50 metų be jokio įkrovimo. Tikra revoliucija. Kinija sukūrė atominę bateriją!  (8)

Kinijos startuolis pristatė naują bateriją, kuri, jo teigimu, gali gaminti elektros energiją 50 metų iki pirmojo įkrovimo.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Startuolis „Betavolt“ (Kinija) baigia kurti atominę bateriją, skirtą plataus vartojimo elektronikai maitinti. Jei įrenginys veiks taip, kaip numatė inžinieriai, įranga neišsikraus 50 metų, praneša „Independent“.

Remiantis „Betavolt“ tvirtinimais, atominėje baterijoje yra nikelio-63 branduolinis izotopas ir ji yra maždaug monetos dydžio. Kūrėjai jau pradėjo ją testuoti, o jei viskas klostysis gerai, netrukus įrenginys bus pradėtas gaminti masiškai.

„Atominės baterijos gali būti naudojamos aviacijos ir kosmoso pramonėje, dirbtinio intelekto programiniams ir techniniams sprendimams, medicinos įrangai, mikroprocesoriams, jutikliams, mažiems dronams ir mikrorobotams“, – rašoma bendrovės pranešime spaudai.

 

 

Baterija veikia paverčiant izotopų skilimo metu išsiskiriančią energiją į elektros energiją. Šis metodas buvo sukurtas dar XX amžiuje, skirtas naudoti erdvėlaiviuose, povandeniniuose laivuose ir kt. Tačiau tuomet atominės baterijos buvo brangios ir didelės.

Kinijos kūrėjams pavyko bateriją padaryti miniatiūrinę, tuo tarpu ji gali pagaminti 100 µW galią ir 3 V įtampą. Jo dydis – 15✕15✕5 milimetrai, dizainas daugiasluoksnis, o tai rodo saugumą ir negalėjimą užsidegti. Baterija gali dirbti nuo -60 °C iki +120 °C temperatūroje. Jau 2025 metais startuolis planuoja išleisti 1 W galios bateriją.

 

 

Mokslininkai įsitikinę, kad jų atominė baterija padarys elektroniką „amžina“: išmaniųjų telefonų visai nereikės krauti, dronai skraidys praktiškai amžinai.

„Atominė baterija yra visiškai saugi, neturi jokios išorinės spinduliuotės ir tinkama naudoti medicinos prietaisuose, tokiuose kaip širdies stimuliatoriai, dirbtinės širdys“, – nurodė bendrovė. — „Po skilimo laikotarpio nikelio-63 izotopas virsta stabiliu vario izotopu, kuris nėra radioaktyvus ir nekelia jokios grėsmės ar taršos aplinkai“.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(68)
(4)
(64)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai (8)