Investuos 53 mln. eurų. Įdarbins 6 000 darbuotojų. Vilniuje pradeda grandiozines statybas  ()

Vilniuje vystomame „Teltonika High-Tech Hill“ technologijų parke iškils plastiko ir mechanikos komponentų gamykla su sandėliu – šiam projektui išduotas statybos leidimas. Tai bus viena didžiausių tokio tipo gamyklų Lietuvoje.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Naujasis gamybinis objektas iškils Liepkalnyje, Svylos g. 6. Gretimuose sklypuose sparčiai statomos dar dvi Lietuvos aukštųjų technologijų įmonių grupės „Teltonika“ gamyklos, kuriose jau kitąmet bus gaminamos spausdintinio montažo plokštės ir surenkami elektronikos gaminiai.

„Pastatę naują gamyklą, patys automatizuotai gaminsime plastiko ir mechanikos komponentus, kurie yra svarbi visos tiekimo grandinės dalis, taip pat patys projektuosime ir gaminsime liejimo formas. Tai padės užtikrinti dar geresnę gaminių kokybę ir leis du kartus sumažinti naujų produktų išleidimo į rinką trukmę. Taip pat žengsime į naujas veiklos sritis, kadangi turėsime galimybę apjungti ir lieti komponentus iš kelių skirtingų medžiagų, tokių kaip guma, plastikas, metalas ir kt.“, – sako Arvydas Paukštys, bendrovės „Teltonika IoT Group“ prezidentas.

Jo teigimu, kai po kelerių metų „Teltonika High-Tech Hill“ parke pradės veikti puslaidininkių lustų gamyklos, šiuo metu statomos gamyklos jau bus veikianti svarbi dalis bendro gamybos proceso. Tai suteiks galimybę vykdyti sudėtingus užsakymus, tarp jų – ir gynybos pramonės.

[EU+Kuponai] „June Mega Sale“! Įspūdingi prizai ir pasiūlymai: energijos stotelės, el. paspirtukai, siurbliai ir kt. (Video)
3107 1

„June Mega Sale“ išpardavimas!

Nuolaidų kuponai

Iš Europos sandėlių

Iki 2 metų garantijos

1) „FOSSiBOT F1200“ - mobili energijos stotelė, 1200W, 1024Wh, LiFePO4

2) „Narwal Freo X Plus“ - 7800Pa, plovimas, unikalus šepetys, atliekų suspaudimas, APP

3) „JIGOO C500“ - puikios kainos belaidžiai dulkių siurbliai

4) „BOGIST M1 Elite“ - 350W, 36V 10Ah el. paspirtukas

Išsamiau

Plastiko ir mechanikos komponentų gamykloje bus sukurta 300 darbo vietų. 3 aukštų gamyklos bendras plotas, įskaitant sandėlį, bus 27 100 kv. metrų. Projekto autoriai, bendrovė „2L Architects“, daug dėmesio skyrė estetiniam pastato vaizdui ir supančiai žalumai. Pagrindinio įėjimo į gamyklą akcentu taps čia auganti didžiulė eglė. Siekdami ją išsaugoti, architektai „iškirpo“ pastato kampą.

„Šiam projektui pradėjome ruoštis jau anksčiau, kai 2022 m. rudenį „Teltonika EMS“ gamykloje Liepkalnyje įdiegėme pilotinei gamybai skirtą plastiko liejimo įrangą. Pradėję lieti plastiko detales išbandėme gaminių kokybę ir tiekimo terminus. Dabar matome, kad vis daugiau Europos įmonių nori persikelti savo gamybą į Europą dėl saugumo ir greitesnių procesų, todėl tai labai reikalinga vertikalios tiekimo grandinės dalis. Augantis rinkos poreikis ir planai didinti „Teltonikos“ įmonių grupės produktų pasiūlą lėmė sprendimą statyti naują plastiko ir mechanikos komponentų gamyklą“, – teigia Arnas Strioga, bendrovės „Teltonika EMS“ Plastiko gamybos padalinio vadovas.

 

Jo teigimu, tai bus viena didžiausių Lietuvos plastiko gamyklų, kurioje bus liejamos plastiko detalės, projektuojamos ir gaminamos prototipinės ir masinės gamybos plastiko liejimo formos. Produkcija bus skirta „Teltonikos“ įmonių grupei ir kitoms elektronikos gamybos įmonėms.

Planuojama, kad darbuotojų paieška į naują gamyklą prasidės maždaug po metų. Darbą čia ras tokie specialistai kaip mechanikos inžinieriai, procesų inžinieriai, konstruktoriai, automatikos specialistai, įrangos derintojai, operatoriai, metalo apdirbimo technikai. Gamyklos ir administracijos darbuotojams bus įrengtos 265 automobilių parkavimo vietos.

Kaip ir visose „Teltonikos“ gamyklose, taip ir šioje bus užtikrintas aukštas automatizacijos lygis, laikomasi būtinų aplinkosauginių reikalavimų. Didžioji plastiko atliekų dalis bus permalama ir gražinama atgal į gamybos procesą. Gamyklai reikalinga elektra bus tiekiama iš atsinaujinančių energijos šaltinių.

 

Planuojama, kad naujos gamyklos statybos užtruks apie 15 mėnesių ir bus baigtos 2025 m. rudenį. Į šį projektą „Teltonikos“ įmonių grupė investuos apie 53 mln. eurų.

50 ha dydžio „Teltonika High-Tech Hill“ technologijų parke Liepkalnyje per penkmetį keliais etapais iškils daugiau nei 10 naujų gamybinės ir administracinės paskirties pastatų, čia planuojama įdarbinti apie 6 tūkst. darbuotojų. Pernai čia pradėtos dviejų naujų gamyklų statybos – sparčiai kyla 33 tūkst. kv. metrų ploto spausdintinio montažo plokščių (PCB) gamykla ir nauja, elektronikos surinkimo gamykla, kurios gamybos pajėgumai sieks daugiau nei 18 mln. gaminių per metus. Abi šios gamyklos veiklą pradės iki 2025 m. vidurio. Bendros investicijos į „Teltonika High-Tech Hill“ parką sieks keletą milijardų eurų.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: www.technologijos.lt
(42)
(5)
(37)

Komentarai ()