Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
infoguru 2012-05-10 01:10
Ne tragedija, o fantastika. Prie seno prisėdu tai nei 5 nei 9. Su meniu apačioje - gali ranką išsinarinti, o kai viską susidedi viršuje - vietos nebelieka. O dabar - įrankių paieška, kaip google - vedi ir randa, nori įsikelti į juostą (drag drop), jei nežinai pavadinimo - eini į kategorijas. Nereikia tų įrankių kas kartą ieškoti - ką dažniausiai naudoji - susikeli į juostą, ką rečiau - ieškai, o ką iš viso retai ar nežiniai pavadinimo - per kategorijas. Nori įsidiegti programą? Atsidarai Software Center - spaudi install ir iš karto turi įrankių juostoje - kur ta paieška?. O jei dar desktopo shortcutus pasižiūri (Užlaikyti Super) tai vartykis per langus kaip nori.
jonce 2012-05-10 09:25
Todėl aš ir perėjau ant Xubuntu su XFCE. Valdymas lygiai toks kaip gnome 2 tik "lengvesnė" resursų atveju.
Evaldas 2012-05-10 09:38
Na jei kalbėt apie valdymą, tai GNOME3 galima naudot ir klasikinę. O jeigu apie lengvumą resursų atžvilgiu, tai Lubuntu ko gero lenkia visas distro.
jonce 2012-05-10 09:44
Ten su trečio gnomo klasikiniu stilium irgi ne iki galo viskas paprasta.
Lubuntu, taip lengva, tik labai jau LXDE neišdaryta iki user friendly o aš ne iš tų snobų kur šiais laikais rankomis knistis. Nors kitą vertus naujos 12.04 nebandžiau. Gal mano senan laptopan ir tiktų.
keturi 2012-05-10 12:15
Taip jau gavosi. Nemokama alternatyva - buvusiu kompanijos darbuotoju isleista distribucija Mageia. DistroWatch.com rodo kad ji jau aplenke pernelyg korporatyvine tapusia Mandriva.
FtBall 2012-05-10 19:51
. Kiek žinau, gana naujas dalykas yra sujungti integruotą vaizdo plokštę su atskira.
Anonymous 2012-05-12 16:30
Jau praėjo kelios dienos po straipsnio apie atviro kodo kokybę. Pulkas raštingų ekspertų prirašė debesį komentarų, iš kurių gali susilipdyti linuksus, bet negali atsakyti į užduotą klausimą
Kodėl?
Todėl, kad komentarus galima rašyti už dyka! Todėl kiekvienas turi būtinai parašyti, kas jam patiko, ir kas įskaudino
O jei komentavimas kainuotų - dar pagalvotų, ar mokėti pinigą, kad pasigirti, kaip jam nesiseka su linux... kai klausimas apie atvirą kodą apskritai?
Atviro kodo bėda - kaina. Jei tai nekainuoja - tai ir vertės neturi
O va graužtukas, pavyzdžiui, su savo kainom - o, tas tai tau ne atviras kodas, tas yra šefdevras
kionig 2012-05-12 23:07
Nebūtinai taip tiesmukai. Tai neturi nebent materialios vertės, pakol jos niekas neįgyvendina. O, va simbolinė vertė visai jau kita.
Anonymous 2012-05-12 23:25
Tai ar kokybė yra atvirame kode? Antraštėje slepiasi tas klausimas...
Juk supranti, apie ką aš? Pilnas viedras komentarų linux ws neradau draiverių...
Komentarai ne į temą. Žmonės nepataiko į temą - bet turi teisę komentuoti po straipsniu?
Man tai irgi proga neišsiskirti iš minios: moku ne į temą per visą klaviatūrą
O gaila. Įdomi tema.
Mėgstu atvirą kodą dar ir todėl, kad teoriškai galiu pats pataisyti programos kodą, jei tik kiltų noras ir išmokčiau programavimo. Ir tai ne tik būtų legalu, bet, spėju, rasčiau ir pagalbos.
Naudoju nemokamas programas, ir tarp jų atviro kodo. Tai nėra tas pats - kad ir dėl kokybės. Šiaip nemokamos dažai būna gražesnės - bet atviros užtat daugiau laisvės!
Ir - brangūs bičiuliai, po kokiu straipsniu būtų galima apie tai padiskutuoti?
Čia juk apie distras kalbam?!
kionig 2012-05-13 00:00
Na tai kas susiję su atviru kodu. Yra tų temų forume, pavartyk ir surasi. Pats gi buvai ne vieną ir ne du kartus joje apsireiškęs
Anonymous 2012-05-13 09:10
Štai ir vietoje, atvykom. Iš kur tu žinai, kas pas mane daugelis ir kas ne? Tipo, pasirodė vizija, ir dabar žinai, koks softas pas mane? Ekstrasensas - moderatorius?
Gerai gerai, tu laimėjai, nes esi gudresnis už mane.
Sąžiningai ir atvirai pripažįstu!
punktyras 2012-05-13 11:01
Yra Chromium - atviro kodo kodo Google projektas, iš kurio kilo Chrome.
kionig 2012-05-13 14:02
Aišku, kad ne vien. Bet tai lengviau aplinka kurioje galima pasitikrinti kokybę. Nereikia namuose turėti superkompiuterio ar tv su linux.
Linkiu ieškoti tos kokYbės google, kai susidursi su erorais.
Kilgoras Trautas 2012-05-14 15:32
Neteisinga taip tikrinti. Kiekvienas dalykas turi silpnų vietų. Pavyzdžiui WindowsOS gan jautrus saugumui virusams ir panašiai, tai yra jų silpna vieta. Atviro kodo atveju Linux desktop distribucijos irgi silpniausia vieta, bet jei pažiūrėjus plačiau, linux ir kiti AK projektai visiškai dominuoja internete, ir tai manau įrodo AK kokybe.
TVS, Elektroninės komercijos valdymo sistemos, forumai, duomenu bazės, web projektu platformos vis tik dominuoja, nekalbat apie integruotus įrenginius ar super-kompiuterius. Net ir šis forumas ir visas Technologijos.lt portalas AK bazėje.
Žiurėkim dominuojančias IT kompanijas Google, Facebook, Yahoo - didžioji dauguma šiu kompanijų projektų remiasi AK sprendimais. Šių kompanijų sėkmė ir parodo AK kokybę.
neworld 2012-05-14 15:40
Šios kompanijos turbūt tiesiogiai prisideda prie AK tobulinimo.
Kilgoras Trautas 2012-05-14 17:18
Čia klausimas?
infoguru 2012-05-15 21:18
Bėda ta, kad su 'errorais' susiduri lygiai tiek pat - komercinių produktų, tiek AK produktų atveju. AK atveju iš patirties galiu pasakyti vienokius ar kitokius sprendimus dažniausiai randi greičiau, nes apie juos atviriau ir plačiau diskutuojama (greičiausiai dėl pačios AK bendruomenės savybių). Būna, kad greitai randi sprendimą ir per kelias minutes copy-paste/edit ar dar paprasčiau ir problema išsisprendžia, arba būna ir variantas kad jokio sprendimo kol kas nėra ir tenka luktelėti arba spręsti kitu būdu. Faktas tas, ir niekas neužginčys, kad klaidų yra bet kokiame softe. Ar už jas mokėti ar imti for FREE čia jau kiekvieno asmeninis reikalas.
O perkant kompą ir planuojant jame diegti AK OS visada verta pasidomėti kaip to kompo geležį palaiko AK OS - tuomet problemų bus mažiau. Arba pirkti tokią geležį į kurią AK OS jau įdiegtas. Pvz pirkdamas PC nepirkčiau Canon skenerio ir AMD vaizdo plokštės, nes šiuo metu jie dažniausiai prasčiau suderinami, o kaip bus ateityje - čia tik laiko klausimas.
kionig 2012-05-15 22:09
Kažko trūksta šiuose sakiniuose. O, trūksta, kad paminėtum, jog pas jas visai kiti pajėgumai, investicijos, tai ta sėkmė neateina ir be daugiamilijardinių nuostolių. Pažiūrėkime į google, kuri bandė įžengti į rinką su Google buzz, Google wave ir Google labs. Pastarieji buvo nutraukti.
Beje, aš vien to pasisekimo būtent iš AK neskubėčiau priskirti dėl to, kad norint kažką įgyvendinti reikalinga visuma, organizuotumas. Pvz kodėl į google atrenkami geriausi, kokie pas juos egzistuoja aukšti standartai. Tai sakyčiau, kad pasisekimą nebūtinai lems AK, o lems visos priežastys vienu metu.
Anonymous 2012-05-15 23:08
Bičiuli, prarandi pagarbą - prie ko buzz wave labs ir atviras kodas?! Tipo, tie projektai žlugo, nes google naudojo AK?!
Tu mane gąsdink, aš asilėlis, moderatorių bijau - o tokių nafik nesąmonių nerašinėk
Pažiūrėjau į gūgle, kuri žengė rinkon su gūgle buzz...
Ir kur ten AK?!
Atviras kodas - vertė pirmiausia programeriams. Tai jų šansas. O jūzeriai - na, jei ką, tai mokėk pinigus už mokamą softą, nė piršto nereikės pajudinti Atbėgs geitso vyrukai, tuoj sutvarkys windozes Nerikės po to skųstis, kad problemos neišsisprendžia
Jei ne atviras kodas, tai ir vindozės tebeatrodytų, kaip xp classic
kionig 2012-05-15 23:24
Tikrai? Ar ne Apple darė didžiausią konkurenciją anuo metu vindozėms?
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
Atvirasis kodas: kokybė už dyką