Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
Fikcija 2015-01-20 17:46
Cia tik laiko klausimas kada keisis socialine santvarka , antraip zmonijos laukia ilga ir skausminga stagnacija.
PS .Amzinu santvarku nebuna...
- 2015-01-20 18:31
Jei vidutiniškai kas metus nuo žmogaus visame pasaulyje gauni varganą 1 €, gale metų - ~7 mlrd. €.
Realiai tie patys turtingiausieji nėra baisu, blogau yra tai, kad nevyksta pinigų cirkuliacija į žemesnį soc. sluoksnį.
sabotan 2015-01-20 19:09
Po naftos kracho. Ir kai pagaliau JAV ir kitos didziosios salys uzdes apynasriusapple microsoft ir kitoms stambioms imonems, bankams. Istikruju yra baisiausia kai pinigai sukaupti ir stovi kazkokiam seife.
ware 2015-01-20 19:17
Kalba ne vien apie pinigus, taip pat apie turtą ir jo vertę. Pvz. skaičiuojant litais, Vilniuje Šnipiškių rajone tikriausiai dauguma milijonieriai ne todėl, kad kiekvienas turi po milijoną sąskaitoje, tiek vertas jų turtas. Paskaičiuokim kiek vertas turtas Londono City ar New Yorko Manheteno rajone. Palyginkim su lūšnynais Brazilijoje ar Mexico miestuose, taip ir susidaro nesveikas skirtumas.
Mano nuomone, žiūrint konkrečią vietą, gyvenimo kokybė nepasikeitė nei lušnyne, nei manhetene. Dėl pinigų spausdinimo pasikeitė visų prekių, įskaitant turto kaina/vertė (pvz. manhetene) ir žymiai labiau nei lušnynuose. Atitinkamai ir santykis.
Kadras 2015-01-20 19:45
Apple turi 150 mlrd doleriu, neinvestuotu i joki turta ar pan. Paprasciausiai gruli banke ir seifuose.
Pries keleta metu buvo rasyta, kad Apple grynu pinigu(kopiurom) turi daugiau nei JAV FED bankas
- 2015-01-20 21:43
Įdomu, ar būtų įmanoma sukurti tokią sistemą, kuri neinvestuotą į fizinę veiklą juridinių asmenų kapitalą naikintų? Bei fizinių asmenų, turinčių santaupų daugiau nei 10 000 vidutinių metinių šalies atlyginimų?
Tiesiog tokia logika : jei turim milijardierių, kuris turi milijardą dolerių, kurie yra neinvestuoti į fizinę veiklą, t.y. jie neneša visuomenei jokios naudos, tad ir paimam kokius 60% taip kas metus.
O štai kitas milijardierius, kuris turi milijardo vertą gamyklą - šitokia forma milijardas yra geriau - jo egzistavimu naudojasi daugybė žmonių.
Fizinė veikla šiuo atveju - visa veikla, kur dirba žmonės - paslaugos, gamyba, tyrimai, etc....
Vytax 2015-01-20 22:21
Ta sistema jau seniai egzistuoja ir jos pavadinimas yra „Infliacija“. Tik visa bėda, kad vakarams ilgą laiką dėl eilės priežasčių nepavyksta jos paskatinti.
Hm 2015-01-21 09:30
... čia tas 1 proc. tik, kad būtų gražiau, o jei tą turtuolių 1 proc. peržiūrėtume kaip turtas pasiskirstes tarp turtuolių. tai gautusi, kad 1 proc. turtuolių valdo daugiau kaip puse turtuolių turto...
HardAxe 2015-01-21 09:38
jeigu tie 50% turto guli bnake tai valio, manes nejaudina kupiuros seife.
Bet supirktos žemės aplink ežerius ir t.t. ir pan labiau įtakoja gyvenimą
immortallt 2015-01-21 13:25
Apple kompanija yra išimtis versle. Nereikia pagal ją taikyti kitoms kompanijoms. Normali kompanija arba išmoka dividendus arba investuoja pinigus, tad jie tikrai nestovi vietoje. Beje, ir skaičiavimo sistema ydinga. Pvz., kiek būtų vertas facebook, jei Zuckerberg sugalvotų šiandien parduoti visas akcijas? Kristų 99%? Tas pasakytina apie visas kompanijas. Dauguma turtingųjų pinigus laiko ne grynais, o būtent investuotus. Tai leidžia turėti didesnį kapitalą, daugiau gaminti ir sukuria daugiau darbo vietų, kurios moka didesnes algas. Jei tuos pinigus imsi ir išdalinsi, metus laiko gal ir gerai gyvens visi, bet dar po metų bus daug blogiau nei buvo. Ką, nepamenat, kaip "išbuožino" Lietuvą? Kažkodėl gyvenimas pagerėjo tik nieko nedariusiems.
Beje, imant nuo viduarmžių, pasiskirstymas gerokai pagerėjo.
raimism 2015-01-21 16:34
šis pasiskirstymas nėra naujas, bet kažkodėl pastaruoju metu apie tai labai diskutuojama. Greičiausiai prie to prisidėjo prancūzų ekonomistas Thomas Piketty, neseniai išleidęs knygą "Kapitalas 21-ame amžiuje". Knyga rimta, už ją berods Piketty planuoja nominuoti Nobelio premijai (nors mano supratimu Nobelio premiją ekonomikos srityje turi duoti už sprendimus, o ne problemas iškeliančias knygas).
Esmė - šis skirtumas didėja ir didės, nes kapitalo grąža šiuo metu rinkoje yra didesnė nei samdomo darbo atlygio didėjimas. Jei didžiąją pasaulio gyventojų dalį sudaro samdomą darbą dirbantys žmonės ir jų pajamos per metus auga 10% (n%), o pinigų turintys ir juos investuojantys (nesvarbu - į akcijas ar į gamyklas) žmonės gali gauti pvz 11% (t.y. n+1%) metinę grąžą iš savo investicijų - skirtumas tarp turinčių kapitalo ir neturinčių kapitalo tik didės.
Kuo kapitalo grąžos ir samdomo darbo augimo skirtumas didesnis - tuo didesnis šio turtuolių-vargšų turto persiskirstymo greitis. Vienintelis variantas, kad pasukti šį procesą atgal - darbo užmokestis turi kilti greičiau ir didesniais procentais nei gaunama grąža iš turimo turto (finansinio, materialinio ir pan.)
phemark 2015-01-22 18:11
Jus suprantat, kad top 1% yra 700 milijonu zmoniu? Tarp ju ir jus galit buti. Nera cia tik super turtuoliai.
azotas 2015-01-22 18:27
70 milijonu,o ne 700.
immortallt 2015-01-22 19:28
Šiaip kapitalo grąža nėra tokia didelė ir vidutiniškai įtarčiau, kad atsilieka nuo darbo pajamų. Bet didėja, nes tinkamai valdo savo turtą. Jie pajamas iš turto neišleidžia, o didžiąją dalį naudoja toliau kaupimui. Priešingai nei didžioji dalis darbo liaudies.
Taip pat turtingiausieji dabar yra gan nesenai iškilę, tad turtą įgijo ir atėjo realiai iš tų 99%.
raimism 2015-01-22 19:58
Statistika
pasiekti didesnę nei kapitalo grąžą 2010-2014 metų laikotarpiu buvo galima net perkant valstybines obligacijas (vos ne pats saugiausias įmanomas investavimo būdas). Didesnę nei 4-5% metinę grąžą užtikrino net ir daugelis investicinių Lietuvoje veikiančių investicinių fondų. Aš jau nekalbu apie aktyvų investavimą (vien tik Google ir Apple akcijų augimas paskutinių 5 metų periodu yra daugiau nei 30% per metus) ar nuosavą verslą, kur didesnės rizikos duoda didesnę rizikos premiją ir automatiškai didesnę investicijų grąžą.
Žinoma, ne visi turintys kapitalo investuoja ir gauna didesnę nei 5% metinę grąžą (pvz dalis laiko pinigus kojinėje ar dviese gyvena 5 kambarių bute ir negali sumokėti už jo išlaikymą), bet taip pat ne visų pajamos didėja šiuo procentu (vidutinė pensija, socialinės išmokos ir t.t.).
Bet bet kokiu atveju - tų minimų 1% (70 mln.) turtas greičiausiai naudojamas aktyviau nei vidutiniškai, o didžiosios dalies pasaulio gyventojų pajamos didėja pakankamai lėtai. Taip, kad atitrūkimas vis didės...
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
Neįtikėtina, bet faktas: 1 proc. turtingiausiųjų greitai valdys didesnį turtą negu likusi žmonijos dalis