Egdūnas Račius. Ar demokratija yra prigimtinė vertybė?

Komentarai Prisijungti

Viršuje:   Seniausi | Naujausi

modis 2009-10-02 10:36
Nu čia pavarė ne į tema. Baltarusijos/Rusijos žmoniu pasirinkimą pavadinę laisvu. Zinai ir TSRS rinkimai buvo laisvi... tik kad renkamasi buvo iš 1 kandidato(partijos). Pasirinkimas iš 1 nėra pasirinkimas. "Pasirinkimu" vadinti galima tada kai yra iš ko rinktis. O dėl Somalio, Afganistano ir kitų pavyzdžių tenka sutikti. Nedemokratiniai režimai suteikė saugumo ir kažkokio teisingumo jausmą ir daugelis žmonių pasirenka tai paaukoję laisvę. Pirma yra instinktas išgyventi, laisvės troškimas gali palaukti. O dėl dabartinių režimų, tai pakeitimas į demokratinį sugriautų dabartinį saugumą, dėl to niekas versti jų nenori kol jis nepradeda terorizuoti gyventojų.
nerimas 2009-10-06 12:37
Demokratiją pradžioje reikia rasti bent vienoje pasaulio valstybėje ir tik po to ją vertinti. Kiek man teko pastebėti šiuo metu vakarų pasauly yra paplitusi ne demokratija o anarchinė oligarchija, kai po laisvų rinkimų kauke sumaniai manipuliuojant masinio paveikimo priemonėmis į valdžią ateina praktiška vieni ir tie patys klanai ir konglomeratai. Rusijoje tiesiog viskas vyksta daug akivaizdžiau - neatpratę nuo stalinistinio-partinio režimo šiuolaikiniai jų politikai tiesiog nemato prasmės vualiuoti ir maskuoti tokias smulkmenas. O žodis "laisvė" kaip sake Ernestas Guevara yra "geras simbolis į kovą kelti studentus ir kitus jaunuolius" (na citata netiksli bet mintis būtent tokia). Kuris iš Jūsų "laisvas" tarkim pereiti per miestą su užtaisytu kalašnikovo automatu rankose? Ne šaudydamas o tiesiog nešdamas jį rankose? Norėtumėt . Laisvė tėra mitas ir simbolis, kuriuo amerikiečiai ir kiti oligarchiniai klanai - oj atsiprašau - išmoko sumaniai naudotis. Pats įstatymo ir teisėsaugos organų egzistavimo faktas yra "laisvės" suvaržymas. Machno bandė savo Guliaipole anarchistinę respubliką kurti kur tikrai viskas priklausytų nuo žmogaus sprendimo (nesistebėkite laisvė ir yra anarchija) bet ta jo mintimi niekas nesusižavėjo. O galimybė šūkauti sunkiai gali būti įvardinta kaip laisvė. beje tie kas šūkauja per garsiai taip pat sėkmingai yra pašalinami demokratiniais metodais kaip ir totalitaristiniais. todėl nieko bendra neturi sąvokos "demokratija", "laisvė" ir dabartinės valdymo formos.
karolism 2009-10-07 17:27
Šiame portale buvo straipsnis apie senoves graiku demokratijos žlugimo priežastis ir aliuzija i dabarties požymius. Ar nemanote kad dabartiniai pvz įvykiai Kaune ar jaunos kartos pasikeitimas gali buti demokratijos pabaigos pradžia? Seni funkcionieriai ismirs arba i pensija iseis ir gal jauna karta neuzsikres tuo virusu?