Mokslininkas: alkoholis pavojingesnis už narkotikus  (50)

Britų profesorius sako, jog alkoholis yra pavojingesnis už narkotikus, todėl „vyriausybė turi atsipeikėti iki ši laiko bomba sprogs“.

Alkoholį leisti pradėti vartoti nuo 21 metų bei pabranginti mažiausiai 3 kartus – tokias priemones, norėdamas sukelti debatus visuomenėje, siūlo profesorius Davidas Nuttas, anksčiau narkotikų klausimais patarinėjęs Didžiosios Britanijos vyriausybei, rašo „The Telegraph“.

Pasak jo, reakcija į alkoholio sukeliamas problemas „yra geibi“, o reaguoti ir sustabdyti šią „potvynio bangą“ – būtina.

„Kai sakau, kad alkoholis yra pavojingesnis už ekstazį, kanapes ir LSD, tai ir turiu galvoje“, – aiškina mokslininkas, anksčiau vadovavęs Didžiosios Britanijos Vidaus reikalų ministerijos Patariamai tarnybai narkotikų klausimais (angl. Home Office`s Advisory Council on the Misuse of Drugs).

„Vyriausybė turi atsipeikėti iki ši laiko bomba sprogs. Visas triukšmas keliamas dėl alkoholio. Noriu, kad tėvai žinotų: alkoholis, ne ekstazis, nužudys jūsų vaikus“, – cituojamas mokslininkas.

Pasak jo, viešai kalbėti šiuo klausimu jį privertė Didžiosios Britanijos vyriausybė, kuri vėl blokuoja bandymus didinti alkoholio amžiaus cenzą bei atsisako griežčiau kontroliuoti alkoholio kainas.

Pasak jo, kepenų ligos per ateinančius kelis metus taps didžiulė sveikatos apsaugos sistemos problema, pralenksianti net širdies ligas. Mokslininkas priduria, kad alkoholis tampa ne tik daugybės socialinių problemų priežastimi, tačiau sukelia ir gausybę avarijų keliuose.

Mokslininkas alkoholį siūlo laikyti B klasės narkotiku (tokie yra narkotikai iš kanapių). Taip pat siūloma, kad Didžiojoje Britanijoje alkoholis būtų vartojamas nuo 21, o ne nuo 18 metų.

„Tai sumažintų priklausomybės tikimybę, mažiau pažeistų smegenis bei kūną“, – argumentuoja jis.

Neseniai britų vyriausybės užsakymu atlikta apklausa rodo, kad kas ketvirtas britas mano, jog alkoholis kenkia bendruomenei.

Aut. teisės: lrt.lt
lrt.lt

(6)
(0)
(6)

Komentarai (50)