Kiniškas oro taksi – megadronas „184“: toks didelis, kad gali skraidinti keleivius (Video)  (7)

„Ar teko kada nors sėdėti automobilyje Ferrari? Tuomet turėkite omenyje, kad sėdėti „184“ salone – dešimt kartų įdomiau“, – žada vienas iš megadronus „184“ sukūrusios ir pristačiusios bendrovės EHang įkūrėjų George'as Yanas. „Dešimt kartų įdomiau“ neperdedant būtų galima pataisyti į „šimtus kartų įdomiau“. Mat keliaudami „184“, viską aplinkui matysite… iš paukščio skrydžio.


Visi šio ciklo įrašai

  • 2016-01-08 Kiniškas oro taksi – megadronas „184“: toks didelis, kad gali skraidinti keleivius (Video)  (7)

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Bepilotes skraidykles (dronus) gaminanti bendrovė iš Kinijos pristatė milžinišką elektrinį kvadrokopterį, kuris yra toks didelis, kad jo salone telpa žmogus. Žmogus jame ne tik telpa, bet ir juo gali skristi. Kinai įsitikinę, kad netrukus šios unikalios transporto priemonės, pavadinimu „184“, sukels tikrą miesto transporto revoliuciją ir galbūt taps išmaniuoju taksi.

Technologijų parodoje CES 2016 Las Vegase (Nevada, JAV) pristatytas kinų megadronas „184“ turi keturias atšakas, o ant kiekvienos – po du propelerius. Taigi, iš viso aštuoni propeleriai. Bendrovė teigia, kad „184“ yra autonominė skraidyklė, todėl keleiviui tereikės į ją įsėsti, į išmaniojo programėlę įvesti kelionės tikslą, patogiai įsitaisyti ir mėgautis skrydžio panorama arba darbuotis (jei tik pajėgsite atsispirti aplink atsiversiančioms erdvėms).

Šis dronas nevaldomas ir nuotoliniu būdu. Jo salone be krėslo yra tik vieta išmaniajam telefonui ar planšetei ir niša puodeliui.

„Manau, daugelyje mūsų tebegyvena mažas vaikas, svajojantis skraidyti, – pasakoja G. Yanas. – Aš nenoriu plūktis pilotų kursuose ir tik po to gauti licenciją skraidyti – aš noriu skraidyti dabar ir iš karto. Mes išpildysime jūsų svajones."

„Įvedus kelionės tikslą, skraidyklėje viskas bus apskaičiuota taip, kad jūs į vietą būtumėte nuskraidintas optimaliausiu keliu – be jokios rizikos ore susidurti su kitomis skraidyklėmis, - tikina G. Yanas. – Be to, skraidyklės kompiuteryje yra daug atsarginių programų: jei kuri nors sistema sugestų, skraidyklės valdymą perims kita.“

Jei skrydžio metu kas nors atsitiktų, keleivis galės sustabdyti droną ir tiesiog kyboti ore.

Megadrono modelio „184“ skaitmenys parinkti ne šiaip sau: 1 – reiškia vieną keleivį, 8 – aštuonis propelerius, 4 – keturis statramsčius propeleriams. Nenaudojamą skraidyklę galima patogiai sulankstyti.

Ehang teigimu, ši transporto priemonė sukurta trumpoms ir vidutinio nuotolio kelionėms – ne ilgesnėms kaip 15 km. O skris šitoks oro lėktuvėlis maždaug 100 km/val. greičiu. „184“ kyla ir leidžiasi vertikaliai – kaip sraigtasparniai. Taigi, jiems nereikia jokių specialių pakilimo takų.

„Jei „184“ išpopuliarėtų, tai sumažintų tragiškų įvykių dėl vairuotojo/piloto kaltės skaičių, – įsitikinęs EHang vadovas Huazhi Hu. – Sukurti tokią transporto priemonę buvo ir yra mano gyvenimo tikslas. Tokiomis skraidyklėmis keliauti būtų greičiau, paprasčiau ir patogiau nei kada nors iki šiol. Neabejoju, kad EHang pradės globalinę transporto revoliuciją, kuri palies dešimtis pramonės šakų.“

„184“ kurtas 2,5 metų, o bendrovė planuoja šiemet pristatyti jau ir komercinę skraidyklės versiją – viskas priklausys nuo to, kaip seksis saugumo testai ir kaip judės teisiniai dronų eismo reikalai.

Tačiau bene didžiausias barjeras – pasitikėjimas. Ar tikrai drąsiai sėsite į nevaldomą autonominę transporto priemonę, pagamintą Kinijoje, kuri pakels jus į velnias žino kokį aukštį? Kažin. Tačiau idėjos autoriai dėl to nesikremta.

„Prisiminkite, kaip buvo prieš gerus 100 metų, – siūlo jie, – kai žmonės iš kinkinių persėdo iš pradžių į automobilius, o vėliau – ir į orlaivius. Anais laikais irgi turbūt retam kuriam nesudrebėdavo širdis pagalvojus, o kas bus, jei mašina ar orlaivis suges? Viskas taip pat ir su mūsų keleivinėmis skraidyklėmis.“

EHang planuoja įsteigti ir specialių skrydžių valdymo centrą, kurio darbuotojai užtikrins absoliutų skrydžių saugumą. Jų profesija ir darbo užduotys bus labai panašios į oro uostų dispečerių darbą.

Komercinę šių skraidyklių gamybą ir infrastruktūros diegimą pradėti planuojama jau artimiausiais mėnesiais. Iš pradžių „184“ skraidys tik Kinijoje – ten bus ir pirmasis skrydžių kontrolės centras, kuriame dirbs apie 300 darbuotojų. Tikimasi, kad netolimoje ateityje šie megadronai išpopuliarės ir kitose valstybėse.

Su kvapą gniaužiančiomis „184“ galimybėmis (ypač turizmo sektoriuje) kviečiame susipažinti šiame vaizdo pristatyme:

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: www.technologijos.lt
(67)
(1)
(66)

Komentarai (7)