2011 m. pirmojo ketvirčio planšetinių kompiuterių rinkos tendencijos  (7)

Planšetinių kompiuterių rinkoje vyksta intensyvios produktų kūrimo, atnaujinimo ir pristatymo lenktynės.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

2010 m. spalio mėn. „Samsung“ pristatė pirmąją 7 colių „Galaxy Tab“ planšetę, kuria buvo pradėta prekiauti visai netrukus. Tai įvyko beveik po 9 mėnesių, kai Styvas Džobsas (Steve Jobs) pristatė pirmąjį „Apple iPad“ 9,7 colių įrenginį, kuriuo JAV pradėta prekiauti 2010 m. balandžio mėnesį. Kai kuriose rinkose oficiali prekyba prasidėjo dar po mėnesio ar vėliau (Lietuvoje pradėta prekiauti tik 2011 m. sausio pabaigoje). Ir štai, š. m. kovo 11 dieną – „Apple“ pristatė naująją „iPad 2“ planšetę. Jei „Apple“ būtų standartinė įmonė – didelė tikimybė, kad ji šiuo sprendimu būtų padariusi sau „meškos paslaugą“. Visų pirma dėl to, kad vartotojai būtų nepatenkinti tuo, jog jų pirmosios kartos obuoliukas taip greitai paseno ir abejotų ar pirkti antrąjį. Juk trečiasis gali būti pristatytas per metus? Tačiau dažniausiai šiai įmonei rinkos dėsniai negalioja.

Panašu, kad šioje rinkoje po truputį darosi karšta. Praėjusią savaitę „Samsung“ pristatė dar du „Galaxy Tab“ modelius, kurie papildo jų asortimentą. Dabar jis susideda iš 7 bei 8,9 ir 10,1 colių planšetinių kompiuterių. Ir tai dar nėra viskas. Šioje rinkoje savo jėgas bando „Motorola Xoom“, „Dell Streak 7“, „BlackBerry Playbook“, „LG G-Slate“ ir „HP TouchPad“. Šių įrenginių palyginimai:

Peržiūrėjus technines charakteristikas, neverta pamiršti ir kitų ne mažiau svarbių dalykų: kaip galėsite panaudoti savo įrenginį su kitais įrenginiais namie, ar tai bus lengva atlikti, kiek galėsite atsisiųsti programų iš gamintojo programų parduotuvės, galiausiai, kurį laikant rankose jausitės, geriausiai? Beje, „Motorola“ skelbia nesidžiaugianti „Xoom“, pirmojo įrenginio su „Android“ 3.0 operacine sistema, pardavimais, o „BlackBerry“ pranešė, kad „Playbook“ su „BlackBerry“ operacine sistema galės naudotis „Android 2.3“ operacinei sistemai pritaikytomis programomis. Tai dar labiau sustiprina „BlackBerry“ prieš kitus konkurentus, tačiau kartu užduoda ir du klausimus:

  1. Ar programų kurėjams reikės esamas programas pritaikyti „BlackBerry“, ar jos veiks iš karto be jokių pakeitimų?
  2. Ar netolimoje ateityje „Android“ pritaikytos programos pradės veikti ir „BlackBerry“ išmaniuosiuose telefonuose?

Žinoma, reikėtų nepamiršti ir to, kad „BlackBerry“, kuris buvo pradėtas gaminti Kanados įmonės „Research In Motion“ dar 1999 metais, ilgą laiką JAV ir Kanadoje buvo išmaniųjų telefonų lyderis, tad gali būti, kad šio įrenginio laukia daug potencialių pirkėjų. Šiose rinkose „Playbook“ jau galima užsisakyti, tačiau jis bus pristatytas ne anksčiau nei balandžio 19 dieną.

JAV vykstant intensyviam karui tarp gamintojų ir telekomunikacijų paslaugų tiekėjų, nematome nieko panašaus Lietuvos rinkoje, tad pakalbinome Lietuvos mobiliojo ryšio operatorius. „Bitė Lietuva“ ryšių su visuomene atstovė Raminta Rimkienė teigia, kad kol kas per anksti kalbėti apie „BlackBerry Playbook“ pardavimus Lietuvoje, nes gamintojas dar nėra patvirtinęs pristatymo datų Europai. Beje, „BlackBerry“ programų parduotuvė „AppWorld“ Bitėje turėtų pradėti veikti dar šiais metais.

Daiva Selickaitė, „Omnitel“ ryšių su visuomene vadovė, informavo, kad nuo 2010 metų gruodžio mėnesio „Omnitel“ prekiauja trimis planešetiniais kompiuteriais: „Samsung Galaxy Tab“, „Huawei S7“ ir „ZTE Light“. Vienintelis telekomunikacijų operatorius turintis oficialaus „Apple“ atstovo statusą, neparduoda „iPad“ kompiuterių, tačiau kelioms dešimtims mokinių iš trijų Lietuvos mokyklų suteikė galimybę jais naudotis. Beje, kada „Omnitel“ pradės prekybą „iPad 2“ kompiuteriais kol kas nėra aišku. Didžioje Britanijoje, kur yra 20 kartų daugiau gyventojų nei Lietuvoje, prekyba šiais įrenginiais buvo pradėta praėjusį penktadienį, kovo 25 d. Video medžiagą kaip atrodė gyva eilė laukianti šio įrenginio galite pamatyti šiek tiek žemiau.

„Omnitel“ ryšių su visuomene vadovė teigė, kad planšetinių kompiuterių pardavimai vasario mėnesį du su puse karto viršijo gruodžio mėnesio pardavimus, o kovo mėnesį jie turėtų viršyti penkis kartus.

„Apple iPad 2“ pardavimų pradžia Londone:

Nors ne visi planšetiniai kompiuteriai yra prieinami Lietuvoje, tačiau kai kurie iš jų jau senokai pasiekiami IT parduotuvėse – pateiktose nuorodose surasite pilnas specifikacijas ir produktų kainas:

Planšetinis kompiuteris
Kur galima įsigyti?
Samsung Galaxy Tab 7
Apple iPad 16GB
Apple iPad 32GB
Apple iPad 64GB
Apple iPad 16GB su 3G
Apple iPad 32GB su 3G
Apple iPad 64GB su 3G

Pabaigai siūlome peržvelgti šių įrenginių reklamas ir norime paprašyti Jūsų nuomonės. Kurį planšetinį kompiuterį pirktumėte Jūs ir kodėl? Ar Lietuvoje esanti jų paklausa jau tenkina, ar tiekėjai turėtų aktyviau plėsti jų asortimentą? Parašykite apie tai savo komentarą žemiau.

Reklamos:

(0)
(0)
(0)

Komentarai (7)

Susijusios žymos: