Stebuklus darantis gėrimas. „Ši arbata išspręs jūsų problemą“ ()
Ką daryti, jei pavalgę jaučiamės apsunkę? Ypač po gausaus šventinio stalo.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Tuomet, užuot griebęsi vaistų, verčiau rinkitės kinrožų arbatą, kuri ne tik gaivaus skonio, bet ir turi sveikatinimo savybių, kurias ypač įvertins su vidurių pūtimu kovojantys žmonės.
Kinrožė (Hibiscus) šimtmečius buvo vertinamas dėl daugybės sveikatai naudingų savybių. Šiame augale yra daug vertingų junginių, turinčių teigiamą poveikį mūsų sveikatai, tokių kaip antioksidantai (įskaitant vitaminą C), organinės rūgštys, polifenoliai, nedidelis kiekis skaidulų.
Dėl šios priežasties kinrožė turi priešuždegiminių savybių ir neutralizuoja oksidacinį stresą, susijusį su priešlaikiniu organizmo senėjimu ir daugeliu lėtinių ligų.
|
Antioksidantų buvimas reiškia, kad kinrožių arbata palaiko mūsų imuninę sistemą, padeda pašalinti toksinus ir turi diuretikų poveikį, palaikant inkstų sveikatą. Svarbiausia, kad kinrožių arbata turi savybių, kurios gali turėti teigiamą poveikį virškinimo procesams, mažina vidurių pūtimą ir sotumo jausmą pavalgius.
Pilvo pūtimas ir sunkumo jausmas po valgio yra dažnos problemos, ypač jei racione yra sunkiai virškinamų ingredientų, pavyzdžiui, riebaus maisto ar daug skaidulų turinčių produktų. Kinrožių arbata gali būti naudinga dėl kelių veikimo mechanizmų.
Kinrožė pasižymi natūraliomis antispazminėmis savybėmis, kurios padeda atpalaiduoti lygiuosius virškinamojo trakto raumenis. Dėl to ji mažina įtampą, taip sumažinant diskomfortą, susijusi su dujų kaupimusi žarnyne. Be to, kinrožė palaiko virškinimo procesą gerindama žarnyno peristaltiką, o tai padeda sumažinti vidurių pūtimą ir palengvina maisto judėjimą.
Tyrimai taip pat rodo, kad kinrožių arbata gali palaikyti žarnyno mikrobiotos pusiausvyrą, kuri yra labai svarbi virškinimo sveikatai ir sumažina pilvo pūtimo bei kitų virškinimo problemų riziką.
Norint gauti didžiausią naudą, verta ją gerti reguliariai. Kinrožių arbatą galima gerti tiek karštą, tiek šaltą, todėl tai puikus pasirinkimas bet kuriuo metų laiku.
Arbatą galite gerti prieš valgį arba po jo – jei tikslas yra sumažinti diskomfortą pavalgius, verta išgerti puodelį maždaug 15-30 minučių po valgio. Dėl šios priežasties kinrožės veikliosios medžiagos pradės veikti tada, kai jos efektyviausiai pašalins galimą vidurių pūtimą.
Tačiau kinrožių arbatos paros dozė neturi viršyti dviejų ar trijų puodelių, nes perteklius gali sumažinti kraujospūdį, o tai gali būti nepalanku žmonėms, kurių kraujospūdis žemas. Nėščioms moterims ir žmonėms, vartojantiems vaistus nuo aukšto kraujospūdžio, taip pat rekomenduojama pasitarti su gydytoju prieš reguliariai vartojant kinrožes.