10 įdomiausių savaitės mokslo naujienų (2017–06–05)  ()

1:
  Superantibiotikas yra 25 000 kartų galingesnis už savo pirmtaką

JAV mokslininkai sukūrė antibiotiko atmainą vankomiciną, galintį kovoti su superbakterijomis – organizmais, neįveikiamais taikant tradicinius gydymo metodus. Mokslininkų nuomone, tai leis išvengti atvejų, kai mikroorganizmai tampa atsparūs antibiotikui.

sciencemag.orgtechnologijos.lt

2:
  Pradėti didžiausio pasaulyje raketų paleidimo lėktuvo bandymai (Foto/Video)

Paulo Alleno kompanija Vulcan Aerospace pristatė Stratolaunch lėktuvo – didžiausio pasaulyje – nuotraukas. Jis turėtų atpiginti palydovų pakėlimą į orbitą.

arstechnica.com

3:
  Šveicarijoje pradėjo veikti pirmoji anglies dvideginio gaudymo įmonė (Video)

Šveicarijos kompanija Climeworks yra pirmoji pasaulyje komercinė įmonė, šalinsianti anglies dvideginį tiesiogiai iš oro ir versianti jį naudingais produktais.

grist.org

4:
  Keistosios juodosios bedugnės aptiktos erdvėlaikio virpesiais

Masyvesnės, nei tikėtasi, juodosios bedugnės susidūrė prieš tris milijardus metų ir pasiuntė per Žemę sklindančias gravitacines bangas, užminusias ne vieną mįslę ir privertusias pergalvoti ne vieną atsakymą.

news.nationalgeographic.comtechnologijos.lt

5:
  Kaip mokslininkai sukūrė juodosios bedugnės analogą Žemėje

Tarptautinė mokslininkų grupė išsiaiškino, kad apšvitinus organines molekules intensyviais rentgeno spinduliais, randasi mikroskopiniai juodųjų bedugnių analogai. Šis atradimas padės tiksliau išsiaiškinti sudėtingų molekulių ir biologinių medžiagų struktūrą. Tyrimas publikuotas žurnale Nature.

slac.stanford.edutechnologijos.lt
6:
  Mumijos DNR anskleidžia senovės egiptiečių kilmę

Mokslininkams pavyko išgauti genetinės informacijos iš Senovės Egipto mumijų. DNR tyrimai rodo, kad senovės egiptiečai artimai susijęs su Vidurio Rytų senovės gyventojais. Tai kelia prielaidą, kad Šiaurės Afrikos gyventojų genetinės šaknys gali skirtis nuo piečiau Sacharos gyvenančių.

nature.com

1 | 2

(10)
(0)
(10)

Komentarai ()

Visi šio ciklo įrašai

Susijusios žymos: