Filipinų supertaifūno Haiyan aukos jau skaičiuojamos tūkstančiais, nuo žemės paviršiaus nušluotas Taklobano miestas (Video)  (0)

BBC duomenimis, supertaifūno Haiyan aukomis jau tapo daugiau nei 120 Filipinų gyventojų. Raudonojo kryžiaus duomenimis žuvusių gali būti dešimteriopai daugiau – iki 1200. Nors evakuota apie 1 mln. žmonių, o apie artėjančią stichiją perspėta 14 mln. gyventojų 37-iose provincijose, aukų išvengti nepavyko. Naujausiais duomenimis, nuo žemės paviršiaus taifūnas nušlavė Leitės salos Taklobano miestą.

Stichiją sukėlė ne tik didžiulį bangavimą (iki 6 metrų), bet ir potvynius bei nuošliaužas. Iš sraigtasparnio teritoriją žvalgę JTO ekspertai teigė, kad miestas atrodo kaip po 2004-ųjų cunamio. Nors šis supertaifūnas vėjo gūsių greičiu labai smarkiai lenkia visus kitus šio ir praėjusio amžiaus taifūnus, jis turėtų sukelti palyginti nedaug potvynių ir liūčių. Būtent šie faktoriai ir tampa tropinių audrų aukų mirčių dažniausia priežastimi. Specialistai teigia, kad taifūnas juda labai greitai, todėl pavyks išvengti tūkstančių aukų. Supertaifūnas Haiyan penktadienį paryčiais smogė žvejų gyvenvietėms centrinėje Samaro saloje, esančioje maždaug už 600 kilometrų į pietryčius nuo sostinės Manilos. Didžiausias pastovus vėjo greitis siekė 315 kilometrų per valandą. Tūkstančiai žmonių evakuoti, nors regionas dar neatsigavo po praėjusį mėnesį įvykusio žemės drebėjimo.

Papildyta BNS informacija. Filipinų civilinės aviacijos valdybos generalinio direktoriaus pavaduotojas kapitonas Johnas Andrewsas sakė gavęs „patikimos informacijos“ iš savo darbuotojų apie taifūno „Haiyan“ pareikalautas aukas ir padarytą žalą, kai audra nusiaubė Taklobano miestą Leitės saloje, kur ji pasiekė sausumą penktadienį. Gatvėse gulėjo per 100 žuvusiųjų kūnų, dar apie 100 žmonių buvo sužeisti. Pasak J.Andrewso, už maždaug 580 kilometrų į pietvakarius nuo Manilos esančio Taklobano civilinės aviacijos tarnybos pareigūnai pranešė, kad oro uosto terminalas pajūryje „virto griuvėsiais“ dėl audros sukelto potvynio. Radijo ryšys su sostine Manila buvo palaikomas per kitą oro uostą vidurio Filipinuose ir yra įjungiamas tik kas penkias valandas, taupant siųstuvų akumuliatorių energiją.

Ministrų kabineto sekretorius Rene Almendrasas, kuris yra prezidento Benigno Aquino aukšto rango patarėjas, sakė, kad tikslaus aukų skaičiaus kol kas neįmanoma pateikti, tačiau nurodė, kad jis „tikriausiai yra panašus“ į J.Andrewso pateiktąjį. Pasak jo, vyriausybės pajėgų kariai padeda ieškoti žuvusiųjų. JAV jūrų pėstininkų pulkininkas Mike'as Wylie, apžiūrėjęs Taklobane padarytą žalą prieš galimą sprendimą į pagalbą pasiųsti amerikiečius, sakė, kad oro uosto takas buvo smarkiai apgadintas, tačiau ten vis dar gali tūpti kariniai lėktuvai, gabenantys būtiniausias atsargas.

„Audros sukelta patvanka buvo gana aukšta; padaryta reikšminga žala statiniams, išvartyti medžiai“, – kariškis sakė naujienų agentūrai AP. M.Wylie yra Maniloje įsikūrusios JAV ir Filipinų karinės pagalbos grupės narys. Taifūno vėjo greitis šeštadienį sumažėjo iki 163 kilometrų per valandą su smarkesniais gūsiais, kai audra slinko tolyn nuo Filipinų, Vietnamo link.

Keturių vidurio Vietnamo provincijų pareigūnai pradėjo daugiau nei 500 tūkst. žmonių evakuaciją iš pavojingiausių zonų į vyriausybinius pastatus, mokyklas ir kitus gelžbetoninius statinius, galinčius atlaikyti smarkius vėjus.

Aut. teisės: 15min.lt

(1)
(0)
(0)

Komentarai (0)