Vandens bokštas – istorinis pastatas su „žaliuoju“ patobulinimu  (2)

Liūdna žiūrėti į vandalų nuniokotus istorinius pastatus, tad kur kas smagiau matant amžiaus senumo paminklą, išlaikantį savo titulą ir garbę.

Tiesa, ne visi istoriniai pastatai sulaukia deramo dėmesio – juo gali pasigirti nebent išskirtinio architektūrinio stiliaus statiniai. Tačiau tokio dėmesio nusipelno ir mažiau reikšmingi kultūriniu požiūriu statiniai, turėję svarbią istorinę misiją. Pavyzdžiui, įprastiniai vandentiekio bokštai, kurių daugybė rūdija ir Lietuvoje. Pasirodo, net ir jiems galima sugalvoti originalias ir ekologiškas tolesnio eksploatavimo idėjas. 27 m aukščio vandens bokštas Lozenete Sofijos mieste šiuo metu yra naudojamas kaip vieta, kurioje vyksta meno, mados, parodų apžvalgos bei kiti panašaus pobūdžio renginiai. Tai mažas pastatas, todėl per didelis žmonių srautas dažniausiai „perkrauna“ erdves. Išspręsti šiai problemai ir sykiu rasti ekologiškai draugišką sprendimą sukurtas naujas dizainas, sujungiantis architektūrinį tobulumą – genialus dizainas ir ekologinę pusiausvyrą išlaikanti struktūra.

Naujajame pastato dizaine įtrauktos dvi galerijos, kurios sukuria užburiantį vaizdą su „žaliais“ stogais. Statinio požemiuose taip pat yra įrengtas kambarys. Pastato istorinei vertei išsaugoti bus panaudotas įdomios formos gaubtas. Dizaineriai įsivaizduoja pakeitimus, kurie nepakenks originaliam dizainui. Vienintelis pridėtinis elementas – labai maža terasa. Tikimasi, jog šis naujas dizainas pridės funkcionalumo istorinės reikšmės struktūrai nepakenkiant pastato individualumui.

Aut. teisės: Ekoidėjos.lt
Ekoidėjos.lt

(0)
(0)
(0)

Komentarai (2)