I. Asimovo 1964 metų prognozės 2014 metams: kaip pirštu į akį  (11)

1964 metais žymus mokslinės fantastikos autorius Isaacas Asimovas leido sau paspėlioti, ką išvystumėte, jeigu apsilankytumėte „2014 Pasaulinėje mugėje“. Pasinaudodamas savo talentu numatyti ateities technologijas, I. Asimovas stebėtinai tiksliai numatė ateitį, būsiančią po 50 metų. Nors dalis šių spėjimų šiek tiek ir liūdina, rašo buzzfeed.com.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Štai kur I. Asimovas buvo teisus:

„Bus sukurti virtuvės įrenginiai, kurie parengs „autopatiekalus“, pašildys vandenį ir pavers jį kava“.

„Šaldikliuose bus laikomi ištisi priešpiečiai ir pietūs, kurie bus pusiau paruošti ir juos reikės tik pašildyti“.

„2014 metais įrenginiai, be jokios abejonės, bus be elektros laidų“.

„Bus dedama daug pastangų sukurti automobilius su „roboto smegenimis“.

„Bus automobilių, kuriems bus galima nurodyti kokį nors kelionės tikslą, o tuomet važiavimas vyks nesikišant vairuojančiam žmogui ir jo lėtiems refleksams“.

„Vis daugiau dėmesio bus skiriama transportavimo būdui, kuris su žemės paviršiumi kontaktuos kiek galima mažiau“.

„Iki 2014 metų Marse bus nusileidę tik nepilotuojami aparatai, bet jau bus planuojamos ir pilotuojamos misijos, o 2014 metais „Futurama“ parodys sudėtingos Marso kolonijos modelį“.

„Nedidelio nuotolio kelionėms bus sukurti judantys šaligatviai (su suoliukais kraštuose ir stovimomis vietomis per vidurį), kurių bus miestų centruose“.

„Kosmose skrendantys sinchroniniai palydovai suteiks galimybę tiesiogiai susisiekti su bet kokiu Žemės tašku“.

„Per nuotolį bendrausime ne tik balsu, bet ir vaizdu, nes savo telefone galėsime matyti kitą žmogų“.

„Tiesą sakant, vienas iš populiaresnių „2014 Pasaulio mugės“ eksponatų bus toks 3D televizorius, kuriame bus rodomi realaus dydžio baleto pasirodymai“.

„2014 metais robotai nebus nei labai geri, nei labai dažni, bet jų bus“.

„2014 metų pasaulyje bus likę nedaug paprastų darbų, kurių geriau už mus negalės atlikti kokie nors aparatai. Todėl žmonija daugiausiai dirbsi aparatų prižiūrėtojais“.

„Net ir turėdami darbus, žmonės sirgs sunkia nuobodulio forma“.

„Tas nedidelis kiekis laimingųjų, kurie užsiims kūrybiniu darbu, taps tikru žmonijos elitu, nes tik jie darys kažką daugiau, nei vien tarnaus aparatams“.

„Pati blaiviausia prognozė, kurią galiu pasakyti apie 2014 metus, tai kad per prievartą nuobodžiaujančioje visuomenė pats didingiausias žodis visame žodyne bus „darbas“.

Ir nors I. Asimovo prognozės buvo gana įspūdingos bei tikslios, ne visos jos pasiteisino. Pavyzdžiui, sunku tikėtis, kad 2014 metais sulauksime automobilių, kuriuos „suspausto oro srovės pakeltų nuo greitkelų“. Fantastas taip pat prognozavo, kad visa JAV rytinė pakrantė nuo Bostono iki Vašingtono susijungs į vieną milžinišką megamiestą. Ir tikriausiai didžiausia rašytojo prognozių klaida – kad apskritai bus toks dalykas, kaip „2014 Pasaulinė mugė“.
Aut. teisės: delfi.lt
(30)
(0)
(3)

Komentarai (11)