Lietuviai į Lenkiją vyks ir kanapių? Ši šalis žengė istorinį žingsnį, tačiau ne viskas taip paprasta  (21)

Kol Lietuvos politikai ginčijasi, ar įteisinti medicininę marihuaną, Lenkijos vaistinėse nuo šiandien galima įsigyti šių vaistų. Tiesa, tai padaryti nebus paprasta.

Bijodami, kad rinkėjai nekaltintų valdančiųjų narkomanijos propagavimu, parlamento nariai sugriežtino įstatymo projektą. Įstatyme numatoma, kad vaistinės gali prekiauti tiktai pačių pagamintomis mikstūromis, nors visoje šalyje yra vos keli vaistininkai, išmanantys, kaip jas gaminti.

„Seimas atvėrė duris, už kurių nieko nėra“, – taip pareiškė neurologas Marekas Bachanskis, pirmas šalyje prieš kelerius metus ėmęs taikyti gydomąją marihuaną vaikų epilepsijai gydyti. Pirminiame įstatymo projekte buvo numatoma, kad marihuanai reikalingas kanapes bus leidžiama auginti Lenkijoje, o vaistinėms turėjo būti leista prekiauti ir gamyklose paruoštais preparatais.

Dėl politikų baimės buvo nuspręsta vaistus leisti gaminti vien vaistinėse ir tik iš žaliavų, atvežtų iš užsienio.

Vyriausybė nusprendė kanapes nedideliais kiekiais importuoti iš Nyderlandų. Jei pacientai turės sunkumų įsigyjant preparatų vietinėse vaistinėse, galės jų atsivežti pagal receptą iš užsienio. Partija „Kukiz-15“ pareiškė, jog, vos įsigaliojus įstatymui, pateiks jo pataisų projektą, kuriuo sieks leisti vietos moksliniams institutams patiems auginti kanapes ir tiekti žaliavą vaistų fabrikams bei vaistinėms.

Be to, siūlys leisti vaistus gaminti ir iš marihuanos, kurią policininkai konfiskuos iš narkotikų prekeivių, nors dabar tokia žaliava yra naikinama. Įstatymo autorius teisininkas Jedrzejus Sadowskis teigė, kad gydomosios marihuanos pagamintų vaistų laukia per 300 tūkst. ligonių, kurie dėl neigiamo visuomenės požiūrio jų negalėjo įsigyti. J.Sadowskis priminė, kad gydomoji marihuana padeda ne tik gydant epilepsiją, Alzheimerio, Parkinsono ligas, anoreksiją, AIDS, bet ir palengvina vėžio bei kitų ligų skausmus.

Apklausos rodo, kad medicininės marihuanos legalizavimui pritaria 78, o priešinasi vos 6 procentai lenkų. Iki tol tokius vaistus įsigyti buvo leidžiama tiktai išimtiniais atvejais, o juos pirkti tekdavo Čekijoje ar Vokietijoje. Vienas aktyviausių gydomosios marihuanos legalizavimo šalininkų buvo prezidentas Aleksandras Kwasniewskis, raginęs imti pavyzdį iš teigiamos kitų valstybių patirties.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
Autoriai: Eldoradas Butrimas

(35)
(1)
(34)

Komentarai (21)