Kaune gali atsirasti žaliasis labirintas  (1)

Į Kauno miesto savivaldybės administraciją kreipėsi miesto verslininkai, siūlydami mieste įrengti gyvą atrakcioną – žaliąjį labirintą.

Žaliasis labirintas būtų suformuotas iš medžių ar krūmų.

„Tai tikrai šauni idėja, – sakė Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Raimundas Miladauskas. – Mieste trūksta įdomių žaliųjų erdvių, kur būtų galima vakarais turiningai leisti laiką su šeima. Verslininkai už savo lėšas siūlo įrengti šį labirintą, kurį patys planuoja prižiūrėti dar 4 metus. Taip pat šalia atsirastų vaikų žaidimo aikštelė. Kaip tik šiandien teko dalyvauti verslininkų bei specialistų susirinkime, kuriame buvo pristatyta ši idėja. Vienintelis verslininkų prašymas savivaldybei – surasti erdvę – ji turėtų užimti nuo 4 iki 10 arų.“

Pasak direktoriaus pavaduotojo, buvo svarstomos dvi labirinto formavimo vietos – Nemuno salos žaliosios erdvės bei Kalniečių parko teritorija, kur jau yra įrengta sporto aikštelė.

Nemuno salos dalyje, kurios neužima naujoji arena, yra parengta architekto Šarūno Kiaunės vizualizacija, kaip galėtų būti suskirstyta ši zona. Čia planuojamos trys erdvės – žalioji, vandens bei sporto. Vienoje iš jų ir galėtų įsikurti žaliasis labirintas. Jei labirinto projektas taptų tikrove, kauniečiai jau kitą pavasarį galėtų stebėti šio antikines tradicijas menančio kūrinio atsiradimą.

„Kalniečių parko labirinto projektas būtų įgyvendintas greičiau, tačiau kviečiu kauniečius siųsti pasiūlymus su konkrečia vieta, kur galėtų įsikurti žaliasis labirintas. Kiek teko girdėti, Lietuvoje panašūs projektai buvo daromi kukurūzų laukuose, tačiau jie tegyvuodavo 2-3 mėnesius. Manau, šis projektas tikrai prisidėtų prie kauniečių laisvalaikio įvairovės bei taptų ir traukos objektu“, – teigė Raimundas Miladauskas.

Savo pasiūlymus kviečiame siųsti el. paštu raimundas.miladauskas@kaunas.lt.

Aut. teisės: www.technologijos.lt

(0)
(0)
(0)

Komentarai (1)