Stabdoma „Google Wave“ paslauga sulaukė vartotojų pasipriešinimo  (5)

Garsus kompanijos vardas dar negarantuoja paslaugos populiarumo – šią tiesą patvirtino nesėkminga „Google Wave“ paslauga. Šiek tiek daugiau nei prieš metus startavęs socialinis tinklas „Google Wave“ daugiau nebebus vystomas, nors kol kas jo veikla dar nestabdoma.


Apie tai Google kompanija paskelbė oficialiame tinklaraštyje. Projektas, skirtas bendradarbiavimui realiu laiku internetinėje naršyklėje, nesulaukė norėto populiarumo. „Wave“ apjungia elektroninio pašto, internetinių pokalbių ir kolektyvinio darbo priemonės funkcijas. Išoriškai ji primena elektroninio pašto programą internete, tačiau paslaugą naudojantys vartotojai papildomai gali vienu metu bendrauti su keliais draugais – susirašinėti pokalbių konferencijose, keistis nuotraukomis ar kartu „bangoje“ kurti elektroninius dokumentus.

„Google“ į naująjį savo projektą žiūrėjo su dideliu optimizmu. Bendrovė tikėjosi, kad „Google Wave“ padės įvairių bendrovių darbuotojams aptarinėti projektus, koordinuoti reklamines kampanijas, kurti programinį kodą. „Google Wave“ taip pat bus naudojama švietimo įstaigose, ruošiant konferencijas bei kitus renginius, ją savo darbe naudos žurnalistai.

„Mes nepastebėjome tokio vartotojų aktyvumo, kokio tikėjomės“, - teigė „Google“ viceprezidentas Urs Hölzle. „Visuomenės abejingumo rezultatų paskatinti, mes nebeplanuojame toliau vystyti „Google Wave“ kaip atskiro produkto," sakė jis.

Bendrovė šią paslaugą teiks iki metų pabaigos, o vėliau ji bus integruota į kitus „Google“ projektus. Kai kurios projekte naudojamos funkcijos jau dabar yra pasiekiamos kaip atviro kodo komponentai. Bendrovė netrukus įdiegs naujus įrankius, kurių pagalba vartotojai galės lengvai „išvaduoti“ savo sukauptą turinį iš „Wave“.

Urs Hölzle teisinosi, kad „Google Wave“ koncepcija galėjo būti per daug radikali masėms, todėl produktas nesulaukė tinkamo įvertinimo. Sprendimas nutraukti „Wave“ paslaugos plėtojimą buvo priimtas gana greitai. Dar visai neseniai bendrovė buvo išplatinusi informaciją apie „Wave“ kūrėjų rengiamą konferenciją Vašingtone ir Mičigano valstijoje.

Nors paslaugos aktyvumas ir nebuvo didelis, tačiau esami naudotojai šią žinią sutiko su nepasitenkinimu ir internete pradėjo protesto kampaniją. Protestuodami prieš tokį bendrovės sprendimą, jie įsteigė interneto svetainę „Save Google Wave“. Akcijos dalyviai tvirtina aktyviai naudojantys šią kolektyvinio darbo galimybes teikiančią paslaugą. Remiantys „Google Wave“ jau pareiškė beveik 27 000 interneto vartotojų.

Kaip į tai reaguos pati Google kompanija, kol kas neaišku. Tačiau internete pastaruoju metu aktyviai sklando gandai apie naują socialinį projektą „Google Me“. Galbūt jis taps alternatyva „Google Wave“ mėgėjams?

Aut. teisės: www.technologijos.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (5)

Susijusios žymos: