Rusijos akademikas: dar vienas nesėkmingas raketos „Bulava“ paleidimas kelia abejonių projekto tikslingumu  (15)

Nesėkmingas tarpžemyninės balistinės jūrų bazavimo raketos „Bulava“ bandymas gali priversti peržiūrėti projekto „Borej“ povandeninių laivų, kurie turi būti apginkluoti šiomis raketomis, statybos programą, mano Rusijos inžinerijos mokslų akademijos tikrasis narys-patarėjas Jurijus Zaicevas.


„Nepavykstant priimti į ginkluotę raketą „Bulava“, nenustatytam laiku tenka nukelti pagal projektą „Borej“ sukurtų raketinių povandeninių strateginės paskirties kreiserių, kuriuose šis raketų kompleksas turi būti pagrindinė ginkluotė, atidavimą naudoti“, – sakė J.Zaicevas, komentuodamas nesėkmingą „Bulava“ paleidimą gruodžio 9 dieną.

Jis priminė, kad iš viso numatoma apginkluoti raketomis „Bulava“ aštuonis pagal projektą „Borej“ sukurtus povandeninius laivus, kuriuos pastatyti numatoma iki 2015 metų.

Jo nuomone, nesėkmes, persekiojančias raketą „Bulava“, sunku pavadinti atsitiktinėmis. „Iš dvylikos paleidimų, per kuriuos buvo paleistas vienas raketos maketas ir vienuolika realių raketų, tik keturis su didelėmis išlygoms galima pavadinti sėkmingais“, – sakė ekspertas.

Jo nuomone, raketos „Bulava“ tobulinimas, kol ji pasieks kovinį lygį, atsieis šaliai mažiausiai milijardą dolerių. „Tačiau nėra įsitikinimo, kad šios pastangos bus sėkmingos“, – pridūrė ekspertas.

Pasak J.Zaicevo, šiandien „Bulava“ yra faktiškai pradinėje kūrimo stadijoje. Jis priminė, kad iš pradžių buvo iškeltas uždavinys priimti raketą „Bulava“ į ginkluotę 2007 metais. „Po to terminas buvo nukeltas vieneriems metams. Vėl nepavyko suspėti. Buvo atidėta dar metams, ir vėl nepasisekė. Iki 2009 metų pabaigos buvo planuojami dar keturi bandomieji paleidimai, kurie galėtų įnešti aiškumo dėl šio raketų komplekso likimo. Atliktas tik vienas paleidimas, ir vėl avarija!“, – sakė J.Zaicevas.

Jo nuomone, „logiška būtų sustabdyti projektą ir visiems laikams jį pamiršti“.

Aut. teisės: 15min.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (15)