolai, ačiū už komentarą. Kaip tau bebūtų keista, aš taip pat esu girdėjęs apie tikimybių teoriją...
Iš tavo komentaro supratau, kad tu puikiai išmanai tikimybių teoriją. Sveikinu. O kas iš to? Išmanai ją ar ne - rezultatas juk tas pats - ateities nuspėti negali. Net pasaulinis fizikas Stephen'as Hawking'as kelia rankas... (jo žodžių citatą įrašiau buvusiame komentare).
zfroidas 2011-01-17 16:52
"rezultatas juk tas pats - ateities nuspėti negali. "
prognozuoti galima artima ateiti su dideliu tikslumu ir tolima su mazesniu...
+ praeities ivykiais remiantis irgi daug teisingu prognoziu daroma...
bet ribu nera tik zmoniu tamsumui ir kvailumui.
kikilis 2011-01-17 17:21
1. Kur čia įsipaišo Šriodingerio katė?
2. Neteisingai interpretavai ir sureikšminai Hawkingo komentarą. Jis tik pasakė, jog kadaise buvęs determinizmas yra jau paneigtas, dėl kvantinių reiškinių.
Bet netolimą ateitį mes galim prognozuoti gan tiksliai, ir 50/50 tinka tik metant monetą (ir tai nevisai).
Separatistas 2011-01-17 17:32
faktai, šaltiniai, įrodymai ? druskos kasyklose uždirbantys 1$ žmonės eina 5 MacDonaldą ?
manyti galima kaip nori
Strong_Bad 2011-01-17 17:34
Visur gamtoj vyksta populiacijos kontrole, ar tai grobuonys ar maisto stygius. Bet i zmones su dantim neikibsi o ir maisto is dar prasimano kitu gviu saskaita. Belieka tik sulauk, kol sutrikdys ekosistema tie, kad ji bus sunaikinta ir tai atsilieps maisto istekliams, ligoms ir tt. Arba iki to laiko kils pasaulinis karas. Bet labiausiai tiketinas variantas, tai kad perpildytose zmoniu vietovese kils masines epidemijos.
blogiausia, kad darbas tampa vis labiau automatizuotas ir darbo jegos porekis vis mzeja, kai pasiula drastiskai auga. Si krize ne siaip sau ivyko, tai dar vienas zenklas, kad einam ssinaikinimo link.
Azuolas 2011-01-17 17:34
. Tačiau suprasdami kokia tikimybė įvykti kokiam įvykiui galime pradėti tam ruoštis (arba nepradėti). Pvz tai, kad atskris iš mėnulio mano sugalvoti drakoniukai tikimybė yra niekinė (0,00000...1), ir tikrai neisiu prikti tvirto skėčio apsisaugoti nuo iš viršaus krentančių "kinderių". Bet jei būtų 50% (tiek pat, lyg pvz metant moneta išmesti skaičių) Tai nejuokais pasiruoščiau galimai atakai
Taip pat didelė tikimybė (daugiau nei 50%), kad aš bent jau kartą per dieną užnorėsiu valgyti, todėl visada į ilgesnes keliones pasiruošiu maisto, ar pinigų. (nerizikuoju su "50% - norėsiu, arba nenorėsiu ").
Aišku negalima tiksliai numatyti ir tikimybių, tačiau jei gerai neišmanai net ką reiškia "tikimybė", tai geriau neklaidink žmonių su savo 50%
Wickit 2011-01-17 18:13
Turiningas gyvenimas laukia mūsų būsimų vaikų ir anūkų
gagu 2011-01-17 18:19
Lyg ir gaunasi dėsnis: kai individai gyvena palankiom salygom jie uzauga didesni ir dauginasi mazesniais kiekiais; kai individai gyvena sunkiom salygom jie uzauga mazesni ir dauginasi didesniais kiekiais. Pvz:
tarp zmoniu irgi panasiai gaunasi, nutuke amerikieciai ir veisias nedaug, sudziuve afrikieciai - veisias kaip triusiai
Aplamai man rods tų žmonių žemėj senai jau per daug, kam tiek reik, nors kinieciai susiprotėjo sumažint savo skaičių. Kai pagalvoji kas dedas po didmiesčiais ir sale jų: gruntiniai vandenys užteršti, lyja rūgščiais lietum, gamta nebespeja pati valyti to šūdo, kuri pridriebia žmonės. O kad išmaitint dar visus, augina visokiais chemikalais prisotintus ir visokius GMO maistus, kuris visiškai nebetinka naturaliai žmogaus organizmui, kuo toliai tuo labiau slykstės tas maistas, sveika maista tik turtingi gaus (aplamai turtingi žmonės ilgiau gyvena statistiškai). Energijos trūks. Miškai naikinami verčiant į dirbamas žemes. Nu manau beviltiškai risimes taip iki , nes daugumai vienodai švieč kas dedas.
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
Pasauliui pavojų kelia žmonių perteklius