„Mes kiekvieną dieną savo noru naikiname savo sąnarius.“ 7 blogi įpročiai  ()

Su amžiumi sąnarių degeneracija ir skausmas tampa stipresni.



© Pexels (atvira licencija) | https://www.pexels.com/photo/close-up-of-woman-sitting-while-holding-knees-7298645/

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Priežastis – sumažėjęs kolageno ir sinovinio skysčio, apsaugančio sąnarius, kiekis. Kremzlės pradeda trintis viena į kitą, sukeldamos uždegimą ir diskomfortą. Moterims sąnarių problemos paūmėja po menopauzės dėl staigių hormoninių pokyčių.

Vyresnio amžiaus žmonėms raumenys taip pat silpnėja, todėl padidėja traumų rizika. Deja, sąnarių skausmas vis dažniau pasitaiko tarp vidutinio ir net jaunesnio amžiaus žmonių. Priežastis gali būti gyvenimo būdas ir įpročiai, kurie pamažu, kiekvieną dieną, kenkia sąnariams. Sužinokite apie dažniausiai pasitaikančius.

Sėslus gyvenimo būdas

Ilgas sėdėjimas sutrikdo tinkamą kraujotaką, o tai reiškia, kad sąnariai nėra tinkamai maitinami. Dėl to sumažėja sinovinio skysčio gamyba, o tai sukelia sąnarių sustingimą ir silpnumą.

Netaisyklinga sėdėjimo padėtis papildomai apkrauna stuburą ir klubo sąnarius. Ortopedai rekomenduoja kas valandą daryti pertrauką trumpiems pratimams, pavyzdžiui, pritūpimams ar rankų sukimui.

[EU+Kuponai] Bent 2 kartus pigiau nei Lietuvoje! Stumdomų vartų automatika. Aukščiausia klasė. Paskutiniai vienetai
3095 3

Labai geros kainos

Specialūs kuponai

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas

Aukščiausia kokybė

Labai ribotas kiekis

Išsamiau

Svarbu naudoti ergonomiškas kėdes ir nepamiršti išlaikyti taisyklingos laikysenos. Jei dirbate prie stalo, stenkitės kuo daugiau pajudėti po darbo.

Antsvoris ir nutukimas

Kiekvienas papildomas kilogramas apkrauna sąnarius, ypač kelius ir klubus. Per didelis sąnarių krūvis pagreitina jų nusidėvėjimą ir degeneracinių ligų vystymąsi.

Todėl negalima leisti per didelio svorio augimo, o nutukimo atveju reikia kreiptis į gydytoją ir pradėti gydymą, kad būtų išvengta organizmo niokojimo. Veiksmingiausias būdas numesti svorio yra sportas – norint apsaugoti sąnarius, geriausia važinėtis dviračiu arba plaukioti.

Fizinis krūvis neatitinka gebėjimų

Sąnarius taip pat pažeidžia nereguliarus arba savo gebėjimams netinkamas fizinis aktyvumas. Jei po ilgos pertraukos pradedate ilgą bėgimą ar varginančius pratimus, rizikuojate patirti mikrotraumas, perkrauti sąnarius ir sukelti uždegimą (ypač jei praleidžiate apšilimą ir raumenų tempimą po treniruotės).

 

Fizinis aktyvumas visada turėtų būti koreguojamas atsižvelgiant į amžių, lytį ir fizinį pasirengimą. Taip pat nereikėtų pamiršti regeneracijos (poilsio dienų nuo treniruočių) ir raumenų stiprinimo pratimų. Treniruočių intensyvumą reikėtų didinti palaipsniui – verta pasinaudoti profesionalo paslaugomis, pvz. asmeninis treneris arba kineziterapeutas.

Per mažai miego

Tyrimai parodė, kad žmonės, kurie miega per mažai, yra labiau linkę sirgti sąnarių ligomis. Miego metu regeneruojasi visi audiniai, įskaitant ir tuos, kurie sudaro sąnarius. Kolageno gamyba taip pat yra didžiausia gilaus miego fazės metu.

Todėl labai svarbu pakankamai išsimiegoti (geriausia 7–9 valandas per dieną) ir tuo pačiu metu užtikrinti kokybišką miegą.

 

Tęsinys kitame puslapyje:

Pasidalinkite su draugais
(20)
(2)
(18)

Komentarai ()