Globalizacija: Nauji internetinio nusikalstamumo epicentrai
(0)
Kompiuteriniai virusai jau nebeatkeliauja iš JAV ar Europos. Šiuo metu karščiausi hakerių taškai – Kinija ir Rusija, bet ir tai tik kol kas. Kompiuterių saugumo specialistai prognozuoja, jog artimiausiu metu pavojingiausi internetiniai nusikaltėliai gali pasireikšti iš Meksikos, Indijos ir Afrikos.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia
tik entuziazmo.
Kompanijos “F-Secure” saugumo specialistai savo tyrimų rezultatus pavaizdavo trijais žemėlapiais. Jie atspindi besikeičiančią ekonominę pasaulio situaciją ir šio reiškinio poveikį skaitmeninei kenkėjiško pobūdžio veiklai.
Pries porą dešimtmečių (nuo 1986 iki 2003 metų), kompiuteriniai virusai dažniausiai kildavo iš išsivysčiusių pasaulio regionų – JAV,Europos, Australijos, prie kurių dar prisidėdavo Indija. Žinoma, būdavo išimčių – pavyzdžiui, Filipinuose sukurtas “Love Bug” virusas, tačiau apskritai buvo susidaręs vaizdas, jog kompiuteriniai virusai yra tarsi technologinės pažangos postindustriniame pasaulyje rezultatas. Hakeriai buvo daugiausia mėgėjai, pavieniai asmenys, kuriems toks užsiėmimas buvo daugiau hobis, skirtas savo įgūdžiams tobulinti , o ne milijonams vogti.
Vėliau šios srities profesionalai pradėjo atsirasti Rytų Europoje, Kinijoje ir Brazilijoje. Pastaruosius ketverius ar penkerius metus dominavo regionai, kuriuose gausu žmonių su aukšto lygio kompiuteriniais įgūdžiais, tačiau neturintys galimybės savo įgūdžius realizuoti dėl nepakankamų įsidarbinimo galimybių. Visuotinai paplitęs ir sienų neturintis interneto ryšys suteikė viską ko reikia norint įvykdyti tikslingas atakas su siekiu pasipelnyti.
Vienok, ateityje nauji e-nusikaltėliai, tikėtina, veiks dar labiau nuostabą keliančiose šalyse – tokiose kaip Meksika bei Afrikos šalys. Viena tokio reiškinio priežasčių – besivystančiuose regionuose sparčiai plintanta interneto ryšys, tačiau darbo rinkos paklausa IT specialistams nesiplėtoja pakankamu tempu. Be to, politinės sistemos spragos ar nestabilumai yra ištisas hakerių rojus. Indijoje taip pat bus stebimas pakartotinis nusikalstamos veiklos bumas, daugiausia dėl to, kadangi čia įsidarbinimo galimybės vargu ar kada susilygins su aukšto lygio kompiuterinių specialybių išsilavinimą turinčių žmonių skaičiumi, nepaisant spartaus šalies ekonomikos augimo.