Ar galite praleisti pavaras su mechanine pavarų dėže?  (6)

Kasdien vairuodami pavaras dažniausiai perjungiame po vieną, tačiau ar priklausomai nuo situacijos galime praleisti pavarą? Ar gerai įsibėgėję antrąja pavara galime iškart perjungti į ketvirtą pavarą? O gal toks vairavimo stilius kenkia pavarų dėžei?



© Martinus (public domain) | https://www.pexels.com/photo/black-car-panel-and-car-shift-gear-89693/

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Vairavimo kursų metu instruktoriai moko, kad pavaras visada reikia perjungti nuosekliai, sklandžiai įgreitinant automobilį. Pradedantieji vairuotojai taip pat paprastai mintinai išmoksta, kada pasirinkti kokią pavarą. Jei jie per anksti pakeičia pavarą, sūkiai gali būti per maži ir variklis ims trūkčioti arba vibruoti.

[Vokietija] Bent 2 kartus pigiau nei Lietuvoje elektrinis poliruoklis - 980W galia, 6 režimai ir vaškavimo galimybės
4010 1

Ypatingai gera kaina

Iš Vokietijos greitas pristatymas

Sutvarkyti visi mokesčiai

Gausus priedais rinkinys

Išsamiau

Geriausia pavaras perjungti esant pakankamai dideliam apsisukimų dažniui, kad sankaba išliktų optimaliame greičio diapazone net ir jungiant kitą pavarą.

Perjungiant dvi pavaras vieną jų praleidžiant reikia būti atsargiems.

Reikėtų nepamiršti, kad per aukštas variklio sūkių skaičius perjungiant pavarą gali sukelti, pavyzdžiui, varomųjų ratų sukibimo trūkumą. Perjungdami žemiausias pavaras turite būti ypač atsargūs. Tuomet alkūninis velenas pradeda suktis pavojingai greitai, o tachometro rodyklė raudonoje zonoje reiškia, kad variklis patiria didelių apkrovų. Tai taip pat labai paveikia variklio tarnavimo laiką.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(9)
(26)
(-17)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai (6)