Sukurtas dviratis su stipinų neturinčiu galiniu ratu  (29)

Devyni Yale universiteto mechanikos specialybės studentai, rengdami kursinį darbą, suprojektavo ir sukonstravo dviratį, kurio galinis ratas neturi nei vieno stipino.

Kaip pripažįsta patys studentai, jiems iš dalies pasisekė, nes jų dėstytojas yra daug patirties mechanikos srityje turintis inžinierius. Techninės galimybės leistų pagaminti dviratį, kuris turėtų abu tokio tipo ratus, tačiau tokio pasirinkimo priežastis buvo elementari - galinio rato gamyba buvo brangi. Todėl studentai pagamino tik vieną ratą, nes to visiškai pakako pačiai koncepcijai patikrinti. Be to, laiko resursai buvo riboti - projektui užbaigti autoriai turėjo tik vieną semestrą. Projekto temos pasirinkimą nulėmė tai, kad realių dviračių su ratais be stipinų dar niekas nebuvo sukūręs.

Kaip užsimena vienas komandos narys, atsiradusią papildomą tuščią erdvę (ten, kur anksčiau buvo stipinai) galima kam nors panaudoti. Pavyzdžiui, ten būtų galima patalpinti elektrinį motorą, arba sumontuoti kokio nors tipo giroskopu balansuojamo krepšelio mechanizmą. Kol kas tai tik pirmasis prototipas. Jame nėra amortizuojančio mechanizmo, reiktų patobulinti stabdžius, subalansuoti dviračio svorį, tačiau visa tai yra padaroma, teigia autoriai.

Aut. teisės: www.technologijos.lt

(5)
(0)
(5)

Komentarai (29)