Kinijoje debiutavo DI naujienų pranešėjas (Video)  ()

Kinijos Xinhua naujienų agentūra pristatė dirbtinio intelekto naujienų pranešėją


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Tai – mano pirmoji diena Xinhua Naujienų agentūroje,“ taria kostiumu apsirengęs DI naujienų pranešėjas. „Stengsiuosi pateikti jums naujus naujienų potyrius.“

Kinijos Xinhua Naujienų agentūra šią technologiją pavadino „pirmuoju pasaulyje dirbtinio intelekto (DI) naujienų pranešėju,“ pristačiusi ją Zhejiang provincijoje vykusioje Pasaulio interneto konferencijoje .

Pranešėjas „pats mokosi iš video transliacijų ir gali skaityti tekstus taip pat natūraliai, kaip profesionalus naujienų pranešėjas,“ teigia Xinhua. Kai kas technologijos natūralumą pasirengęs ginčyti. Galite spręsti patys, pažvelgę kalbantį angliškai pranešėją, sumodeliuotą pagal Xinhua pranešėjas Zhang Zhao:


©YouTube

DI pranešėjas buvo sukurtas, naudojant „veido žymių lokalizaciją“ ir „veido atpažinimą,“ praneša China Daily. Kaip pažymi BBC, „panašu, kad fotografiniai veido bruožai buvo uždėti ant kūno šablono ir animuoti.“ Ji buvo sukurtas, bendradarbiaujant su Kinijos internetinių paieškų kompanija Sogou.com. Reuters praneša, kad yra ir kita DI pranešėjo versija, modeliuota pagal tikrą pranešėją Qiu Hao. Naujienų tarnyba pridūrė, kad Sogou komanda „sakė, jog neaišku, kada technologija bus iš tiesų panaudota.“

Xinhua nurodo tai, ką ji vertina kaip tam tikrus DI pranešėjo pranašumus – „jis gali dirbti 24 valandas per parą savo oficialiame tinklalapyje ir įvairiose socialinių medijų platformose, taip sumažindamas naujienų gamybos kaštus ir padidindamas efektyvumą.“ South China Morning Post teigia, kad jis galėtų sutaupyti kanalui pranešėjų samdymo išlaidas ir netgi „vieną dieną mesti iššūkį žmonių įvairovei.“

Bet kai kurie ekspertai DI naujienų pranešėjų siūlomos naujienų žiūrėjimo patirties atžvilgiu nusiteikę skeptiškai.

„Gan sunku tai žiūrėti ilgiau nei kelias minutes. Kalba labai plokščia, vienodo tempo, joje nėra ritmo, tempo ar išskyrimo,“ BBC sakė Michael Wooldridge iš Oksfordo universiteto. Ir palyginus su įprastais žmogiškais naujienų pranešėjais, „jei težiūrima animacija, ryšys su pranešėju visiškai prarandamas.“

Kai kuriuos tikrus naujienų pranešėjus ši naujiena pralinksmina — Simon McCoy iš BBC, skaitydamas, Xinhua teiginį, kad DI pranešėjas toks pat natūralus, kaip ir žmogus, pratrūksta juoku.

Ir, žinoma, kaip pažymi The Washington Post, DI pranešėjas „neturi sprendimų priėmimo ir vykdymo įgūdžių, bei negali pasiūlyti tikro žurnalisto suteikiamo emocinio elemento.“

Dirbtinis intelektas naujienų organizacijose naudojamas vis plačiau. Pavyzdžiui, Post naudojo robotinę sistemą Heliograf, kuri automatiškai rašo tekstą, kurį žmonės gali pridurti į aktualius naujienų pranešimus apie vykstančius įvykius, tarkime, rinkimus ar Olimpiadą.

Merrit Kennedy
www.npr.org

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: www.technologijos.lt
(7)
(1)
(6)

Komentarai ()