Rusija planuoja 2012 metais atnaujinti kosmoso turizmo programą  (7)

Rusijos raketų-nešėjų pramonės atstovų teigimu, šalis rado galimybių padidinti į kosmosą paleidžiamų erdvėlaivių "Sojuz" skaičių ir tai turėtų leisti jau 2012 metais atnaujinti turistams skirtus skrydžius į kosmosą.


Rusija pernai nutraukė turistinę kosminę programą, kadangi TKS įgulos narių skaičiaus buvo padidintas iki šešių, tad visos vietos erdvėlaiviuose buvo rezervuotos rusų ir užsieniečių astronautams.

“Pradedant 2012 metais, per metus į kosmosą pakils ne keturi, o penki Rusijos erdvėlaiviai. Keturi bus skirti Tarptautinės Kosminės Stoties (TKS) mokslinių tyrimų programoms, o vieną papildomą bus galima naudoti kosmoso turizmui", teigė karinių naujienų agentūros "Interfax-AVN" atstovas spaudai.

„Mūsų galimybės kosminių tyrimų srityje išaugo, todėl 2012-2013 metais vėl galėsime skraidinti turistus į kosmosą“, – teigė Rusijos federacijos kosmoso agentūros „Roscosmos“ vadovas Anatolijus Perminovas.

Agentūros duomenimis, laikotarpiu nuo 2001 iki 2009 metų Rusija į TKS nuskraidino septynis turistus, iš kurių vienas - Charles Simoni - skrido net du kartus. Tikimasi, jog programos atnaujinimas sulauks žmonių ir potencialių klientų susidomėjimo. 

Aut. teisės: www.technologijos.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (7)