Sąmokslo teoretikų protus jaukianti legendinė „Area 51“. Kas ten slypi iš tiesų (Foto, Video)  ()

Dešimtmečius Nevados oro pajėgų „Area 51“ objektas jaukė konspiracininkų protus, kad jame slepiami ateiviai ir jų technologijos. Knygos, televizijos laidos ir net masiniai internetiniai „reidai“ bandė pažvelgti už ryškių ženklų, įspėjančių pažeidėjus.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Tuščios Nevados dykumos viduryje yra dulkėtas, nepažymėtas kelias, vedantis prie priekinių „51 zonos“ vartų. Jį saugo ne kas kita, o grandinė, vartai ir bauginantys ženklai. Galima pagalvoti, kad stipriai militarizuota ir labai slapta Amerikos karinė bazė bus atidžiau saugoma, tačiau nesuklyskite – jie viską stebi.

Už vartų kameros mato kiekvieną kampą. Ant tolimos kalvos viršūnės yra baltas pikapas su tamsintu priekiniu stiklu, žvelgiančiu į viską, kas yra apačioje. Vietiniai gyventojai sako, kad bazė pažįsta kiekvieną dykumos gyvą padarą, kuris apšauna tvorą. Kiti teigia, kad kelyje yra įterptų jutiklių.

Kas tiksliai vyksta 51-osios zonos viduje, dešimtmečius kelia laukines spekuliacijas. Žinoma, paplitęs sąmokslas apie slepiamus ateivius kažkur viduje. Vienas spalvingesnių gandų sako, kad liūdnai pagarsėjusi 1947 m. Roswello katastrofa iš tikrųjų buvo sovietų orlaivis, pilotuojamas mutavusių liliputų, o nuolaužos lieka saugomos zonoje. Kai kurie netgi mano, kad JAV vyriausybė nufilmavo 1969 m. Mėnulio nusileidimą viename iš bazės angarų.

Nepaisant visų mitų ir legendų, tiesa yra ta, kad „51 zona“ yra labai tikroviška ir vis dar labai aktyvi. Už tvorų, viduje neslepiami ateiviai ar nusileidimo Mėnulyje filmavimo aikštelė, tačiau kas ten vyksta, galimybę sužinoti visą tiesą turi nedaugelis.

 

„Uždraustas 51 srities aspektas verčia žmones norėti sužinoti, kas ten yra“, - sako aviacijos istorikas ir autorius Peteris Merlinas, daugiau nei tris dešimtmečius tyrinėjęs 51 sritį.

Ir ten tikrai dar daug kas vyksta.

Paslapties kilmė

„Area 51“ pradžia yra tiesiogiai susijusi su žvalgybinio lėktuvo U-2 kūrimu. Po Antrojo pasaulinio karo Sovietų Sąjunga nuleido geležinę uždangą aplink save ir likusį rytinį bloką, sukurdama beveik žvalgybos užtemdymą likusiam pasauliui. Kai 1950 m. birželį sovietai palaikė Šiaurės Korėjos invaziją į Pietų Korėją, tapo vis aiškiau, kad Kremlius agresyviai išplės savo įtaką. Amerika nerimavo dėl SSRS technologijų, ketinimų ir galimybės pradėti netikėtą ataką.

6-ojo dešimtmečio pradžioje JAV karinis jūrų laivynas ir JAV oro pajėgos siuntė žemai skraidančius orlaivius į žvalgybos misijas virš SSRS, tačiau jiems nuolat grėsė numušimas. 1954 m. lapkričio mėn. prezidentas Eisenhoweris patvirtino slaptą aukšto lygio žvalgybinio lėktuvo, vadinamo U-2, kūrimą. Vienas iš pirmųjų verslo užsakymų buvo atoki, slapta mokymų ir bandymų vieta. Jie rado ją Nevados pietų dykumoje netoli druskos plokščiakalnio, vadinamo „Groom Lake“, kuris kažkada buvo Antrojo pasaulinio karo oro pabūklų poligonas armijos oro korpuso pilotams.

 

Ši atoki dykumos vieta, žinoma dėl savo žemėlapio žymėjimo kaip „Area 51“, tapo nauja itin slapta karine baze. Kad įtikintų darbuotojus atvykti, vienas iš pirmaujančių U-2 projekto inžinierių Kelly Johnsonas suteikė jai viliojantį pavadinimą: Rojaus ranča.

U-2 bandymai prasidėjo 1955 m. liepos mėn., ir iškart pasirodė pranešimai apie nenustatytus skraidančių objektų pastebėjimus. Jei perskaitysite išsamią informaciją 1992 m. CŽV ataskaitoje, kuri 1998 m. buvo išslaptinta su redakcijomis (o vėliau beveik visa buvo paskelbta 2013 m.), lengva suprasti, kodėl.

 

Daugelį šių tuo metu nežinomo U-2 lėktuvo pastebėjimų pranešė komercinių oro linijų pilotai, dar nematę, kad orlaivis skristų tokiame dideliame aukštyje kaip U-2. Nors šiandieniniai lėktuvai gali pakilti net 45 000 pėdų (13,7 km), 1950-ųjų viduryje oro linijos skrido 10 000–20 000 pėdų (3-6 km) aukštyje. Žinomi kariniai orlaiviai galėjo pakilti iki 40 000 pėdų (12 km), o kai kurie manė, kad pilotuojami skrydžiai aukščiau neįmanomi. U-2, skridęs virš 60 000 pėdų aukščio (18 km), atrodė kaip nežemiška technologija.

Natūralu, kad oro pajėgų pareigūnai žinojo, kad dauguma šių nepaaiškinamų stebėjimų buvo U-2 bandymai, tačiau jiems nebuvo leista atskleisti šios informacijos visuomenei. Taigi „gamtos reiškiniai“ arba „oro tyrimai dideliame aukštyje“ tapo aiškinamaisiais NSO pastebėjimais, įskaitant 1960 m., kai virš SSRS buvo numuštas Gary Powerso U-2.

 

Tęsinys kitame puslapyje:

Pasidalinkite su draugais
(64)
(9)
(55)

Komentarai ()