DARPA ruošia naują karinį daugkartinio naudojimo kosminį laivą  (1)

JAV Gynybos departamento Priešakinių gynybos tyrimų agentūra (DARPA) planuoja 2015 - 2018 m. išleisti apie 27 mln. dolerių naujos kartos automatinio daugkartinio naudojimo kosminio laivo kūrimo programai.

Šis unikalių galimybių kosminis laivas, pavadintas XS-1, dydžiu prilygs įprastiniam naikintuvui, o į orbitą galės iškelti iki 2 tonų krovinį, praneša „Space.com“.

XS-1 galės skraidyti į kosmosą mažiausiai 10 kartų per 10 dienų, tai yra, po 1 kartą per dieną mažiausiai 10 parų laikotarpiu, sakoma pranešime. Skrydžio kaina bus mažesnė nei 5 mln. dolerių, tai yra, bent 10 kartų mažesnė, nei naudojant įprastines raketas nešėjas.

Karinės paskirties XS-1 galės operatyviai kelti į orbitą nano- ir mikropalydovus, kurie Pentagonui pateiks žvalgybos informaciją apie situaciją kariniu požiūriu „karštuose“ planetos taškuose. Iš lengvų kompozitinių medžiagų pagamintas XS-1, DARPA reikalavimu, privalės išvystyti iki 10 machų ir didesnį greitį. Iš esmės tai bus hipergarsinis orlaivis su labai didelėmis karinėmis galimybėmis, teigiama pranešime.

DARPA tikisi jau kitais metais rasti XS-1 projektavimo ir gamybos rangovą. Pirmasis šio kosminio laivo skrydis planuojamas 2018 metais.

Aut. teisės: TV3
TV3

(8)
(0)
(0)

Komentarai (1)