Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
- 2013-05-07 09:51
Viskam yra „lubos“. Net ir šiam technologiniam tobulėjimui.
Tol, kol ekonomikai yra teigiamas poveikis - tol bus diegiama. Nelikus teigiamo poveikio - nustos diegti. Mažėjantis sektoriuose atlyginimas reiškia mažėjančią perkamąją rinkos galią, o tai mažintų naujų technologijų poreikį.
Antra - socialiniai neramumai. Na, sutikit, gamta ne visiems duoda „kietas“ smegenis. Kur dėsit žemos kvalifikacijos žmones? Šaudysit? Ar jie šaudys skaitmeninius verslininkus ir robotukus?
Shinigami 2013-05-07 10:15
Kuo mažiau žemos kvalifikacijos darbų tuo lygesnė socialinė padėtis, nes visi dirba lygesnio lygio darbus (teoriškai). Todėl visiems verkiantiems dėl socialinės nelygybės ši tendencija turėtu patikti.
Makashi 2013-05-07 10:38
Sprendimas juk paprastas - kiek darbo vietu atemei su robotais, tiek zmoniu turi paremti/islaikyti mokesciu pavidalu tai gale visi ramiai atostogautume.
dyendy 2013-05-07 11:22
Kazkaip nelabai girdisi platesnio poziurio pasisakymu, nes is esmes amerika suzydejo butent po ww2 nes isejo is savo kiemo sovietai neleido jame sedeti galu gale takp ir as nematau kito kelio kaip uzsiimti kazkuo aprepianciu daugiau nei vien statistiniais skaiciavimais kas kiek is kuo ateme reikia pradeti zingsniuoti uz Gaublio ribu tai butu galingas stimulas visuom sritim nes kuo toliau tuo panasiau I smelio deze darosi kai perkasama is vieno galo I kita bet kiekis tai tas pats.
Shinigami 2013-05-07 12:18
Darbo vietas atiminėja robotai ir programinė įrangą, bet jie atlyginimų ne gauna. Todėl kad ir ant kiek žmonių dalinsi robotu gaunama 0 atlyginimą, vis tiek visi gaus po 0.
O pelną gauna verslininkai, kurie darbo vietų ne atiminėja, o jas kuria.
peeplt 2013-05-07 13:09
Teoriškai po visų revoliucijų karų ir socialinių neramumų viskas turėtų nusistovėti taip: technologijos sugeba užtikrinti bazinius žmonių poreikius be didelio poreikio pačiam žmogui kąnors daryti. O visi kas norės gyventi geriau negu bazinė nustatyta norma, turės kažką kurti ir organizuoti patys.
Jau dabar pažangesnėse valstybėse pradeda šios tendencijos ryškėti. Tik kolkas pažangių technologijų vaidmenį dalinai atlieka emigrantai (Lietuviai). Labai didelė dalis darbingų žmonių renkasi gyvenimą iš valstybės garantuojamų socialinių garantijų.
Falcon 2013-05-07 20:37
ne nu....
immortallt 2013-05-08 00:31
Kai kurie socialinę lygybę įsivaizduoja taip - vieni sunkiai dirba ir uždirba daug, o kiti nieko neveikia ir gauna tiek pat, kiek sunkiai dirbantys.
MindaugasV85 2013-05-08 01:04
Žmonės tikra idiotų rasė Technologijų pagalba galime pasiekti tokių rezultatų, kad mums nereikėtų dirbti, bet pakeliui į šį tikslą prisikūrėme "ekonomikos taisyklių"... Tai ką - badausim
immortallt 2013-05-08 01:17
Dirbti visada bus ką, čia tik tinginiams atrodo, kad galima nedirbt - technologijas naujas kompas nekurs.
MindaugasV85 2013-05-08 21:35
Na su tokia ekonomika, tai tikrai darbo dar bus...
Bet jeigu iššaudytum (gal tik ne visus>>>) vadybininkus, verslininkus ir politikus, o į jų vietas pastatytum mokslininkus ar bent jau padorų techninį išsilavinimą turinčius asmenis, tai darbo valandų skaičius greit sumažėtų per pus, iš apyvartos būtų išbrauktas visas "nekokybiškas mėšlas", o gyvenimo kokybė nuo to tik pagerėtų. Bet šiandien darbo vietos kuriamos ne tam! Tad darbo bus ir mums ir ateinančioms kartoms (srėbt savo ar bent jau mūsų paliktą šūdą).
Smėlis 2013-05-08 21:39
Tu matau nelabai supranti kas yra vadybininkas. Arba jo funkcijos. Problema ne tada, kai vadybininkas dirba vadybininko vietoje. Problema, kai jie sėdi technikos ir kokybės skyriuose.
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
Skaitmeninė revoliucija darbo vietas naikina greičiau nei jas kuria