"Curiosity" Marse nufotografavo suakmenėjusią iguaną? (Video)  (14)

Marso paviršiuje pastebima vis neįtikėtinesnių dalykų. Štai prieš keletą dienų NASA marsaeigio "Curiosity" nuotraukose pastebėtas "suakmenėjusio" driežo iguanos siluetas.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Ufonautų fanai savuose tinklalapiuose ploja katučių: jų įsitikinimu, tai – suakmenėjusi iguana Marso paviršiuje. Gluminančio panašumo akmeninį iguanos antrininką NASA nuotraukose surado ir įžvelgė NASA fotoarchyvus uoliai studijavę "UFO Sightings Daily" entuziastai. Driežo formos akmenį Marso paviršiaus nuotraukose, kurias darė garsusis NASA marsaeigis "Curiosity", įžiūrėjo minėto tinklalapio savininkas Skotas Vorinas (Scott Warin).

"Tai – nebe pirmas ir nebe antras Marso paviršiuje pastebėtas gyvūnas, tokių būta jau apie 10-15, - tvirtina S. Vorinas. – Aš esu radęs akmenį, kuris nuotraukose pajudėjo 4 kartus... o paskui pasislinko ir penktą kartą."
Originalias "iguanos" fotografijas (dvi žemiau esančios fotografijos) NASA archyvuose rasite, spustelėję šią ir šią nuorodą.
Nors apie judančius "marsiečius" žiniasklaidoje pranešimų dar nebuvo pasirodę, šių metų pirmoje pusėje tinklalapiai mirgėte mirgėjo "Marso gėlelės", "Marso driežo" ir "Marso žiurkės" nuotraukomis. Visais atvejais niekas neabejojo, kad visi šie objektai – paprasčiausios uolos, kurių forma atsitiktinai primena tam tikrą augalą ar gyvūną.

"Marso driežą" gegužę pasauliui parodė vienas mokslo tinklaraštininkas. Nežinomas "pėdsekys" iš Japonijos informavo S. Voriną apie neįprastą objektą. Tada lakios fantazijos nestokojantys piliečiai netruko pririesti sąmokslo teorijų apie tai, NASA Raudonojoje planetoje jau veisia gyvybę.

"Turint omenyje, kad Marse yra nedaug vandens, visai įmanoma, kad planetos paviršiumi laigo tokie dykumų gyvūnai, - nesistebi S. Vorinas. – O kas galėtų tai paneigti? Gal NASA į Marsą nuskraidino kriogenizuotų (užšaldytų) gyvūnų ir jų kūnus moksliniais tiksliais paliko Marso paviršiuje?"

Kur jau ne.

"Curiosity" Marse nusileido 2012 m. rugpjūčio 6 d. 2,5 mlrd. JAV dolerių vertės marsaeigis į Marsą nuskraidintas, kad išsiaiškintų, ar cheminė ir fizinė planetos aplinka kadaise galėjo būti tinkama gyvybei.


(11)
(0)
(0)

Komentarai (14)