Kas nuplovė marseigį „Opportunity“? Jis nufotografuotas švaresnis nei kada nors anksčiau  (2)

Per 10 metų Marse NASA marsaeigis "Opportunity" buvo kaip reikiant apdulkėjęs. Tačiau neseniai darytos palydovinės robotizuoto aparato nuotraukos negali negluminti – marsaeigis staiga virto švaresnis nei kada nors anksčiau.

Marso dulkės marsaeigių saulės kolektorius nugula taip, kad jie darbuojasi ne taip efektyviai, kaip tikimasi. Tačiau NASA darbuotojai atskleidė, kad „Opportunity“ pavasarinio apsišvarinimo kaltininkai – Marso vėjai. NASA prieš kelias dienas paviešino nuotraukas, kuriose matyti neįprastai švarus ir tviskantis žmonijos į Raudonąją planetą atsiųstas robotas.

„Jo saulės kolektoriai švaresni nei kurią nors kitą Marso žiemą nuo pat pirmosios, kurią marsaeigis praleido kaimyninėje planetoje, – rašoma NASA pranešime spaudai. – Vėjai nupūtė dulkes, todėl marsaeigis dabar turės daugiau elektros energijos.“

Šių metų sausį nufotografuotas „Opportunity“ atrodė dulkėtas it vieškelio akmuo. O štai šių metų kovą marsaeigio „vaizdelis“ buvo neatpažįstamas: saulės kolektoriai spindėjo it naujutėliai. Dėl dulkėtumo šio marsaeigio vykdoma misija, kurios metu tyrinėjamas vakarinis Endevoro kraterio pakraštys, naudojo papildomus energijos šaltinius.

„Opportunity“ Marse darbuojasi jau 10 metų. Jo brolis-dvynys „Spirit“ dėl gedimo tarnavo nuo 2004 iki 2010 m.

Aut. teisės: www.technologijos.lt

(18)
(0)
(2)

Komentarai (2)

Susijusios žymos: