Dauguma komikų turi šizofrenijos ir maniakinės depresijos požymių  (7)

Komikai geba prajuokinti žmones, nes dažnai atitinka tas charakteristikas, kurias turi šizofrenikai arba sergantieji maniakine depresija, ketvirtadienį mokslininkų paskelbtus tyrimus cituoja „The Guardian“.


Komikų gebėjimas prajuokinti publiką slypi neįprastų asmenybių vaidmenyse ir demonstruojant, kaip mokslininkai aiškina, aukštą lygį psichotinių charakteristikų. Šis tyrimas patvirtina paplitusią nuomonę, kad beprotybė ir kūrybiškumas yra susiję.

Tyrimas atliktas remiantis 523 komikų iš JAV, Didžiosios Britanijos ir Australijos atsakymais. Jie užpildė klausimyną, kuriuo mėginta nustatyti, ar psichinėmis ligomis nesergantys žmonės turi psichozės bruožų.

„Humorui naudojami kūrybiniai elementai panašūs į tuos, kuriuos turi psichoze sergantys žmonės – šizofrenija ir maniakine depresija, – sako Oksfordo universiteto eksperimentinės psichologijos padalinio profesorius Gordonas Claridge'as, kuris yra ir vienas tyrimo autorių.

„Nors pati šizofreninė psichozė gali ir nesukelti juoko, ji gali padidinti žmonių galimybes išmąstyti unikalius dalykus. Lygiai taip pat, „maniakiškas mąstymas“, kuris yra būdingas žmonėms, turintiems maniakinę depresiją, gali padėti formuoti naujas, originalias humoro jungtis“, – pridūrė G.Caridge'as.

Apklausoje dalyvavo 404 komikai vyrai ir 119 moterų. kurių buvo klausinėjama apie šizofreninius ir maniakinius sutrikimus. Taip pat buvo klausiama ir apie neįprastas patirtis – magišką mąstymą, telepatiją ir kitus paranormalius dalykus, ar pažinimo sutrikimus, impulsyvumą ir antivisuomeninį elgesį, kuris dažnai susijęs su nuotaikos sutrikimais.

Komikų apklausos rezultatai buvo palyginti su 364 aktorių atsakymais ir su 831 nekūrybinių profesijų žmonėmis. Aktoriai surinko daugiau balų nei nekūrybinių profesijų grupė trijose iš keturių kategorijų, o komikai turėjo „gerokai daugiau psichotinių asmenybių bruožų“ visose kategorijose.

Mokslininkai mano, kad būtent dėl šių savybių komikams taip puikiai sekasi linksminti publiką.

Aut. teisės: 15min.lt
(15)
(0)
(2)

Komentarai (7)