Kaip reaguotume į nežemiškų būtybių signalą?

Komentarai Prisijungti

Viršuje:   Seniausi | Naujausi

kionig 2011-08-10 19:53
Ne tik žmonėms. Prirašius dar penkis nulius prie tavo skaičiaus ar dešimt(vistik past nė nutuoki koks tikslus skaičius yra), pagal kiekvieno "platųjį" mąstymą, tai nieko nekeičia. Iš tikrųjų ne tą ir parinkau: o turėtų būti apeliavimas į tikimybę Beje, kodėl tu imi vien žvaigdžes, kaip gyvybės atsiradimo įrodymui ? Turbūt pamiršai ir apie kitas sąlygas ? O, kad mes esam patys kaip "įrodymas", irgi nėra teisinga. Kadangi šiam įrodymui reikia patvirtinti kito įrodymo. Bet pakolkas nepasitvirtina ir jau gan seniai nepasitvirtino Paukščių tako galaktikoje t.y paukščių take mes esame vienintėliai, o ir toliau siekiant išlieka neigiami rezultatai, kad "mes - ne vieni".
Foxman 2011-08-10 20:09
Gal ir teisybe (bent jau pamąstymas), bet nereikia numest kelis protingesnius žodžius ir iš jų kitus mokyt, kaip reikia mąstyti . O aš vis tiek negaliu patikėti, kad tokiame dideliame plote, kur yra tiek daug žvaigždžių (kur prie daugumos turėtų būti (ir jau yra patvirtinimu, kad egzistuoja) planetos ir CHNOPS). Nėra biologiniu dariniu. O iš kur ištraukei, kad mes ateiviu ieškom, klausom signalu senai? Kas tie keli dešimtmečiai modernios ateiviu paieškos? Dar net musu siustas pirmasis radijo signalas nepasiekė artimiausios žvaigždės. Dėl ieškojimo (signalu klausymosi, nes joks dabartinis teleskopas nepamatys žmogėliukų kitoje planetoje ) Dabar pagrindinis būdas norint atsakyti į klausymą apie ateiviu egzistavimą.O gal netaip ieškome signalu, gal jie naudoja kažką kitą (nors, galvojant, kad fizikos, chemijos ir mechanikos taisykles visur vienodos, tai ateiviai turėtu turėti panašias technologijas, nebent jie daug labiau išsivystę). Tačiau, kaip ten bebūtų, kol kas faktas yra tik vienas - visatoje gyvybe įmanoma Ir jo pakanka mums ieškoti gyvybės kitose planetose.
kionig 2011-08-11 05:37
jos nesutiksime, negausime iš jos atsakymo šiandien arba rytoj ir tai nėra mūsų jėgoms. Už mus gal tą darys kvantiniai kompiuteriai
Foxman 2011-08-11 11:14
Kionig, papilstei iš tuščio i kiaura Pasakei tik tiek, kad mes neturime įrodymu, jog gyvybe gali būti kitur. O tas išplauktas kėdas, mums butu labai didelis atradimas (praktiškai dabar ir ieškome jo), nes dabar darome prielaida: kriminalistas nešioja kėdus, reiškia turėtų ir kažkas kitas iš 8mln. žmonių juos nešiot . BET aš iš pradžių kalbėjau, jog toks reiškinys yra įmanomas (ir mes esame pagrindinis įrodimas, reiškiantis, kad gyvybe gali egzistuoti visatoje). Ir labai sunku patikėti, kad šis įvykis toks retas, jog pasitaiko karta per visatos gyvavimą (nors teoriškai, jei įvykis įvyko bent karta, tai jis būtinai pasikartos po x kartų)
Otto 2011-08-11 11:56
Neatmetu prielaidos, kad svetima civilizacija jau buvo mus aplankiusi ir iš to atsirado krūvos religijų. Kitaip turbūt neįmanoma paaiškinti tų nesąmonių.
Hmz 2011-08-11 12:04
Bėda ta, kad mes nežinome, per kiek laiko susidarys tas "x kartų". Kas, jei tas laikas viršija Visatos amžių?
Foxman 2011-08-11 12:18
Va tau ir atsakymas - tavo argumentai remiasi nenoru tikėti, kad nežemiškos gyvybės nėra. Tą patį galiu pasakyti, visu kitų argumentai remiasi nenoru tikėti, kad nežemiška gyvybė egzistuoja. Pasako tą patį - nieką . Aš argumentuoju tikimybių teorija, ir įrodymu, kad gyvybė egzistuoja. O kokių įrodymų yra, norint pagrįsti, kad mes vieni visatoje...
Hmz 2011-08-11 13:20
Tavo argumentavimas "tikimybės teorija" yra nesąmoningas. Jei tu žinai tam tikro įvykio tikimybę, tada tu gali, naudodamasis tikimybių teorija, paskaičiuoti, kokia yra tikimybė, kad jis nutiks n kartų (pvz, jei herbo iškritimo tikimybė yra 1/2, trijų herbų iškritimo per tris metimus tikimybė yra 1/2*2*2 = 1/8). Kalbamu atveju tu neturi nė žalio supratimo, kokia yra gyvybės atsiradimo tikimybė (tik tiek, kad ji nėra nulinė), o todėl visi tolimesni tavo "tikimybiniai" išvedžiojimai neturi jokios prasmės. Pavyzdžiui, jei Visatoje per visą jos gyvavimą atsirado N planetų, o gyvybės atsiradimo planetoje tikimybė yra ženkliai mažesnė už 1/N, tada visai tikėtina, kad Visatoje bus tik viena gyvybė, arba išvis jokios.
Foxman 2011-08-11 15:05
Tai jei tikimybe nėra nulinė - ji kažkada pasikartos, o jei dar planetų skaičius yra toks didelis (turiu omenyje TIKRAI DIDELIS) tai tikrai atrodo jog yra toks šansas kaip, kad jau egzistuoja kita gyvybe. Be to, jei dar CHNO meteoritų teorija yra teisinga, tai logiškai galvojant nelabai galima pagrįsti kitos gyvybės nebuvimą. Ir jau man atsibodo kalbėti apie tą patį, kur tik norėjau pasakyti jog kalbos apie ateivius (nežemišką gyvybė) nėra svaičiojimai. Tai labai realus dalykas. Aišku, taip pat kaip daugelį teorijų - šitą irgi reikia įrodyti. Tik kažin ar mums tai pavyks, bent jau per artimiausius kelis dešimtmečius.
rwc 2011-08-12 21:06
Vajė, ir vėl tie dideli skaičiai. Kad Visatoje egzistuoja išsivysčiusių civilizacijų - beveik neabejotina. Tačiau dauguma Dreiko lygties interpretacijų apsistoja ties skaičiumi, kad vienu metu Paukščių Tako dydžio galaktikoje egzistuoja kelios ar keliasdešimt civilizacijų - taigi šansai nors vieną pastebėti beveik lygūs nuliui, jau nekalbant apie kontakto užmezgimą. Miegokite ramiai. Neįsikirtusiems dėl greitesnio nei šviesa signalo - straipsnyje parašyta visiškai teisingai: toks signalas nukeliautų bent tiek, kiek laiko būtų "sutaupyta". Iš čia ir kyla išvada, kad tikriausiai tokia komunikacija neįmanoma. Jei pašnekovas atsilieptų per anksti, tuomet jis pažeistų priežastingumą ir arba pakeistų istoriją, arba mes atsakymo negautume - ar todėl, kad dar neturėtume tos technologijos, arba nepavyktų sėkmingai išsiųsti (gamta tikriausiai rastų būdą išspręsti paradoksą). Arba atsakymą gautume "alternatyvioje istorijoje", kurioje veiktų kitokie dėsniai arba žmonija anksčiau būtų radusi technologinį sprendimą. Dėl CHNOPS chemijos. Tokia elementų gausybė kaip Saulės sistemoje - greičiau išimtis nei taisyklė. Be to, kad tokie elementai egzistuoja - toli gražu ne esminė prielaida atsirasti gyvybei. Pvz., meteorituose ar kometose ji niekaip negali atsirasti ir išgyventi, nes ten nėra tinkamų sąlygų metabolizmui ir natūralios užuovėjos nuo kosminių negandų.