Rusijos desantininkai pirmą kartą leidosi „BMD-2“ šarvuočiuose (Video)  (11)

Pirmą kartą Rusijos desanto kariuomenės istorijoje buvo atlikta desantininkams skirtų šarvuočių „BMD-2“ desantavimo kartu su juose esančiais ekipažais operacija, pranešė Rusijos Gynybos ministerija.

Kovo 25 d. Pskovo srityje įvykusių desanto kariuomenės pratybų metu iš lėktuvų buvo išmestos trys „BMD-2“ kovinės mašinos kartu su jų ekipažais, teigiama pranešime. Kiekviename šarvuotyje buvo 2 žmonės – karininkas ir mechanikas-vairuotojas.

Iki šiol buvusios Sovietų Sąjungos ir Rusijos desanto kariuomenėje kartu su ekipažais buvo desantuojami tik „BMD-1“ ir „BMD-3“ šarvuočiai.

„BMD-2“ buvo priimta į Sovietų Sąjungos kariuomenės ginkluotę 1985 m. Ši kovinė desanto mašina skirta naudoti su „An-12“, „An-22“ ,„Il-76“ ir panašaus tipo transportiniais lėktuvais. Tai labiausiai paplitęs Rusijos kovinių desanto mašinų tipas. Iki šiol „BMD-2“ desanto operacijose buvo naudojamos leidžiantis be ekipažo.

Rusijos Gynybos ministerijos atstovų teigimu, pratybos su „BMD-2“ šarvuočiais baigėsi sėkmingai. Šiame vaizdo siužete galima pamatyti jų fragmentus.

Aut. teisės: TV3
TV3

(0)
(0)
(0)

Komentarai (11)