Motociklininkų apsaugai - galvą šaldantis šalmas "ThermaHelm" (Video)  (9)

Pasak britų statistikos, nukritusiems nuo motociklo ir patyrusiems smūgį galva į asfaltą motociklininkams dažnai susidaro hematoma, t.y. lokalinis kraujo išsiliejimas į smegenis. Po smūgio žmogaus organizmas patiria stresą, staiga pakyla temperatūra ir plintanti hematoma nesuteikia jokios galimybės medikams išgelbėti gyvybę. Šią problemą turėtų padėti spręsti naujos kartos šalmas.

Julliano Preston-Powerso sukurta šalmo "ThermaHelm" technologija galvą veikia kaip ant sutrenktos vietos uždėtas ledo gabalas. Šalme integruoti davikliai reaguojantis į smūgį. Kai jėga viršija nustatyta lygį įvyksta cheminė reakcija - susimaišo amonio nitratas ir vanduo, išsiskiria šaltis, kuris akimirksniu atvėsina galvos smegenis. Normalizuojantis temperatūrai, motociklininkas gali sulaukti atvykstančių medikų pagalbos. Tuomet pastebimai padidėja galimybė išgelbėti gyvybę.

Šalmas su "ledo paketu" išties veikia įspūdingai: eilė tyrimų įrodė jo veiksnumą. Naujasis Julliano Preston-Powerso kūrinys jau pardavinėjamas D.Britanijoje. Bazinė "ThermaHelm" šalmo kaina - 299 svarai. 499 svarus jūs sumokėsite už šalmą su integruota laisvų rankų įranga, GPS ir vaizdo kamera, kuri fiksuoja paskutines 60 sekundžių kelionės prieš pat nelaimę. Vaizdo įraše galite įvertinti naujos šalmo technologijos darbą.


 

Aut. teisės: www.technologijos.lt

(0)
(0)
(0)

Komentarai (9)