Lietuvos startuoliai įžengė į kitą lygį ir ... grąžinami į mokyklos suolą  (1)

Lietuvos startuoliai žengia į kitą lygį. Rinkoje ėmė trūkti nebe programuotojų ar gerų idėjų turinčių vadybininkų, o specifinių sričių ekspertų, kurių tradiciniams verslams net ir neprireikia. Nors šalies mokymų įstaigose ruošiami puikūs specialistai tradiciniams verslams, startuoliams reikia kiek kitokių darbuotojų. Mat startuoliuose kai kurie procesai veikia kitaip nei tradiciniame versle, plėtra būna gerokai spartesnė, o darbuotojų pareigos bei specializacija visuomenei mažai girdėta. Dėl to startuoliams specialistų dažnai tenka ieškoti užsienyje.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Siekdami užpildyti talentingų darbuotojų trūkumą vietinėje rinkoje, į komandą susibūrė pinigų perlaidomis užsiimantis startuolis „TransferGo“ bei startuolių akceleratorius „Startup.lt“ ir pirmą kartą šalyje organizuoja Meistriškumo mokyklą, kuri veiks „LOGIN Startup Fair 2015“ metu. Abi kompanijos yra susidūrusios su profesionalų trūkumų, tad pasirūpino, kad mokykloje mokymus startuoliams vestų geriausi savo sričių specialistai.

Pavyzdžiui, marketingo specialistas Rokas Golcas, Meistriškumo mokykloje kalbės apie tai, kaip klaidingai pasirinktų duomenų pokyčių sekimas, atveda prie viso startuolio žlugimo, nes dėmesys nukreipiamas nuo tikrojo tikslo. Mik Stroyberg, kompanijos „LemonSqueeze“ partneris, yra padėjęs ne vienam Europos startuoliui sklandžiai įžengti į vieną didžiausių ir geidžiamiausių rinkų – JAV, todėl Meistriškumo mokykloje jis pasakos apie tai, kaip parengti ir įvykdyti plėtros planą pasirinktoje rinkoje. Nicolas Blier iš įmonės „Falcon Social“ startuoliams atskleis savo patirtį apie vidinės kultūros ambasadorius ir kuo jie naudingi pritraukiant į komandą talentus

„Didžiausi talentai dirba programinės įrangos ir inžinerijos srityje, tačiau vis dar turime nemažai darbo stiprinant vidutinės grandies vadybininkų, produkto vystymo ar tarptautinio skaitmeninio marketingo specialistų gretas. Privatus ir viešasis sektorius turėtų daryti ilgalaikes investicijas, vystant šias kompetencijas“, - sako startuolio „TransferGo“ įkūrėjas ir vadovas Daumantas Dvilinskas.

Šioje kompanijoje darbuojasi ne vienas užsienietis, turintis patirties tarptautinėse kompanijose ir startuoliuose. Startuolių akceleratoriaus „Startup.lt“ vadovas Arvydas Bložė kasdien dirba su dešimtimis skirtingų komandų, siekiančių pasaulinės sėkmės ir mato, kaip gero produkto vystymui koją pakišti gali vos vieno gero specialisto trūkumas.

„Pradedantieji turi viziją ir žinių, kaip žengti pirmuosius žingsnius jos įgyvendinimo link. Tačiau tik nedaugelis iš jų yra pasiruošę ir supranta, kaip iš projekto virsti į verslą, jį greitai auginti ir į komandą pritraukti reikiamų kompetencijų turinčius kolegas. Meistriškumo mokykloje pažengusios komandos galės labiau pasigilinti į problemines startuolių temas, atrasti naujų įžvalgų“, - teigia A.Bložė.

Meistriškumo mokykloje iš viso bus 12 dirbtuvių. Kad mokymai būtų efektyvesni, dirbtuvėse vyks nedidelėse grupelėse – po 25 žmones. Meistriškumo mokykla apims skirtingas sritis, pradedant nuo produkto vystymo ir pardavimo, duomenų analizės ar talentų pritraukimo ir baigiant verslo plėtra bei rinkodara.

„Meistriškumo mokyklos programa sudaryta taip, kad iš jos išėjęs startuolis turėtų žinių bagažą tarsi po savaitės seminarų. Auginti talentus savo rinkoje mums labai svarbu, nes tik jų žinios ir patirtis atneš tarptautinių startuolių sėkmės istorijų“, - mano VšĮ „Versli Lietuva“ verslumo departamento direktorius Dovydas Varkulevičius.

Į Meistriškumo mokyklą visi norintieji gali registruotis iki balandžio 28 d. čia.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: www.technologijos.lt
(11)
(0)
(11)

Komentarai (1)