Mobiliojo interneto duomenų srautas viršys kompiuterinį 2015 metais  (10)

„Morgan Stanley“ investicinio banko analitikai, sudarę ataskaitą apie interneto ateitį, spėja, kad 2015 metais mobilaus interneto srautas viršys kompiuterių interneto srautą, rašo „ReadWriteWeb“. Taip pat jie mano, kad mobilusis internetas visa dar yra pradinėje augimo stadijoje.


Pagrindinėmis mobiliojo interneto populiarumo didėjimo priežastimis ekspertai įvardina nebrangius įrenginius ir vis didėjančias ryšio padengimo teritorijas. Jie taip pat pažymėjo, jog mobiliojo interneto vystymosi tempai yra ypač spartūs. Esminiu mobiliojo ryšio populiarizacijos aspektu laikomi 3G ryšio tinklai. Vis populiarėjantis plačiajuostis ir mobilusis internetas per paskutiniuosius metus ženkliai padidino juo perduodamų duomenų kiekį. Savo tinklus duomenų perdavimui visame pasaulyje teikiančios Amerikos bendrovės „Akamai“ dėka, atsirado galimybė įvertinti mūsų planetos interneto duomenų srautą.

Bendrovės „Akamai“ teigimu, 3,45 Tbit/s duomenų srautas buvo užfiksuotas praėjusią savaitę – tai rekordinis duomenų kiekis vienu metu perduodamas kompanijos tinklais. Tokio pralaidumo pakaktų visą spausdintinę Kongreso bibliotekos informaciją atsisiųsti mažiau nei per minutę.

Tą patį penktadienį buvo užfiksuotas dar vienas rekordas, daugiau kaip 500 milijardų srautinių vaizdo transliacijų užklausų, dažniausiai tai profesionalaus golfo ir beisbolo laidos. Srautinių vaizdo transliacijų užklausų kiekis siekė 12 milijonų užklausų per sekundę. Bendrovė atstovų teigimų, tai tokia situacija, kai kiekvienas JAV gyventojas generuotų vieną užklausą kas 30 sekundžių. „Naujas užklausų dažnis parodo, kad internetas yra pagrindinis komunikacijų, pramogų ir komercijos kanalas“ – daro išvadą „Akamai“ bendrovės prezidentas ir vykdomasis direktorius Polas Saganas.

2010 metais 3G ryšio tinklų padengimas gali viršyti 21%. Europos valstybėse ir JAV 3G tinklai prieinami 54% ir 46% mobiliųjų telefonų naudotojų. Japonijoje jie prieinami 96% naudotojų, o Vakarų Europoje, Pietų Amerikoje ir Afrikoje prieigą prie 3G tinklų turi mažiau kaip 10% naudotojų. Ekspertai taip pat pažymėjo, kad 2009 metais socialinių tinklų naudotojų pirmą kartą yra daugiau nei elektroninio pašto naudotojų.

(0)
(0)
(0)

Komentarai (10)